Рік ФФУ: зміна вектора

Коньков
04 вересня 08:11
Переглядів: 495
2 вересня минулого року Анатолій Коньков був обраний президентом ФФУ, і разом із ним з’явилося нове керівництво.

Фахівець, який усе життя присвятив науковому і практичному вивченню гри номер один, згадує про попередників і розмірковує про стратегічні напрямки діяльності головного футбольного органу країни.

Основною ідеологією та метою попереднього керівництва ФФУ було Євро-2012 і побудова інфраструктури для його проведення, куди йшли всі кошти й ресурси. Нове керівництво ФФУ має виробити свою ідеологію та стратегію прискорення прогресу футболу в Україні, та насамперед дитячо-юнацького та професіонального.

УДОСКОНАЛЕННЯ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОГО ФУТБОЛУ
Воно потрібне й необхідне не тільки для того, щоби мати здорове молоде покоління в майбутньому, привчене до напруженої діяльності, а значить - до будь-якої напруженої праці, а й для нового якісного поповнення ПФЛ та прем’єр-ліги здібними й обдарованими, талановитими футболістами, тренерами, суддями, організаторами. Для цього потрібно прийняти новий закон, куди будуть унесені зміни в Положення про спортивні школи (в яких будуть виховуватися вищеперелічені кадри) та Положення про статус спортсмена-професіонала та пропозиції до Закону про пільгове пенсійне забезпечення.

Закон про фізичну культуру повинен мати Положення про школи фізичної культури для всіх здорових дітей і юнаків, які бажають займатися будь-якими видами фізкультурної діяльності для фізичного, психологічного та духовного вдосконалення, підготовки до трудової діяльності (або навчальної).

РОЗШИРЕННЯ ПРЕМ’ЄР-ЛІГИ ДО 20 КОМАНД
Одним із стратегічних напрямків діяльності ФФУ і ПФЛ, як на мене, має стати розширення прем’єр-ліги, 1-ї та 2-ї ліг до 20 команд у кожній за два-три роки. Для величезної території та чисельності народу України мати 60 професіо­нальних клубів - це не розкіш, а життєва необхідність. Без створення напруженого чемпіонату, де буде 40 матчів, і вдосконалення регламенту ігор на Кубок України неможливе прискорене зростання майстерності футболістів і успіх збірних і клубних команд на міжнародній арені.

За останні 40–50 років офіційна наука (як спортивна, так і футбольна) не дала нічого істотно нового для практики, методики, теорії, організації й управління тренувальним процесом підготовки футболістів. Тому тренери використовують у своїй роботі лише власний досвід і досвід інших кращих тренерів Європи та світу, який теж далеко не досконалий, і зовсім не довіряють науці. І правильно роблять, бо наукові рекомендації не дають практичного результату, а іноді лише шкодять успіхам у змаганні, тому що застаріли. Тренерам потрібні нові істинні знання з усіх питань людської психології, педагогіки, культури, філософії та еволюції футболу.

Підготовка тренерів і суддів не відповідає запитам практики, відтак теж повинна бути суттєво оновлена новими знаннями.

РОБОТА З УБОЛІВАЛЬНИКАМИ
Робота клубів із своїми вболівальниками вимагає особливої уваги ФФУ і ПФЛ, аби уникати агресивних ексцесів на трибунах, що заважають нормальному проведенню матчів, які тягнуть за собою санкції у вигляді штрафів і навіть дискваліфікації стадіонів, що явно не сприяє ні настроям футболістів, ні бажанням нормальних глядачів, ні зростанню "культури вболівання" за свою команду.

"Відгомін минулого" - так можна назвати цей несподівано-очікуваний вердикт про дискваліфікацію "Металіста" на один рік, що завдало значної шкоди іміджу українського футболу в очах футбольної громадськості. І щоби відновити його репутацію, проект із проведення чемпіонату в I та ІІ лігах за оновленими правилами повинен цьому сприяти.

Удало проведений експеримент матиме значення, важливість якого для прискорення розвитку футболу буде гідно оцінена лише за 5–10 років. Зародження успіху є вже не особиста справа, воно є державним успіхом. Адже кожна приватна доброчинна удача є й успіх загальнодержавний. Отже, саме держава має свідомо дбати, щоби такі успіхи могли бути досяжними. Досягнення всього найкращого відбувається через все найвище. Отже, держава повинна надавати своїм громадянам усе найкраще як істинно культурне.

ЧАС ПОДУМАТИПРО ФУТБОЛ
Головна невдача нового керівницт­ва ФФУ, на мою думку, в тому, що воно допустило ситуацію з "Кривбасом" і не вжило жодних заходів для порятунку команди міста з мільйонним населенням і багатими футбольними традиціями. Місцева влада та громадськість міста також не проявили себе в боротьбі за команду.

Головна найбільша удача - це призначення головним тренером збірної М. Фоменка, що дозволило поліпшити ситуацію в боротьбі за путівку на чемпіонат світу в Бразилію.

Торік ФФУ серйозно займалася власним реформуванням і оновленням кадрів, що було, безумовно, необхідно зробити, але тепер уже пора подумати й про футбол.

Автор: Юрій МОСТОВЕНКО
За матеріалами: ukrfootball.in.ua
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити