27-28 березня учні закладів профтехосвіти позмагалися у гирьовому спорті.
Змагання, що організовувались Львівським обласним управлінням Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, зібрали понад 100 учасників з 13 команд.
Учні змагалися у семи вагових категоріях (до 60 кг, 65 кг, 70 кг, 75 кг, 80 кг, 90 кг та понад 90 кг) у двох вправах – поштовх та ривок, визначаючи переможця за максимальною кількістю разів підняття гирі вагою 24 кг.
Перед початком змаганнях начальник Львівського обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Анатолій Ігнатович звернувся з вітальними словами до учасників змагань, зазначивши, що гирьовий спорт - один з небагатьох видів спорту, який є історичною спадщиною нашої країни. “Вид спорту, який ви обрали, стає все більш популярним на Львівщині. Цього року вперше гирьовий спорт був включений у програму Універсіади, що є стимулом для кожного здобувати перемоги, щоб іти далі. Був період, коли на таких іграх, в яких ви берете участь, складно було зібрати 20-30 учасників, а сьогодні вас понад 100,” – зазначив А.Ігнатович.
Командну перемогу у змаганнях виборола команда господарів турніру - Львівського вищого професійного художнього училища. Друге місце посіли спортсмени Львівського професійного ліцею залізничного транспорту, а бронзові нагороди здобули вихованці Міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту.
Змагання проводилися в межах XXII обласних спортивних ігор учнів навчальних закладів профтехосвіти Львівщини.
Довідка:
На Львівщині заняттям гирьовим спортом у секціях спортивних товариств та шкіл охоплено близько 500 спортсменів.
Гирі, які використовуються під час змагань вагою 24 кг, мають стандартні розміри – висота - 280 мм, діаметр корпусу - 210 мм, діаметр рукоятки - 35 мм, довжина рукоятки - 115 мм. Регламент часу - 10 хвилин. Хто більше підніме за цей час, той і стає переможцем. Є два види вправ - поштовх (двома руками піднімаються дві гирі від грудей) і ривок (одна гиря махом піднімається вгору, можна один раз перекласти її в іншу руку). Ставити гирі на поміст протягом цих 10 хвилин не дозволяється, і з гирею в руці не можна відпочивати.
За інформацією Львівського обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту