Як вибрати дитячі кросівки для занять спортом

Кожна мама хоче, щоб її дитина була розумною, спритною і спортивною. Для того, щоб малюкові було комфортно на уроках фізкультури, потрібна не тільки фізична підготовка, але і зручне взуття. Здавалося б, немає нічого простішого - в магазинах є все, що душі завгодно: і гарне, і функціональне, на будь-який смак-розмір-гаманець. Наприклад, є такі дитячі кросівки на kidshop.com.ua та в інших інтернет-магазинах в Україні. Але в цьому достатку легко розгубитися. У цій статті допоможе розібратися, як правильно підібрати кросівки школяреві для занять фізкультурою. 

Діти дуже активні - вони і на звичайних уроках не можуть всидіти на місці, тікаючи на перервах в коридор зі швидкістю світла. Що ж казати про фізкультуру, де офіційно дозволено бігати і стрибати?

До вибору спортивного взуття потрібно підійти з розумом. На одній і тій же полиці в магазині можуть стояти кросівки для занять спортом і взуття для повсякденного носіння спортивного стилю. Останні можуть виглядати цілком по-спортивному, але не забезпечувати достатньої вентиляції або підтримки стопи, таких необхідних при навантаженні.

Щоб не купити річ модну, але для спорту невідповідну, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

Матеріал

Сучасні синтетичні матеріали дихають не гірше натуральних - справа все в структурі самої тканини. Тому відразу відмітати взуття з синтетичних матеріалів не варто. Натуральна шкіра - добре, штучна - цілком допустима в поєднанні з сітчастими вставками для додаткової вентиляції. Відомі бренди Adidas, Nike, New balance використовують особисті виноходи.

Застібка

Стопа повинна бути добре зафіксована. Це зменшує ризик неправильного навантаження на голеностоп, захищає від вивихів і ударів. Для самих маленьких підійде взуття на липучці, але її якість необхідно перевірити додатково.

Фіксація повинна бути абсолютною. Лідер в цій області, винахідник липучки - компанія Velcro. Якщо на ярличку є такий напис, то застібка не підведе. Безіменні липучки потрібно перевірити, кілька разів застогнав і отстегнув - структура частини з петельками не повинна сильно змінитися. Шнурки - оптимальний варіант застібки, але на початку переконайтеся, що вони несуть не тільки декоративну функцію - дитячі кросівки повинні сидіти по нозі.

Додаткова фіксація

Може здійснюватися за рахунок підтримуючих елементів або анатомічної устілки. Якщо кросівок бовтається на нозі, варто розглянути інший варіант. Купувати спортивне взуття «на виріст» не можна - це небезпечно. Якщо розмір більше, ніж потрібно, фіксація стопи перетворюється на фікцію і зростає ризик отримання травми.

Підошва

По-перше, підошва повинна бути нековзною. Це може здійснюватися за рахунок самого матеріалу або додаткових елементів. По-друге, важливий колір підошви - темна іноді «фарбується» - залишає сліди на світлому покритті. Будь-яке взуття потрібно міряти - в ній дитина повинна відчувати себе комфортно.