Зазнавши, значною мірою, несподіваної поразки тиждень тому в Одесі від тамтешнього «Чорноморця», 19-річні карпатівці на сьогоднішню гру проти одноліток з дніпропетровського «Дніпра», які два стартових поєдинки провели без турнірних втрат, вийшли виключно з бажанням реабілітуватися – показати видовищний та змістовний футбол і при цьому взяти гору над лідером групи. Та реалії життя виявилися дещо іншими – неймовірна кількість жахливих помилок в обороні в сумі з нереалізованими власними гольовими моментами призвела до другої поспіль поразки «левів».
Перш ніж розповісти про події на полі, слід відзначити, що грати командам довелося за непростих умова – температура повітря +34°С в тіні напевно говорить сама за себе. Значною мірою саме літня спека стала причиною того, що перші десять хвилин гра точилася в центрі поля. Щоправда, м’ячем більше володіли господарі, але в їхніх діях не було агресії і, як наслідок, бракувало гостроти. А далі почалася низка тих самих помилок у нашої команди, про які ми згадували вище.
Першим вже на 10-й хвилині на рівному місці «обрізався» центрбек Микола Бухта і троє гравців «Дніпра» опинилися проти одного захисника і воротаря «Карпат». Однак схоже, що помилка капітана «Карпат» стала великою несподіванкою і для суперників. В усякому разі дніпряни не зуміли як слід розпорядитися м’ячем і перший гольовий момент у матчі відверто «запороли», навіть не довівши справу до удару по воротах.
Господарі відповіли через три хвилини, коли Ігор Богач, не зустрічаючи супротиву зі сторони гостей, з позиції правого інсайда смачно приклався по круглому, намагаючись влучити у ближню «дев’ятку», але той просвистів в лічених сантиметрах над поперечкою. Аналогічну нагоду, але не на правому фланзі, а на лівому, на 16-й хвилині отримав півзахисник «Дніпра» Дмитро Вергун. А ще 7-й номер гостей пробивав не на силу, а на точність, класно вирізавши м’яча у дальню «дев’ятку» – 0:1. Будемо відверті, в цьому епізоді шанси врятувати свою команду від неприємностей у кіпера «Карпат» Олега Мозіля були рівні «0».
Як і належить в подібній ситуації, господарі, вимушено розігравши круглого з центра поля, одразу великими силами пішли вперед, намагаючись якомога швидше відновити рівновагу в рахунку. Але дніпряни, максимально наситивши середню лінію, перекрили всі підходи до свого карного майданчика. Пройти грамотно побудовану оборону «левам» було не просто – майже всі передачі доводилося виконувати або поперек поля, або назад. Натомість всі спроби проникаючих пасів призводили до втрат м’яча і швидких контратак суперника. А ще на озброєнні у дніпрян була така грізна зброя, як «обрізки» карпатівців, які траплялися у виконанні наших гравців надто часто, аби думати про позитивний результат. А в середині першого тайму вони взагалі трапилися двічі поспіль упродовж однієї хвилини. Спочатку помилився Юрій Яструб, а за кілька десятків секунд Микола Бухта. Обидва епізоди закінчувалися тим, що нападник «Дніпра» Денис Галенков, отримавши передачу від партнерів на хід, на швидкості трохи лівіше середини із захисником на плечах виходив на очне побачення з Олегом Мозілем. А відмінність полягала лише в тому, що з першої спроби він пробив повз і кіпера, і рамки воріт, а от з другої таки поцілив у дальній нижній кут.
Рахунок став 0:2 і, напевне, в цей момент вболівальники «Карпат» пригадали поєдинок двотижневої давнини, коли в матчі з київським «Динамо» підопічні Степана Юрчишина і Андрія Тлумака також по ходу гри програвали 0:2, але в підсумку вирвали звитягу 3:2. Коли подібне вдалося зробити в зустрічі з чемпіоном, то чому б це не повторити в матчі проти лідера...
