07 червня 17:42
Переглядів: 931

"Зоряні" спогади "Карпат"

Стаття розміщена в рамках блогу : Друкований спорт

Кіровоградська "Зірка" цьогоріч повертається до еліти вітчизняного футболу. Блог "Друкований спорт" пропонує Вам трішки спогадів про минулі бої цієї команди та львівських "Карпат" у змаганнях Вищої ліги. Ну і, ясна річ, свіжа порція олдскульних програмок.

ІСТОРІЯ ПРОТИСТОЯНЬ

У Вищій лізі кіровоградська та львівська команди зустрічались у шістьох чемпіонатах, себто дванадцять разів. П'ять перемог здобули "Карпати", чотири - "Зірка", а ще три матчі завершились унічию. До слова, у Львові "Зірка" наразі ще не перемагала (чотири перемоги "Карпат" та дві нічиї). Розгромні рахунки траплялись у протистоянні двічі: у 1999-му році "Карпати" вдома перемогли з рахунком 3:0, а через п'ять років "Зірка" відповіла домашньою перемогою з таким же рахунком.
В історії лігових матчів "Карпат" та "Зірки" було забито 25 голів (14:11 на користь львівської команди). Голеадорами протистояння є Ігор Маковей ("Карпати") та Олександр Співак ("Зірка") - вони забили по три голи кожен.

Програмка перша: рік 1996-й.

Вперше суперники зустрілись у Вищій лізі у 1995 році. Тоді у Кіровограді сильнішою була "Зірка" - 2:1. У другому колі перемогли вже "Карпати" - 2:0. Ми ж детальніше зупинимося на третій грі команд і програмці з цієї гри.

26-го жовтня 1996 року, майже двадцять років тому, перше коло сезону добігало свого кінця. У "Карпат" після гри із "Зіркою" залишалось всього дві гри. Турнірне положення "левів" надто не тішило: дев'яте місце та сімнадцять очок після дванадцяти турів. "Зірка", яка тоді ще була з приставкою "НІБАС", йшла п'ятою, маючи в активі двадцять два пункти. Очолювані теперішнім телеекспертом Олександром Іщенком кіровоградці не надто відставали від лідерів змагань. Але, як відомо, у Львові легко не було нікому. "Карпати" перемогли 2:0 завдяки двом голам Вадима Колесника (на 11-й хвилині) та Ігоря Маковея (на 46-й). Склад "Карпат" у тому матчі пропонуємо нижче:
Расулов - Танасюк, Чижевський, Дудник (Беньо, 88), Мокрицький, Петрик, Колесник, Назаров, Маковей (Купцов, 82), Покладок (Сапуга, 89), Вовчук.

Програмка з того матчу є класичною для карпатівських програмок 90-х. Оригінальна перша сторінка, чорно-біла класика всередині, цікаві рубрики - все, за чим доводиться сумувати у наш час. Особливо звертає на себе увагу стаття "Голи зі сивиною на бутсах". Як Ви вже здогадались, йдеться у ній про найстарших авторів голів Вищої ліги. Ясна річ, на той час. Також приваблюють чорно-білі фото та вичерпність подачі інформації. Тут є практично вся необхідна передмачева інформація, ще й реклама кондитерів зі "Світоча" на останній сторінці вмістилась!

PS: підсумкова турнірна таблиця того сезону перевернула все з ніг на голову: "Карпати" піднялись на п'яту сходинку, а "Зірка" впала на десяту. До речі, в другому колі кіровоградці обіграли нашу команду з рахунком 2:0, і це була одна з двох весняних поразок "левів".

Програмка друга: рік 2003-й.

Після п'яти спільних сезонів у еліті, "Зірка" випала з обойми кращих. Повернення припало на сезон 2003/04. Сумний, як не крутіть, сезон. Вилетіли і вони, і ми. Але 17-го серпня про виліт ніхто ще не думав. Гості нашого міста посідали тринадцяту сходинку, а "Карпати" - сьому. На старті сезону ми розгромили "Кривбас", були розгромлені "Дніпром", обіграли запорізький "Металург", поділили очки з "Борисфеном" та, вперто борячись, поступились "Шахтареві". Більше того, львів'янин Сергій Мізін втрутився у гонку бомбардирів (чотири голи за п'ять турів). Але з часом справи пішли гірше. Перед матчем із "Зіркою" відбувся епічний програш армянському "Титану" в серії пенальті. У 1/32-й фіналу, до слова. Про невдалий період тренерства Голаца говорять багато. Розбиратись у цьому будемо деінде, але не у цій статті. Досить констатувати той факт, що у Львові "Карпати" не зуміли подолати чергового новачка Вищої ліги. Як і випадку з "Борисфеном", все знову завершилось нулями. Ось склад "Карпат" на ту гру:
Налєпа - Беньо, Тимчишин, Даниловський, Мікуліч, Хроль (Сучков, 7), Годвін, Йовічевіч (Кіріце, 46), Ковальчук, Кабанов (Аньямке, 62), Тігань.

Програмки сезону 2003/04 я вважаю еталоном. Не судіть суворо, адже вони й справді для свого часу були новаторськими та дуже цілісними. Власне, ця цілісність навіть на наш час є показовою. Про традиційні рубрики вкотре згадувати не варто, адже всі вони тут присутні у найкращому вигляді. Також є інтерв'ю з найкращим бомбардиром "Карпат" Володимиром Данилюком. Остання сторінка в тогорічних програмках була віддана під фото котрогось із гравців (ну й реклама клубної газети - це також річ потрібна). Шістнадцять сторінок футболу - ось що я Вам скажу. 2003-й - це коли ще не зовсім олдскул, але вже й не сучасність. Тому не полишає відчуття сплаву старих методів подання з новими.

PS: як вже згадувалось, обидвоє суперників вилетіли з Вищої ліги і відтоді там вже не зустрічались. А наступного разу ми побачимо їхнє елітне протистояння вже зовсім скоро...