Вайда, Вільчинський, Кульчицький і Яворський сформували символічну збірну Євро-2012

12 липня 14:04
Переглядів: 152
sheva-blohin

Зі швидкістю звуку відгриміло Євро-2012. "Ратуша" разом із легендарними футболістами підсумовує найкращих у своїх футбольних амплуа гравців чемпіонату Європи, формуючи символічну збірну Євро-2012

Габор ВАЙДА (воротар): "Не воротар прикрашає команду, а команда воротаря".
- Мені сподобалися два воротарі. Це воротар Італії Джанлуїджі Буфон та іспанський страж воріт Ікер Касільяс. Я дотримуюсь думки, що не воротар прикрашає команду, а команда воротаря. Бо направду, якраз на цьому чемпіонаті голкіпери себе не дуже яскраво проявляли, як було раніше на подібних форумах. Іспанець Касільяс сподобався дуже впевненою грою на виходах. У нього прекрасна реакція. Він справді заслуговує на те, щоб бути в команді чемпіонів. Тому в Іспанії на цьому чемпіонаті не виникало проблем надійності на останньому рубежі.

Щодо Буфона, то всі чудово знають його величезний досвід. Він зіграв величезну кількість ігор за збірну Італії. Невипадково він є капітаном італійської збірної. Щоправда, цей чемпіонат не став його лебединою піснею. На жаль, підводили власні захисники, які йому не допомагали. Його "розстрілювали" нападники суперників. Особливо це було помітно в останньому матчі у фіналі. Він не винен у жодному з пропущених голів у фіналі. Буфон упродовж усього чемпіонату надзвичайно старався. У півфіналі з німцями він витягував усе, що міг, а потім йому, на жаль, не вдалося у фіналі з Іспанією повторити півфінальний успіх. Однак попри чотири пропущені голи у фіналі, він заслуговує на те, щоб його відзначити.
Щодо розчарувань, то на цю тему не хочу говорити, бо не можу критикувати воротарів. Усі воротарі, які брали участь у цьому чемпіонаті Європи, відіграли на достатньо пристойному рівні, як для збірників. Не було серйозних ляпів з боку голкіперів. Не можна говорити про те, що якась із команд програла ту чи іншу гру через воротарську помилку. 

Наш воротар Андрій П'ятов зіграв на цьому Євро гідно. Йому вдалося замінити Шовковського. Можливо, невеличке хвилювання у П'ятова й було, але він зумів упіймати гру. У дебютному для України матчі на Євро-2012 зі шведами він спочатку трішки хвилювався, але згодом упорався з цим та відіграв гідно. Надалі він набирав хід, і тут не його вина, що збірна України не змогла набрати потрібні для виходу з групи очки.

Володимир ВІЛЬЧИНСЬКИЙ: "Захисники повинні не лише добре грати в обороні власних воріт, а й підключатися до атакувальних дій".

- Я б виділив таку четвірку найкращих захисників Євро-2012. Ліворуч - португалець Консесау, всередині - іспанець Піке та португалець Пепе, а праворуч - німець Лам. Чому обрав саме цих гравців? Все дуже просто. Тепер такий футбол, що захисники повинні не лише добре грати в обороні власних воріт, а й підключатися до атакувальних дій команди, коли це потрібно. Саме Лам та Консесау цілковито дають раду з цими завданнями. Вони дуже активні, невисокого зросту і дуже добре грають у відборі та ще й вміють класно підтримати атаку.

Центральні захисники Піке та Пепе теж є саме тими гравцями, які цілковито вписуються у тенденції розвитку сучасного футболу. Вони високі, добре грають головою, при цьому володіють хорошою швидкістю та завжди небезпечні при стандартних положеннях. Португалець Пепе навіть забив один гол на чемпіонаті. Вони надійні, потужні, їх практично неможливо пройти. Такі високорослі гравці, понад 1м 90 см, нині у ціні. Тим паче, що нині футбол атлетичний, а ці захисники саме під таку модель гри підходять.

Загалом намагаюся на персоналії не переходити. Мене більше цікавить командна гра, розташування гравців, як в обороні, так і в атаці. Тобто те, як гравці перебудовуються при переході з оборони в атаку і навпаки - з атаки в оборону.
На жаль, збірна України до кінця так і не визначилася із захистом: хто буде грати.

Можливо, саме в тому і проблема. Хоча у першому матчі ми перемогли шведів, та все ж захисна лінія зіграла на не зовсім належному рівні. Бо і гол пропустили, та й наприкінці матчу шведи мали декілька моментів, майже стовідсоткових, коли дивом не забили нам гола. Адже коли захисники хороші, то вони грають в останні хвилини так строго і сконцентровано в захисті, що неможливо забити. Хіба що якісь стандарти. А там ішли атаки, коли був практично вихід сам-на-сам… А з Францією взагалі була "розірвана" вся команда. Хоча я б не відділяв захисників від решти команди. Адже повинні всі гравці оборонятися і всі гравці атакувати. В ідеалі має бути так. Правильніше сказати не як зіграли наші захисники, а як команда загалом у захисті зіграла. 

