Ціна питання-2: скільки коштують квитки на матчі першої ліги України?

21 грудня 07:32
Переглядів: 442
фанати ниви

Ми продовжуємо серію статей про квитково-цінову політику українських клубів. Цього разу до поля нашого зору потрапила перша ліга. 

Як виявилося, знайти інформацію по цінам на матчі першості - досить непросто. Але завдяки небайдужим вболівальникам, клубним прес-службам, а також паблікам в соцмережах по крупицях все ж-таки вдалося нарити важливу інформацію і скласти її воєдино.

Цікавий аспект: лідери, які боряться за підвищення у класі, або роблять вхід на домашні матчі взагалі безкоштовними, резонно розраховуючи на прихід якомога більшої кількості прихильників, або ж виставляють квитки по символічній ціні (дніпродзержинська «Сталь»). І це чудово, адже тут діє банальна істина: чим краща і гучніша підтримка – тим вищі шанси на перемогу.

Нажаль, такого принципу дотримуються не всі. До прикладу, середня вартість відвідин  поєдинків «Буковини» на однойменному стадіоні дорожча, ніж на іграх вищолігових «Волині», «Говерли», «Зорі», «Ворскли», донецького «Металурга», «Іллічівця» і «Олімпіка»!   

Середні ціни на домашні матчі клубів Першої ліги 2014/15, грн.:

1. «Буковина» - 35

2-4. Нива» (Тернопіль) – 20

«Тернопіль» - 20

ПФК «Суми» - 20

5-6. «Десна» - 15

«Зірка» - 15

7-8. «Гірник» - 10

«Миколаїв» - 10

9. «Нафтовик-Укрнафта» - 6,5

10. «Сталь» (Дніпродзержинськ) – 5

11-16. «Олександрія» - безкоштовно

«Гірник-Спорт» - безкоштовно

«Динамо-2» - безкоштовно

«Полтава» - безкоштовно

«Геліос» - безкоштовно

«Сталь» (Алчевськ) - безкоштовно

1. «Буковина» (Чернівці)

Середня вартість: 35 гривень

Місце в чемпіонаті: 16-те (7 очок, різниця м’ячів –20)

Стадіон: «Буковина» (12 000 місць)

Вхід на домашні матчі чернівецької «Буковини», яка нині посідає останнє місце в першості – найдорожчий серед всіх команд першої ліги. Квитки продаються по двох номіналах: 20 і 50 гривень. Останні дають право сидіти на центральній трибуні, яка вміщує 136 глядачів, «двадцятка» – решта місць. Дорогувато…

Вартість абонементу на останні 6 матчів сезону, які пройдуть навесні – 150 гривень. По суті абонемент виконує роль і клубної карти, якою власник може скористатися в мережі закладів міста.

2-4. «Нива» (Тернопіль)

Середня вартість: 20 гривень

Місце в чемпіонаті: 13-те (18 очок, різниця –14)

Стадіон: Тернопільський міський стадіон (15 150 місць)

Квитки, які стандартно коштують 20 гривень, надходять у продаж переважно за день до гри. Цікаво, що «Нива» періодично звітує перед власними вболівальниками, публікуючи на офіційному сайті статистику по відвідуваності кожного домашнього матчу, при цьому вказуючи, який дохід отримала клубна скарбничка. Цікава і достойна практика!

2-4. «Тернопіль»

Середня вартість: 20 гривень

Місце в чемпіонаті: 4-те (27 очок, різниця –2)

Стадіон: Тернопільський міський стадіон (15 150 місць)

ФК «Тернопіль» не тільки поділяє міський стадіон разом з «Нивою». Ціни на квитки у них також однакові – 20 гривень на будь-які місця. 

2-4. ПФК «Суми»

Середня вартість: 20 гривень

Місце в чемпіонаті: 10-те (21 очко, різниця –10)

Стадіон: «Ювілейний» (25 800 місць)

«Суми» грають на одному з найбільших і найгарніших стадіонів першої ліги. Щоправда, відвідуваність не відповідає місткості: на домашні матчі приходить в середньому трохи більше однієї тисячі вболівальників, через що організатори були вимушені закрити південну трибуну.