Ні для кого не секрет, що у футболі буває різне і всяке. То чому б і справді вдруге поспіль вдома не виграти, пропустивши спочатку два голи. Але сьогодні в подібний розвиток подій чомусь не вірилося, щойно рахунок став 0:2. Надто вже непереконливо виглядала наша команда. Достатньо сказати, що першу небезпеку карпатівці створили тільки на 32-й хвилині і то зробили це зі стандарту. Володимир Савошко непогано пробив штрафний метрів з 24-ох – воротар на підступний удар зреагував, але зафіксувати або відбити м’яч не зумів і той зрикошетив у поперечку, а добити завадили захисники, вибивши круглого на корнер.
Невдовзі після того, як рахунок став 0:2, тренери «Карпат» зробили заміну: замість центрального захисника Остапа Грося, який вперше грав у стартовому складі після важкої травми (перелом ноги), вийшов Дмитро Кльоц. Але це не була заміна по позиції. Кльоц почав грати опорника, а Павло Макогін перейшов на місце центрбека в пару до Миколи Бухти. Втім, перестановки особливо на гру нашої команди в обороні не вплинули. Підтвердженням цього став черговий провал в центрі захисту, який призвів до чергового очного протистояння нападника «Дніпра» Дениса Галенкова з нашим кіпером Олегом Мозілем на 45-й хвилині. На щастя, останній був першим на м’ячі, у підкаті вибивши його за бокову лінію в аут.
У перерві в складі «Карпат» відбулося ще три заміни. Всі вони були скеровані на підсилення атакувальних дій нашої команди. І справді, «зелено-білі» додали в агресії, а головне, в їхніх діях на половині поля суперника почав з’являтися якийсь зміст гри. Як наслідок, з’явилися і гольові моменти. Зокрема, на 50-й хвилині лівий захисник Олександр Дударенко пройшов по своєму флангу і виконав силовий простріл низом в район 11-метрової позначки. Першим на м’ячі був Іван Диня, якраз один з тих, хто вийшов на заміну, але в ближньому бою, пробиваючи в дотик, не зумів переграти Володимира Циганка. А в наступній атаці господарів кіпер дніпрян вчасно вийшов із воріт і в такий спосіб випередив Максима Грися, якого партнери вертикальною передачею трохи правіше середини кинули в прорив. А за шість хвилин вже Володимир Савошко з лівого флангу класно вирізав круглого в район 11-метрової позначки. Ніби першими на м’ячі були Дмитро Полюганич та Іван Диня, але в підсумку ні один, ні другий по воротах так і не пробили.
Як потрібно реалізовувати свої моменти, господарям втретє на 64-й хвилині наочно продемонстрував все той же Денис Галенков. Але почалося все з чергового провалу нашої оборони. «Дев’ятка» гостей отримав м’яч на підступах до карного майданчика абсолютно ніким неприкритий і холоднокровно перекинув його по високій дузі через Олега Мозіля у сітку – 0:3.
Чи не єдине, за що наші хлопці насправді заслужили сьогодні оплесків, так це за незламність духу. Навіть програючи з різницею в три м’ячі, вони не викинули білий прапор і продовжували боротися. За це доля винагородила їх забитим голом на 69-й хвилині. Але навіть і цей епізод наочно засвідчив, як важко карпатівцям давалася сьогодні гра. Після прострілу низом справа автор гола Володимир Савошко став третім, хто пробивав по воротах. Перші дві спроби результату не дали і лише 8-й номер вгатив по бальону, що називається, від душі і той ледь не порвав сітку воріт дніпрян.
1:3 і двадцять хвилин гри плюс компенсований час – чому б не спробувати відігратися?.. І «Карпати» пішли вперед великими силами. Втрачати не було що, тому й ризикували «зелено-білі», навіть перейшовши на гру в три захисники – замість правого оборонця Івана Лобая вийшов ще один нападник Олексій Гуцуляк, для якого це був дебют у юніорській першості. Між іншим, він наймолодший гравець у нашій команді – 25-го грудня йому виповниться лише 16 років.