Ігор КУЛЬЧИЦЬКИЙ (півзахист): "Півзахист - це основа основ, це - двигун команди".

- До символічної збірної півзахисників Євро-2012 я б заніс трійку гравців збірної Іспанії - Шаві, Іньєста та Бускетс, а також півзахисника збірної Англії Джерарда. Ці три півзахисники Іспанії на клубному рівні виступають в одному з найсильніших клубів світу - "Барселоні". Ви знаєте, як кажуть англійці: "Покажіть мені свій півзахист, а я вам скажу, яка ваша команда". Це тріо є провідним у "Барселоні". Вони роблять погоду в команді. І навіть при тому, що збірна Іспанії грала без чистих нападників, це "барселонське" тріо фактично зробило іспанців переможцями Євро-2012. Півзахист - це основа основ, це - двигун команди. Від того, як працює ця лінія, залежить гра колективу. А ця ланка в Іспанії працювала без збоїв. Ці гравці можуть не лише віддати такий пас, що гравцеві залишається тільки підставити ногу. Вони можуть і самі відзначитися забитими голами.

Щодо Джерарда, то він сильний не лише за виступами у своєму клубі. У збірній
Англії він також є одним із лідерів. Цей футболіст може не лише віддати результативний пас, як було у грі зі збірною України, коли забивав Руні. Джерард має потужний удар та відзначається великою працездатністю на футбольному полі.
Також мені сподобався півзахисник Італії Пірло. Щоправда, гра  цього гравця мені сподобалася у груповому етапі та в півфіналі. А от у фіналі він зіграв не так гостро та креативно. Можливо, був втомлений на фінал. Адже доти вів усю гру італійської збірної на цьому чемпіонаті.

У півзахисті збірної України є два дуже талановиті молоді хлопці - Коноплянка та Ярмоленко, за ними майбутнє. Дай, Боже, щоб вони й надалі процвітали та підвищували свою майстерність - тоді у них буде велике футбольне майбутнє. Якщо на відбіркові ігри до чемпіонату світу ці гравці будуть у повній бойовій готовності й без травм - це буде велика рушійна сила для збірної України.

Ігор ЯВОРСЬКИЙ (напад): "Сподобалася ціла група атакувальних футболістів Іспанії".

- Усі футболісти, які брали участь на Євро-2012, є гравцями найвищого ґатунку. Ми всі вірили в те, що збірна України зможе пробитися вище на цьогорічному чемпіонаті, на жаль, цього не вдалося зробити. Однак голим оком помітно, наскільки високим є рівень гравців Іспанії та Італії. Виокремлювати когось із форвардів не дуже хочу. Мені, наприклад, сподобалася ціла група атакувальних футболістів Іспанії. Тут хто б із них не виходив на футбольне поле - вирішив би питання збірної. Навіть Торес, на якого не покладали великих надій перед цим чемпіонатом, увійшов до числа найкращих бомбардирів Євро-2012. Цей гравець не лише забивав голи, а й віддав гольові передачі, виходячи на заміну. Сподобалася гра Фабрегаса, який діяв чудово. В Іспанії просто феноменальні гравці.

Щодо збірної Італії - звісно, два забиті збірній Німеччині у півфіналі голи стоять окремо. Тут варто виділити Балотеллі. Цей хлопець може вирішувати такі питання самотужки, і від цього нікуди подітися… Щоправда, такого типу гравці, як Балотеллі, мені не дуже подобаються. Більше імпонує гра нападників, які і працюють на атаку, і здатні відпрацьовувати у захисті, коли це потрібно. А цей гравець - більш індивідуального плану. Однак було помітно, що проти такої команди, як Іспанія, дуже важко працювати самотужки. Тут потрібно грати командно в атаці.

Збірна Франції на цьому Євро не вразила. Всі знають сильні сторони їхнього зіркового форварда Бенземи. Однак щось не пішло і у Франції, і у Бенземи, зокрема. Він не забивав і був малоактивним. Можливо, це пов'язано з тим, що він виснажився під час виступів в іспанському чемпіонаті та у Лізі чемпіонів. Саме тому виглядав не так яскраво, як від нього цього очікували.

Щодо наших форвардів, то нападники, які в чемпіонаті України забивають 14 голів - це не дуже багато, як для українського чемпіонату. Тепер такого гравця в лінії атаки, як Шевченко, нам потрібно буде ще довго чекати. На вістрі атаки Андрій діяв гостро, активно. Нашим нападникам потрібно багато працювати, щоб досягати таких вершин та такого рівня гри, як у Роналдо та Бенземи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити