У Львові 14 вересня Федерація водного поло України провела нараду тренерів чоловічих команд вищої ліги. Від Федерації слово тримали її віце-президенти Олександр Євтушок, Віталій Лісун та Олександр Свіщов, від тренерського штабу - керманич національної збірної команди України Валерій Завізіон, наставники «Динамо» (Львів) Ігор Зінкевич та харківського «Слобожанця Сергій Колтачихін і Сергій Столяров, тренери молодіжної збірної команди України Євген Наумчик та Георгій Махарадзе, який також є тренером ватерпольного клубу м. Одеси. Спеціальним гостем засідання став відомий тренер та фахівець з водного поло Олександр Бойко. Розглядали питання нагальні, працювали, сварилися, мирилися - одним словом, робоча нарада проходила, як і належить. Говорили про наступне:
Чемпіонат України 2015/16р.р.

Насамперед затвердили календар змагань на 2015/16р.р. та визначились з новим форматом чемпіонату України серед чоловіків. Тож проведення відкритого ХХV чемпіонату України з водного поло у 2015/2016 роках відбуватиметься наступним чином. І та ІІ тури пройдуть 10-15 листопада та 14-17 грудня у м.Дніпродзержинську. По два матчі у цих турах зіграє кожна з шести команд – «Динамо» (Львів), «Слобожанець» (Харків), «Іллічівець» (Маріуполь), ХПІ (Харків), збірна Київської області та новостворений колектив «УФК-Динамо» (Львів). Під питанням залишається участь у чемпіонаті збірної Одеси.
За підсумками І-ІІ турів визначаться п’ять ватерпольних колективів, вони змагатимуться у наступних чотирьох турах, які планують провести у лютому, березні, квітні і травні у містах за призначенням.
Фінали відбуватимуться за системою плей-офу. Відповідно до набраних у всіх шести турах очок дві команди, які лідируватимуть, розіграють чемпіонство; команди, які займатимуть 3-ю та 4-у сходинку турнірної таблиці поборються за «бронзу». Фінали триватимуть до трьох переможних матчів певної команди. Перші дві гри плей-офу прийматимуть команди, які за кількістю очок йтимуть другими та четвертими номерами у турнірній таблиці.
На кожен тур командам доведеться розщедритись на стартовий внесок у розмірі 2,5 тисяч гривень.
Заявити кожна з команд зможе не більше двадцяти ватерполістів (раніше було 22 ос.). До того ж визначитися з остаточним списком гравців необхідно до початку ІІІ туру. До серії ігор плей–оф допускатимуть лише тих гравців, які відіграли не менш 50 % матчів упродовж 1–6 турів чемпіонату. За команду можна заявити не більше двох іноземців, решта ж не просто повинні мати український паспорт, а конкретну прописку у місті, за яке гратимуть.
Про вельмишановних суддів…
А судитимуть усе це дійство, звісно, судді, та лише ті, які затверджені регламентом, інших до суддівства не допускатимуть.
На кожен тур по одному судді виставлятимуть команди, на плей-оффи суддів викликатиме Федерація, при чому в планах запросити закордонних рефері. На новий сезон призначено 19 українських суддів:
- Валерій Завізіон та Володимир Висотін – головні судді, В’ячеслав Бєлєвцов, Геннадій Фомиченко та Володимир Капінус – резерв.
Рефері у областях:
- Донецька обл.: Володимир Капінус, Вячеслав Кастанда, Євгеній Бузанов;
- м. Київ: Віталій Лісун;
- м. Львів: Мар’ян Островський, Скуратов;
- Одеська обл.: Олександр Ставертій;
- Харківська обл.:В’ячеслав Бєлєвцов, Анна Гончаренко, Світлана Вишневська;
Резерв:
- Павло Тренчук (Одеська обл.), Дмитро Черленяк, Володимир Гавриленко (Закарпатська обл.), Віталій Клестов (Київська обл.).

Про Кубок України-2016

Наприкінці червня відбудуться кваліфікаційні ігри до фіналу Кубка України, а на початку липня очікується і сам «Фінал чотирьох».
Про українських ватерполістів в іноземних клубах

Українські гравці в іноземних клубах: Віталій Петров (Ізраїль), Максим Ратков та Володимир Войтенко (Словаччина).
Обговорили на нараді і те, що іноземні клуби, запрошуючи наших гравців, мають «не забувати» сплачувати Федерації компенсацію та надавати гарантійний лист з зобов’язанням відпускати гравця на офіційні змагання збірної команди України. До слова, збірна має бути в пріоритеті у кожного гравця, так і проголосили: «Найбільшою честю для ватерполіста є виступ за збірну команду країни». В протилежному випадку Федерація і тренери обіцяли «ображатися» на порушників цього постулату.
Про різне та не менш цікаве…
З різного обговорили і стан водного поло в Україні, точніше шляхи виходу з кризи. Поштовхом для цієї розмови стала палка промова Олександра Бойка про наболіле. Відомий ватерпольний діяч розкритикував сьогоднішній рівень навчання дітей-ватерполістів. Його підтримав і керманич національної ватерпольної дружини Валерій Завізіон, підкресливши, що в збірну мали би приходити ватерполісти досконало підготовлені принаймі технічно, якщо не тактично. Та, на жаль, такого сьогодні немає і часто збірника доводиться вчити елементарним ватерпольним прийомам. Цікаве запропонував президент «Динамо» Олександр Свіщов – започаткувати проведення в Україні тренерських семінарів, де на практиці ділитися досвідом та показувати власні напрацювання у роботі з дітьми. Запрошувати на подібні імпрези вирішили і іноземних фахівців з провідних ватерпольних країн, роботу яких погодився оплатити меценат львівського водного поло Олександр Свіщов.
Тож жити, панове ватерполісти, стане веселіше, та чи краще покаже час! Тішить вже те, що вихід з кризи, яка охопила водне поло, шукають….
Фото: Євгена Скиби