Ризик призвів до кількох небезпечних контратак гостей. Зокрема, на 79-й хвилині міг оформити «хет-трик» Денис Галенков, але Олег Мозіль зумів виграти в нього чергову очну дуель. Однак в цілому «зелено-білі» в заключній частині гри майже не залишали половини поля суперника. Мали вони і кілька насправді стовідсоткових моментів, аби принаймні врятувати нічию. Так на 73-й хвилині масована атака «левів» закінчилася тим, що Володимир Циганок змушений був залишити свій пост у рамці і вискочити аж на лінію карного майданчика. Перервати атаку кіпер дніпрян зумів, але першими на підборі були футболісти в смугастих зелено-білих майках. Петро Намуйлик миттєво оцінив ситуацію і технічно через кіпера «Дніпра» скерував бальон по високій дузі до сітки. Здавалося зараз буде гол, але в останню мить круглого з пустих воріт головою вибив Володимир Кіричук, підстрахувавши в такий спосіб свого воротаря.
До основних 45 хвилин другого тайму арбітр компенсував п’ять хвилин. І на третій з них стався епізод, який на сто відсотків всіх переконав, що сьогодні був не день «Карпат». Після прострілу з лівого флангу атаки «зелено-білих» м’яч оминув кількох гравців обох команд і знайшов Максима Грися. Перед нападником «левів» були пусті ворота, а сам він знаходився в лічених метрах прямо по центру. Не забити в подібній ситуації – справа майже неможлива. Але Максим довів, що це не так – пробивши в дотик, влучив у поперечку...
Так, хтось цілком резонно зауважить, що навіть коли б він забив, все одно рахунок був би на користь «Дніпра». Але ж ще б залишалося грати дві, а можливо, й три хвилини і хто знає, чим би все закінчилося. Особливо, коли пригадати ту ж таки гру з «Динамо». Втім, ми, схоже, забули, що сьогодні був не день «Карпат», а значить і не Максима Грися.
3-й тур. 07.08.2013, 17:00. «Локомотив», Рава-Руська.
Сонячно. +34°С
Арбітр – Юрій Вишневський (Київ).
Асистенти арбітра: Сергій Дарійчук (Чернівці), Андрій Петров (Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.).
Четвертий арбітр – Юрій Суряк (Львів).
Інспектор ФФУ – Василь Бурмич (Хмельницький).
«КАРПАТИ» U-19: Мозіль, Лобай (Гуцуляк, 80), Бухта, Грось (Кльоц, 31), Дударенко (Штаненко, 57), Макогон, Яструб (Намуйлик, 46), Савошко, Полюганич, Гладкий (Грисьо, 46), Богач (Диня, 46).
Запасний – Сілецький.
Старший тренер – Степан Юрчишин.
«ДНІПРО» U-19: Циганок (Кравченко, 90+4), Палюх, Гниб (Кіричук, 65), Варен, Медведь (Гаркуша, 87), Кірєєв (Когут, 40), Галенков, Вергун (Соколь, 75), Арделян (Штанкевич, 73), Кочергін, Бесараб (Устінов, 83).
Старший тренер – Олександр Поклонський.
Голи: Савошко, 71 – Вергун, 16, Галенков, 25, 65.
Попередження: Гладкий, 37, Диня, 69, Намуйлик, 90 – Арделян, 32, Варен, 41, Медведь, 43, Гаркуша, 90.
СТАТИСТИКА МАТЧУ:
Чемпіонат U-19. «Карпати» (Львів) – «Дніпро» (Дніпропетровськ)
- Гольові моменти: 7 (2) – 8 (3)*
- Удари в площину воріт: 5 (1) – 6 (3)
- Удари повз ворота: 6 (3) – 10 (3)
- Заблоковані удари: 1 (0) – 2 (1)
- Кутові: 5 (1) – 6 (1)
- Простріли та навіси: 15 (6) – 10 (3)
- Порушення правил: 12 (8) – 16 (6)
- Офсайди: 6 (3) – 4 (3)
- Штанги: 2 (1) – 0
* – показники першого тайму
Детальніший звіт з матчу «зелено-білих» очікуйте дещо пізніше...