Найдешевший квиток на «Суми» обійдеться в 15 грн. (північна трибуна, за воротами). Місця по центру на східній трибуні коштують 20 грн., а на головній, західній – 25 гривень.  

5-6. «Десна» (Чернігів)

Середня вартість: 15 гривень

Місце в чемпіонаті: 6-те (24 очки, різниця +8)

Стадіон: імені Ю. О. Гагаріна (12 060 місць)

Вхід на стадіон імені Гагаріна, де грає чернігівська «Десна», коштує 15 гривень. Для дітей (від 7 до 14 років) передбачені спеціальні ціни – 5 гривень.

А ось на кубковий матч з «Дніпром», який відбувся 30 серпня, білети продавались вдвічі дорожче, ніж зазвичай - по 30 гривень.

5-6. «Зірка» (Кіровоград)

Середня вартість: 15 гривень

Місце в чемпіонаті: 14-те (17 очок, різниця +1)

Стадіон: «Зірка» (14 628 місць)

Аби відвідати битву з одним із лідерів першої ліги, «Олександрією», кіровоградський вболівальник мав викласти 15 гривень. Це – генеральна ціна і на всі інші поєдинки. До порівняння, на кубковий матч 1/16 фіналу з київським «Динамо» вартість квитка, враховуючи величезний ажіотаж, підняли до «вищолігових» 30 гривень.

7-8. «Гірник» (Кривий Ріг)

Середня вартість: 10 гривень

Місце в чемпіонаті: 11-те (19 очок, різниця +2)

Стадіон: «Металург» (29 783 місця)

Команда з рідного міста автора після зникнення «Кривбасу» переїхала на головний стадіон Кривого Рогу – майже тридцятитисячний «Металург».

Змінився домашній клуб – змінилася і цінова політика: враховуючи ряд об’єктивних факторів, зараз вхід на «гірників» становить досить приємні 10 гривень (свого часу відвідати гру «Кривбасу» обходилося в районі 30 гривень і вище). Стільки ж, «червонець», коштує й чудова інформативна програмка до кожного матчу.  

7-8. МФК «Миколаїв»

Середня вартість: 10 гривень

Місце в чемпіонаті: 12-те (19 очок, різниця -14)

Стадіон: Центральний міський стадіон Миколаєва (15 600 місць)

«Миколаїв» свої домашні поєдинки проводить на Центральному міському стадіоні, відкритому 26 вересня 1965 року і реконструйованому в 2007-му. Білети поділяються на три категорії: сектори А(західна трибуна – центральна), В (східна трибуна) і С (північна і південна трибуни, за воротами). Відповідно, вартість білетів категорії А становить 15 гривень, В – 10 гривень, С – 5 гривень.

9. «Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка)

Середня вартість: 6,5 гривень

Місце в чемпіонаті: 8-ме (24 очки, різниця -1)

Стадіон: «Нафтовик-Укрнафта» (5 265 місць)

У охтирського клубу – досить помірні і привабливі ціни. Вартість квитків на стадіон «Нафтовик» варіюється від 8 гривень (центральні трибуни) до 5 гривень на решту місць.

10. «Сталь» (Дніпродзержинськ)

Середня вартість: 5 гривень

Місце в чемпіонаті: 2-ге (36 очок, різниця +18)

Стадіон: «Металург» (2 900 місць)

Стандартна ціна білета на домашній поєдинок одного з лідерів першої ліги – всього "п'ятірка".

А ось на кубковий матч з «Чорноморцем» білети коштували по 20 гривень, що викликало велике обурення у багатьох місцевих вболівальників – мовляв, задорого... Що ж, якщо вийдуть у Прем’єр-лігу – доведеться звикати і до значно вищих цін.   

