Президент ФК "Галич" Володимир Магаль розповів як вдалось запросити "Карпати" на товариську гру та поділився планами на майбутній сезон.
- Як виникла ідея проведення матчу з "Карпатами"?
- Три роки тому я познайомився з нинішнім віце-президентом ФК "Карпати" Олегом Смалійчуком. Тоді Олег працював тренером-селекціонером в іспанському "Вільяреалі". Познайомив нас тренер Михайло Паркула, який колись виступав за збірну Союзу. З того часу ми тісно співпрацюємо, адже він також уродженець славного Галича.
Цьогоріч наше місто святкує 1120-ту річницю з часу першої літописної згадки, тож саме Олег запропонував нам зіграти подібний товариський матч. Насправді, були приємно здивовані такою пропозицією і можливістю зробити справжнє футбольне свято для галичан. Щиро радий, що він у "Карпатах", тож сподіваємось на його всебічну підтримку не лише в футболі, а й у розвитку міста. Ми віримо у Великий Галич, прагнемо повернуту славну історію нашого міста і розпочинаємо з футболу. Адже саме футбол під час подій на Майдані об'єднав вболівальників від Львова і до Луганська.
Від самого матчу очікуємо хорошого динамічного футболу. Розуміємо, що там буде багато гравців на перегляді, які намагатимуться довести свою профпридатність тренерському штабу львів'ян. Можливо, проти основи було б легше грати. Не виключено, що і наші хлопці захочуть показати себе з найкращого боку, щоб потрапити "на олівець" до тренерського штабу "Карпат".
- Львівські фанати славляться своєю запальною вдачею...
- Скажу відверто, ми не ставились до цього матчу аж надто серйозно. Це товариська гра між клубами двох "родинних" міст. Просто ті події, що виникли у кубковій грі "Прикарпаття" та "Карпат" дещо насторожили наші правоохоронні органи, які сьогодні й повинні забезпечити порядок на стадіоні. Але ми всі є українці і я вважаю, що повинні об'єднатись навколо футболу у дуже нелегкі для нашої країни часи.
- Охарактеризуйте минулий чемпіонський сезон.
- Ми йшли до цього звання дуже багато часу, адже зрозуміло, що не можливо стати чемпіонами за один рік. Напередодні сезону перед командою було поставлено два завдання - здобути "золото" чемпіонату області та поборотись за кубок області. Тож саме в плані боротьби за кубок хлопці дещо не виконали завдання. Та якщо глянути з іншого боку, то завдяки тому, що "випали" на початку кубкового турніру, хлопці змогли повністю сконцентруватись на чемпіонаті. Мені сподобалось ставлення гравців до своєї роботи, всі показали себе з найкращої сторони, продемонстрували найкращі якості і, як наслідок, сьогодні чемпіонський трофей в Галичі.
- Які плани на майбутній сезон?
- Ми ніколи не біжимо вперед. Минуло десять років з того часу, як розпочали футбольний проект у Галичі. Стартували з районного рівня. Виграли чемпіонат району, здобули кубок і зрозуміли, що потрібно йти далі. На будь-якому рівні виступали своїми футболістами, але, звісно, потрібно було підсилення. Крок за кроком йшли до чемпіонства. Сьогодні настав той момент, коли потрібно підвищуватись у класі і я з приємністю можу сказати, що наступний сезон "Галич" розпочне в чемпіонаті ААФУ.
Ми вже розпочали підготовку до нового сезону. У тих, трьох матчах, що залишились (проти львівських "Карпат", брошнівських "Карпат" в чемпіонаті та "Покуття" в Суперкубку – ред.) хочемо переглянути наш кадровий потенціал. Основним завданням стоїть зберегти кістяк, адже колектив у нас дійсно хороший. Наразі домовляємось з іншими гравцями, яких би хотів бачити в команді головний тренер Андрій Петрович Нестерук. Є позиції, які потребують підсилення – це і гравці в центр поля, крайні півзахисники.
Зараз ще дуже рано говорити про завдання на майбутній сезон, адже все залежатиме від нашої підготовки, але плануємо поборотись за вихід до плей-офф і прагнемо гідно представити Галич на всеукраїнській арені. Окрім того, ведемо перемовини з іншими командами району ("Бурштин", "Касова" Бовшів – ред.) щодо формування дублюючого складу "Галича". Зараз є дуже багато хороших юнаків і хотілось би, щоб вони продовжили грати на обласному рівні. Адже виховання підростаючого покоління – одне з завдань нашого клубу.
- Ви торкнулись теми юнацького футболу. Що вже зроблено в цьому напрямку?
- Так склалось, що ще до нас, за юнацьку команду завжди запрошували грати студентів Коледжу фізичного виховання, а свої вихованці ДЮСШ губились, або відправлялись грати на район. Після того, як започаткували наш проект, ми поставили за мету виховання своїх власних футболістів. Тому я домовився про те, щоб тодішній головний тренер клубу Микола Пристай став тренером і в Галицькій ДЮСШ. І саме тоді почали підіймати галицький футбол. Так, спочатку були не на провідних позиціях, але крок за кроком йшли до мети. Тож хочу подякувати Миколі Пристаю, Михайлу Паркулі та всім тренерам ДЮСШ, що піднімали наш галицький футбол і ми маємо те, що "Галич" досяг сьогоднішніх висот.
Щодо інфаструктури, то зараз спорткомплекс "Колос" включає в себе стадіон, запасне поле та майданчик зі штучним покриттям. Цей майданчик ми зробили ще років п'ять тому. За розмірами він не є стандартним футзальним, а трохи більшим. Своїми силами ми заклали фундамент, покриття нам виділила районна рада. Тут мають змогу займатись не лише вихованці нашої ДЮСШ, та й дітлахи можуть поганяти у футбол.
- Перехід на вищий рівень вимагає збільшення фінансових затрат на команду…
- Зараз є сприяння з боку всієї вертикалі влади – нам допомагає і міська, і районна ради. Всі вносять свою лепту у розвиток футболу. Звісно, Галич не є бюджетоутворюючим містом на кшталт Франківська. Тому ми не можемо дозволити собі величезні витрати на футбол. Зараз ведемо переговори з компанією ДТЕК про фінансування. Також надійними партнерами клубу є "Галичина-Вапно", агрофірма "Мрія Карпат", "Даноша". Дякуємо всім нашим партнерам за плідну співпрацю.