За вітчизняними іспитами - міжнародні

легка атлетика
15 червня 12:57
Переглядів: 73

Командний чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих і молоді, який завершився в Ялті, дав змогу кращим із тернопільських представників «королеви спорту» зайвий раз засвідчити власні честолюбні амбіції. Вийшло загалом навіть трохи краще, ніж торік. Тоді, коли пригадуєте, дорослі порадували естафетним «золотом» спринтерів і срібною медаллю Івана Стребкова в забігу на 5000 метрів.

Нині ж, коли чемпіонський квартет через різні обставини розпався (завершив виступи Андрій Панькевич, травмований Назарій Рибій, а вже під час попереднього забігу зазнав ушкодження й Олег Данилюк), скарбничка збірної області поповнилася відразу трьома срібними медалями. Тобто, навіть не зважаючи на далекі від ідеальних умови підготовки, атлети зі своїми наставниками знаходять можливість працювати з максимальною віддачею, домагаючись, до того ж, прогресу в результатах.

У першу чергу, звісно, це стосується студента Тернопільського національного педагогічного університету Івана Панасюка. Розпрощавшись через об’єктивні причини, пов’язані із зміною спеціалізації, з тренерським подружжям Михайла і Тетяни Борейків, атлет — і про це нині вже можна казати з упевненістю — знайшов своє друге «Я» в секторі для метання диска. Не можна не віддати належного і його досвідченому наставнику Володимирові Кучеренку. За такий короткий часовий проміжок підготувати не лише майстра спорту, а й одного з двох об’єктивно найсильніших на сьогодні дискоболів країни — хіба не маленький тренерський подвиг. У березні Іван, до речі, вже й спромігся завдати першої поразки головному конкурентові, Микиті Нестеренку з Дніпропетровська. Нині ж, як і під час недавніх всеукраїнських стартів метальників, заслужено зійшов на другу сходинку п’єдесталу пошани як за підсумками дорослого чемпіонату, так і молодіжного.

Окрема тема нашої розмови — найталановитіший бігун Іван Стребков. Чи в спеку, чи в завірюху можна зустріти його в тренувальному костюмі. Один із наставників атлета Михайло Борейко іноді при зустрічах навіть жартома скаржиться: то щойно під час цьогорічної суворої зими йому довелося кілька годин доріжки міського стадіону від снігу розчищати, то навіть до сусіднього обласного центру на автомобілі вирушати, аби провести з Іваном тренування. Але дорогу осилить той, хто зі шляху не зверне. Ялтинські старти — зайве тому підтвердження. В своїй віковій групі старшокурсник ТНЕУ знову не мав собі рівних як на улюбленій п’ятикілометрівці, так і в забігу на 3000 метрів. А на довшій із цих дистанцій другий рік підряд не менш упевнено захистив від посягань конкурентів і титул віце-чемпіона дорослих змагань. Фінішувавши ще й четвертим на непрофільній дистанції. Загадувати, мабуть, не варто. Але все одно дуже хочеться дочекатися і того часу, коли Іван Стребков стане ще й незаперечним лідером серед дорослих.

Знову порадувала Михайла і Тетяну Борейків студентка ТНПУ Оксана Ралько. Особисте досягнення в бігу на 200 метрів (24,39 с) принесло «срібло» молодіжної першості і дозволило потрапити до шістки кращих у змаганнях дорослих. Як і обидва Івани, Оксана включена до складу збірної України для участі в липневому чемпіонаті Європи серед молоді у Фінляндії. Виступить у складі естафети 4 по 400 метрів. Торік українському квартету з нею в складі лише кроку не вистачило до п’єдесталу світової першості в Іспанії.

Повертаючись же до підсумків ялтинського чемпіонату, зайвий раз можна констатувати, що гарантовані медальні здобутки може відтепер приносити збірній краю і досвідчений метальник ядра Андрій Бородкін. У порівнянні з уже згаданими всеукраїнськими стартами метальників, щоправда, зробив крок назад, виборовши друге місце. Решті наших земляків зійти на п’єдестал пошани не пощастило. Не підкоривши особистого досягнення, четвертим у секторі для стрибків у довжину фінішував серед молоді вихованець Михайла Васірука Сергій Крук. У забігу молодих атлетів на 3000 метрів із перешкодами шостим завершив дистанцію Іван Іщук, сьомим — Руслан Даньків. Аналогічний результат останній продемонстрував і в забігу на 1500 метрів. До десяток кращих у своїх дисциплінах потрапили також стрибун потрійним Дмитро Чорнота і молодий стрибун у висоту Віктор Ворко. У всеукраїнському рейтингу наші дорослі легкоатлети нині двадцять другі, молоді — шістнадцяті.

Автор: Б. ДІКАЛЬЧУК
За матеріалами: vilne.org.ua
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити