У Тернополі фрі-файт стає дедалі популярним. Цей вид спорту обирають хлопці та дівчата різного віку. Здебільшого займаються вони для самозахисту.
Олександр: «Я вибрав заняття фрі-файтом для самозахисту, щоб уміти захистити себе від хлопців, які ввечері можуть напасти. Ну, і для самого себе».
Із 7 років маленький Максим почав займатись фрі-файтом. Каже, спочатку захоплювався карате. Та коли дізнався про мистецтво вільної боротьби, одразу ж обрав цей вид спорту.
Максим: «Вибрали фрі-файт, бо близько коло дому. Нормальний спорт».
Новачки та ті, хто вже досягнули певних результатів у вільній боротьбі, взяли участь у Чемпіонаті міста Тернополя з фрі-файту. Це – підсумкове змагання серед спортсменів клубу «Характерник».
Валерій Чоботарь, керівник обласного осередку Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдиноборств: «Ми сьогодні робимо свято – визначення найкращих, найсильніших. Хоча, як правило нашого клубу, всі, хто у нас тренуються, це вже найкращі».
У рамках міського чемпіонату з фрі-файту судді визначали кращих з кращих у трьох номінаціях: «Спортсмен року», «Характер року», «Надія року». Саме на останню категорію претендує юний борець Сергій. У нього за плечима вже є кілька серйозних поєдинків.
Сергій: «Тренуюся я вже три рази в тиждень. Мені не важко».
Професійні борці зізнаються: фрі-файт змінив їхнє життя. Особливо – після участі у першому козацькому реаліті-проекті «Мій лицарський хрест», що транслювався на телеканалі ІНТБ.
Максим Маркуш, учасник реаліті-проекту «Мій лицарський хрест»: «З'явилось натхнення більше займатись, хочеться більше працювати, стати кращим, виступати на змаганнях, показувати хороші результати».
Клуб «Характерник» сьогодні проводить благодійну акцію «Я хочу бути спортивним». Хлопці відвідують місцеві навчальні заклади та демонструють там мистецтво контактних єдиноборств. Це робиться для того, кажуть вони, щоб популяризувати серед молоді здоровий спосіб життя.