Боролися на мечах і навкулачки, дерев'яними кинджалами і бамбуковими мечами борці айкідо і фрі-файту, кендоїсти та представники кіокушинкай-карате на фестивалі бойових мистецтв “Серце воїна”.
Елементи бойових мистецтв різних шкіл побачили тернополяни на фестивалі “Серце воїна” 28 червня у Палаці культури “Березіль”.
Борці айкідо, кіокушинкай-карате та кендо показали основні прийоми своєї боротьби.
Основний принцип айкідо - це любов, - розповідає президент Тернопільського осередку Асоціації айкідо-айкікай України Ігор Бойців (43 р.). - А основним завданням цього японського бойового мистецтва, за словами пана Бойціва, є “перевести” битву в теорію, щоб на практиці конфліктних ситуацій між людьми не виникало.
Тернопільської федерації кендо продемонстрували присутнім свої спеціальні захисні обладунки та основні прийоми цього бойового мистецтва.
Поєдинки відбуваються у захисних обладунках, які називаються бодо, - розповідає президент Тернопільської федерації кендо Микола Більчук. – Руки захищають нарукавники коте, які допомагають терпіти удар.
На фестивалі глядачі побачили і реконструкцію лицарських поєдинків у шоломах та обладунках з металевими мечами.
На цьому фестивалі ми представляли воїнів Галицько-Волинського князівства XIII ст., - розповідає капітан Тернопільського клубу історичної реконструкції “Галицька дружина” Федір Приступа. – Відтворювали їхнє фехтування на мечах.
Учасники клубу показали автентичну “посвяту в дружинники”. Її основним елементом є оперізування воїна поясом. Він є символом лицаря.
Основні елементи свого виду бойового мистецтва продемонстрували й борці клубу фрі-файту. За сім років цей клуб виховав дванадцять майстрів спорту та переможців і учасників міжнародних змагань у цьому стилі.
Глядачів запросили й самим спробувати позайматися східними видами боротьби у місцевих клубах.
20 хвилин