Держави, які є учасниками Міжнародної конвенції про боротьбі з допінгом у спорті, взяли зобов'язання керуватися єдиним списком заборонених в спорті препаратів, що отримав назву «Заборонений список». Про це повідомили в прес-службі ООН.
Цей документ, який став додатком до Міжнародної конвенції по боротьбі з допінгом, аналогічний списку, розробленому Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА) для спортивних федерацій.
Відповідно з рішенням, «Заборонений список» з 1 січня 2013 стає Додатком I до Конвенції. Тим самим, він буде єдиним для країн і спортивних федерацій.
Успішна координація стала можливою завдяки зусиллям за погодженням та спрощенню правил, що обмежують застосування допінгу в спорті і підсилюють контроль за його використанням, але, разом з тим, що допускають виключення в терапевтичних цілях.
Міжнародна конвенція по боротьбі з допінгом у спорті була одноголосно схвалена на конференції ЮНЕСКО 19 жовтня 2005 і 1 лютого 2007 року набула чинності.
Конвенція містить правила тестування на допінг, включаючи тести без попереднього повідомлення до і в ході спортивних змагань, і встановлює санкції стосовно порушників. Вона закликає уряди розробити і здійснювати освітні програми про шкоду допінгу, а також забезпечувати спортсменів інформацією про їхні права та обов'язки і порядку тестування. Раніше Міжнародний олімпійський комітет заявив, що країни, які не ратифікували Міжнародну конвенцію проти допінгу у спорті, не мають права на проведення Олімпійських ігор.
Конвенція є першим юридичним документом такого роду, що має універсальний і обов'язковий для всіх учасників характер. Вона пропонує урядам усіх держав-членів правову основу для боротьби з допінгом у спорті.