Учора в одній із затишних львівських кав’ярень відбулася небуденна подія, яка слугуватиме розвитку молодіжного спорту та зміцнюватиме товариські взаємовідносини двох сусідніх міст - Львова і Кракова. Польські клуби із гучними назвами «Поґонь» (Львів) та «Вісла» (Краків), які у своєму доробку мають аж 17 чемпіонських титулів, підписали партнерську угоду про співпрацю.
Керівники обох клубів перед підписанням угоди відвідали львівський Некрополь – Личаківський цвинтар. Вклонялися з молитвами могилам спортсменів, поетів, політиків і воїнів. Покладали квіти та вінки і запалювали лампади. Іншими словами віддали шану тих, хто прагнув аби наше покоління жило у вільному і незалежному Львові.
Ініціативу укладання угоди проявили представники краківської команди, яким доля львівського колективу виявилась небайдужою. Це власне той факт, коли ближнього не залишається на одинці у потребі. Необхідно зазначити, що львівська команда, яка кілька років тому відродилася після сумного 1939 року, несміливо, але, долаючи різного роду перепони, поступово входить на футбольний ринок України. Головна команда «Поґонь» виступає у львівській Прем’єр-лізі та розвиває дитячий футбол. Отак, завдяки шкіряному м’ячу, польська община міста Лева культивує свої національні традиції та культуру. Принагідно, українська діаспора за кордоном перебуває у подібній ситуації. І на власній шкурі пересвідчується, що таке становлення і відстоювання своїх інтересів.
Безперечно, ініціатива хороша, - взяв слово президент ЛКС «Поґонь» Марек Горбань. – Ми вдячні нашим партнерам із «Вісли» за подану нам руку допомоги. Для нас це важливо. Допомога ця стосується не тільки до нав’язання спільних футбольних традицій обох клубів, але першочергово для організації спільних соціальних акцій, змога проводити обмін молодими гравцями, а навіть проведення показових матчів. Польська молодь Львова повинна активно вливатися у наше середовище аби спільними зусиллями розвивати багату історію нашого клубу, - зазначив керівник «Поґоні».
Президент «Вісли» Пйотр Дунін-Суліґостовскі - представник нового типу керівника футбольного клубу. У спілкуванні це відкрита і, як виявилась, доброзичлива людина. Чудово знається не тільки на бізнесі, але й на історії міста Львова. От тільки б «Вісла» не втрачала очок і частіше перемагала (О.П.). Також з великою повагою відзивався гість з Кракова про Україну. Висловив побажання, щоб в нашій державі запанував мир.
Щодо даної угоди пан президент заявив: «Я зауважив, що Львів все більше оновлюється і набирає контурів європейського міста. Однак ми сюди прибули не на екскурсію, а для конкретної справи: допомогти нашим партнерам. Життя тим і красить людей, що необхідно знаходити час і можливість робити один одному добрі вчинки. Ця наша цеглина повинна зміцнити мур львівського клубу. Щодо згаданого матчу, то таку ідею схвалюю і висловлюю сподівання, що місцева влада Львова нам у цьому питанні посприяє. Адже згуртованість навколо добрих справ спроможна на наступні шляхетні вчинки».
З увагою присутні вислухали і виступ великого симпатика спорту і закоханого у Львів Консула Річі Посполитої Марціна Зєнєвіча, який у своїй промові згадав і про перший візит футболістів Кракова з далекого 1894 року до Львова. Саме тоді «соколи» обох міст започаткували історію копаного м’яча в Галичині. З радістю пан Зєнєвіч згадував і про початки відновлення діяльності польського клубу у Львові та його непростий шлях становлення. Не обійшов увагою і байдужість польських бізнесменів до колишньої гордині Львова.
Одним словом було цікаво і, дай Боже, щоб корисно!