11-16. «Олександрія»

Середня вартість: безкоштовно

Місце в чемпіонаті: 1-ше (39 очок, різниця +22)

Стадіон: КСК «Ніка» (5 692 місця)

Вхід на матч лідера з серпня цього року – безкоштовний. Раніше квитки теж не були дорогими: усього лише від 5 до 10 гривень.

Можемо позаздрити жителям Олександрії, які не тільки економлять на відвідуванні футболу, але й мають змогу на власні очі бачити пристойну гру у виконанні своїх улюбленців!

11-16. «Гірник-Спорт» (Комсомольськ)

Середня вартість: безкоштовно

Місце в чемпіонаті: 3-тє (33 очки, різниця +11)

Стадіон: СК «Юність» (2 500 місць)

Окрім того, що вхід на «Гірник-Спорт» безкоштовний, у перерві вболівальники мають змогу насолодитися виступами красунь-черлідерш з групи підтримки комсомольського клубу!

Ніяк не можемо обділити увагою клубний сайт, рівень роботи якого у багатьох аспектах навіть кращій, ніж у деяких команд Прем’єр-ліги - при бажанні ознайомтеся з їх репортажами з будь-якого матчу «Гірник-Спорту». Чудова інформативність, колеги!

11-16. «Динамо-2» (Київ)

Середня вартість: безкоштовно

Місце в чемпіонаті: 5-те (25 очок, різниця +7)

Стадіон: НТБ «Динамо» (< 1000 місць)/ «Динамо» ім. Лобановського (16 873 місця)

Київське «Динамо-2» приймає суперників або на своїй навчально-тренувальній базі в Чапаєвці, або на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського в Києві. І там, і там вхід на матчі «динамівців» - безкоштовний.

11-16. «Сталь» (Алчевськ)

Середня вартість: безкоштовно

Місце в чемпіонаті: 15-те (15 очок, різниця -12)

Стадіон: «Машинобудівник» (Карлівка, 1 300 місць)

Через заборону на проведення футбольних матчів на Сході України алчевська «Сталь» вимушено приймає своїх суперників у Карлівці (Полтавська область), поділяючи поле місцевого «Машинобудівника» з друголіговим «Шахтарем-3».

Вхід на домашні матчі «Сталі» - безкоштовний, при цьому середня відвідуваність – невисока і складає 525 чоловік. Нерідне місто…

11-16. «Геліос» (Харків)

Середня вартість: безкоштовно

Місце в чемпіонаті: 9-те (23 очки, різниця +3)

Стадіон: «Сонячний» (5 000 місць)

Вхід на поєдинки «сонячних», які грають на чудовому стадіоні, побудованому Південною залізною дорогою перед Євро-2012 – безкоштовний.  

11-16. «Полтава»

Середня вартість: безкоштовно

Місце в чемпіонаті: 7-ме (24 очки, різниця +1)

Стадіон: «Локомотив» (2 500 місць)

«Полтава» приймає суперників на одному з найстаріших стадіонів України, який побудували в 1937 році (під час війни його було знищено і відновлено тільки в 1949-му).

На гру 1/8 фіналу КУ з «Шахтарем» квитки продавались на диво дешево: омріяний для місцевих вболівальників «тікет» коштував всього 15 гривень. А на чемпіонат - вхід взагалі вільний.

При бажанні можете порівняти, як цінова політика того чи іншого клубу співвідноситься з його висупами в чемпіонаті – отримаєте досить цікаві результати!

Як бачимо, середня вартість квитків у першій лізі суттєво різниться з ціною білетів на поєдинки УПЛ, що досить логічно і прогнозовано. Не всюди, але переважна більшість учасників першості розуміє: чим нижча вартість відвідування футболу для вболівальників – тим на сильнішу підтримку вони можуть розраховувати під час домашніх матчів.

Ось тільки цей фактор – не панацея, адже низька цінова політика повинна доповнюватись ще й позитивними ігровими результатами разом з відповідною інфраструктурою. Нажаль, ці три аспекти не усюди зібрані в одне ціле - отже, роботи ще багато!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: