9 – 11 липня у Львові пройде 4-й за ліком міжнародний турнір футбольних вболівальників Єврофан-2010. За головний приз змагатимуться 16 команд з 14-ти країн Європи. Україну представлятимуть господарі турніру фанати львівських «Карпат» та збірна України, сформована з вболівальників київського «Динамо», донецького «Шахтаря», харківського «Металіста» і дніпропетровського «Дніпра». За «Карпати» гратимуть активні уболівальники. Про це на прес-конференції повідомив Президент ГО «Карпати» Олег Солдатенков.
«Хлопці самі вирішили, що захищати честь клубу повинні найактивніші фани, які регулярно уболівають в 15-му та 16-му секторах львівського стадіону «Україна», а також практично в кожній грі підтримують команду на виїздах. Я з ними у цьому питанні погодився. Тут береться до уваги не суто рівень футбольної майстерності фаната, а саме активність на трибуні. Ми з самого початку звертаємо увагу учасників на виключно аматорському ставленні до змагань. Ми збираємося, щоб разом повболівати, поспівати пісень, познайомитися і просто пограти в футбол…» – сказав Олег Солдатенко, організатор одного з найбільших європейських фестивалів фанатів футболу.
Олег Солдатенков також повідомив, що коли організатори турніру звернулися до Федерації футболу України з проханням надати комплект форми для збірної вболівальників, сформованої з фанатів провідних клубів країни – київського «Динамо», донецького «Шахтаря», харківського «Металіста» і дніпропетровського «Дніпра», то їм було відмовлено.
«Яка б не була, але це також збірна України і на Єврофані-2010 вона представлятиме вітчизняний футбол. Тому ми хотіли, аби хлопці грали в синьо-жовтих барвах з емблемою ФФУ. Однак відповідь чиновників була лаконічна і категорична: ФФУ – не благочинна організація», – розповів Олег.
ZIK