Товариський матч. 15.11.2016, 21:00, Харків. Стадіон ОСК «Металіст». Головний арбітр - Маркус Стремберґссон (Швеція).
Україна - Сербія 2:0 (1:0)
Україна: Бойко, Федецький (к), Крівцов, Ордець, Бутко, Малишев, Шахов (Зінченко 77), Караваєв (Петряк 46), Сидорчук (Ротань 46), Циґанков (Ярмоленко 65), Зозуля (Бесєдін 62). Головний тренер: Андрій Шевченко.
Сербія: Райковіч, Павловіч (Пешіч 46), Катай (А.Мітровіч 69), Пейчіновіч, Младеновіч, С.Митровіч, Радоя, З.Тошіч (к) (Марковіч 46), Ігньовскі, Ґудель, Д.Тошіч (Максимовіч 82). Головний тренер: Славолюб Муслін.
Голи: Шахов 38, Ярмоленко 87 (з пенальті).
Попередження: Зозуля (62), Ротань (79) - Івановіч (88).
Футбольна територія України розширюється і це, мабуть, найбільша радість для мешканців країни від сходу до заходу. Після Одеси іспит на витривалість склав Харків, а там дивись появляться ще й Донецьк з Луганськом. Принагідно «синьо-жовтий» Харків очікував цього видовища три роки.
У день перед грою головний тренер національної команди України Андрій Шевченко разом із Олександром Кучером, Артемом Кравцем та Віктором Коваленком відвідали у Харківському військовому госпіталі українських військових, які заліковують рани, отримані на східному фронті. Це хороша традиція, але дуже хочеться, щоб власне військові відвідували стадіони і підтримували футболістів, які з допомогою м’яча добувають славу Україні. Годі нам тої рашистської війни!
А ще Шевченко дав можливість відчути смак національної команди тим футболістам, які з різних причин залишались на …лаві запасних. З капітанською пов’язкою, немов із державним прапором, вивів партнерів на гру Артем Федецький.
Стадіон багатотисячним «Слава Україні» привітав українську команду. Наші футболісти, якось зніяковіли і віддали перевагу сербам. Ордець ціною великих зусиль і завдяки майстерності у підкаті вибив м’яча з під ніг Катая. У наступному моменті м’яч після удару Павловіча полетів над воротами. А ще через мить українців рятував воротар Бойко. Денис відбив сильний удар того ж Павловіча.
Українцям гра не вдавалась. Одні спізнювались, інші не встигали. Про контроль м’яча не йшлося. Тут би дух перевести. Спробував загострити гру Шахов. Увірвавшись у штрафний майданчик пробив і м’яч після рикошету опинився у руках Райковіча.
Захисники Бутко і Федецький з країв поля намагалися задіяти Зозулю. Однак Роман залишався на одинці з прийняттям рішення. Навіть у моменті, коли отримав черговий пас від свого капітана, потребував значно більше часу на обробку м’яча. Поки, що і до чого, набіг Шахов і без підготовки вгатив шпіцом по м’ячу. Удар, можливо й не видовищний, але результативний. Україна попереду – 1:0.
Перед перервою Федецький ще раз навісив м’яча на Зозулю, якого все ж випередили захисники.
На другий тайм тренери тренер сербів Муслін ввів у гру трьох футболістів, українець Шевченко – двох. Серби надалі взяли під контроль м’яча. Але справу до ударах по воротах Бойка не доводили. Це вже заслуга українських оборонців і воротаря.
На 56-й хвилині після того, як Шахов опинився на трав’яному газоні, вболівальники зірвались з крісел. Футболісти також були переконані, що суддя призначить пенальті, але швед був іншої думки.
Через три хвилини потому уже Ґудель заставив Ордеця зіграти рукою, але суддя вдруге не вказав на «точку».
На удар головою Марковіча встиг зреагувати Бойко. Після цього на поле вийшли Бесєдін і Ярмоленко. З виходом на поле цих динамівців гра української команди набрала рум’янців і стала яскравішою.
Останні хвилини гри пройшли під диктовку українців. Хороший момент був у Бутка. А все завершилось одинадцятиметровим ударом. Бесєдін вивів на ударну позицію Ярмоленка. Серби у боротьбі за м’яча порушили правила і суддя цього разу призначив пенальті. Андрій «відправив» воротаря у правий кут, а м’яч полетів по центру.
Українці перемогли, але своєю грою до наступного року залишили своїм прихильникам чимало запитань, на які, ймовірно навіть Шевченко не знає відповіді. Тож, Друзі, національна команда попрощалася з нами до Нового року. Переможний рахунок від хлопців Шевченка приймаємо, але очікуємо змістовнішої гри…