"Синишин не змогла показати боротьбу"

Володимир Євонов
22 лютого 17:39
Переглядів: 80

Наставник жіночої збірної підбив підсумки КМТ і прокоментував ситуацію навколо статусу боротьби

- У 48 кг у нас в трійку ввійшла Марія Лівач, незважаючи на молодість у неї вже є певний досвід. Вона була призеркою світу з юніорам, боролася на дорослих турнірах. На Кубку України вона була другою і велика ймовірність, що саме вона представлятиме Україну на Чемпіонаті Європи в Тбілісі. У 55 кг всі наші найсильніші спортсменки виявилися в одній сітці. У Ірини Харів та Наталії Синишин була досить рівна зустріч, але Харів травмувалася і вибула з боротьби, потім Наталці поступилася Ірина Гусяк. А потім у півфіналі в сутичці з молодою спортсменкою Танею Омельченко Синишин не змогла показати боротьбу. Вона спортсменка високого класу і чому не змогла зібратися на цю сутичку - незрозуміло. Тому ситуація в цій вазі дуже заплутана, я поки не знаю, кого виставляти на Чемпіонат Європи. Омельченко показувала результат по молоді, але на континентальний чемпіонат їй їхати поки рано. У 51 кг в цей раз виступала Тетяна Лазарєва, у неї впала вага, але поки не ясно хто поїде до Грузії. У 63 кг наші явні лідери, Юлія Остапчук та Алла Черкасова не брали участі, тому вакансія на поїздку на Чемпіонат Європи поки відкрита. А ось з вагою 72 кг все зрозуміло, лідером як і раніше є Катерина Бурмістрова.


- Бурмістрова - стабільно показує результат. А хто ще з наших дівчат порадував на Київському турнірі?

- Ну, крім Лазаревої, сподобалася ще Лілія Горішня. У 59 кг Тетяна Лавренчук добре відборолася, показала характер. І в 67 кг свій статус лідера підтвердила Аліна Стадник, саме вона і поїде на Європу.


- Володимир Євгенович, як будете визначати найсильніших у спірних вагових категоріях?
- Поки що не знаю, треба буде подумати. Зараз буде ще в Мінську Гран-Прі Медведя. Може в категорії 55 кг варто вивести дівчаток подивитися, в 59 кг, в 63 кг...


- Хто з гостей привіз найсильніший склад? Судячи з результатів, це були американці?
- Американці завжди вважалися сильною командою. Кого б вони не привозили, навіть найслабшу борчиню - вона буде боротися до останнього. Саме своїм характером, прагненням до перемоги вони і відрізняються. Їх нація завжди прагне бути першою, в тому числі і на килимі. Тим не менш Лавренчук змогла переграти американку, молодець. Стадник теж поклала американку.


- А якщо заглибитися в титули?
Василіса Марзалюк призер світу боролася. Найтитулованішою була полячка, призерка пекінської Олімпіади, але Катерина Бурмістрова у неї виграла. Переможниця в категорії 55 кг - американка теж срібна призерка минулорічного Чемпіонату Світу. У 59 кг боролася чемпіонка Європи Половньова.


- У якій вазі було саме напружене протистояння?

- У Каті фінальна сутичка була досить важка. Мабуть, легко і впевнено свою сітку пройшла тільки Аліна Стадник. Більшість наших яскравих лідерів - не брали участь в цьому турнірі, тому спортсменкам середнього класу, або зовсім молодим поки складно показати яскраву боротьбу. Деяким дівчаткам дуже заважає страх програти. Потрібно виходити і думати про перемогу, а вони думають, як би не програти. Це дуже заважає в психологічному плані. Я бачу, як вони тренуються, а потім виходять на змаганнях і програють своєму страху. Ті, кому вдається себе перебороти - перемагають.


- Сьогодні не можливо не згадати про дамоклів меч який завис над усією спортивною боротьбою.
- Я досі не можу зрозуміти, як таке могло статися. Один з найдавніших видів спорту... Якщо виключити боротьбу, тоді потрібно перейменувати ці ігри. Адже боротьба була з перших днів в олімпійській програмі. Боротьбу культивують по всьому світу і не можливо відібрати олімпійську мрію у мільонів дітей, які зараз займаються. Адже приходячи в зал, діти орієнтуються на досягнення великих борців, вони мріють досягти тих же висот.


Я щиро сподіваюся, що борцівській спільноті вдасться відстояти боротьбу. Адже на захист нашого виду спорту стали провідні країни світу. Американці і росіяни шукають підтримки в уряду своїх країн. Сьогодні кожен намагається внести свою дещицю. Асоціація спортивної боротьби України в свою чергу також всіма силами підтримує рух «Збережемо олімпійський статус». Боротьба в Україні займає пріоритетне місце, ми входимо в трійку тих видів спорту, які принесли країні найбільше олімпійських медалей. У нас 14 медалей! Тому дуже важливо відстояти боротьбу.


- У цьому році Київський Міжнародний співпав по датах з історичним засіданням ФІЛА. Які настрої були серед тренерів, іноземних делегацій?
- Усі бачать абсурдність даного рішення і вірять, що нам вдасться відстояти боротьбу. Звичайно, пройшло ще дуже мало часу, багато хто до цих пір не усвідомили, що сталося. Дійсно зараза ще просто не віриться. Але у нас відбулися зміни в керівництві міжнародної федерації. Напередодні виконкому Міжнародного Олімпійського комітету буде обраний новий президент FILA. Один з претендентів на цю посаду - Олександр Карелін, легендарний борець, людина з ім'ям, що має вплив в МОК. Наш вид спорту дуже яскравий, видовищний і київський турнір в черговий раз це довів.

За матеріалами: ukrwrestling.com
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити