Бюджет матчу за звання чемпіонки світу з шахів сягне шістсот тисяч євро

13 листопада 22:15
Переглядів: 307
Шахи

У п'ятницю, 13 листопада, у Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи з питань організації матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок. У засіданні взяли участь міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голови Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, керівництво області та міста. Учасники засідання обговорили організаційні питання підготовки до матчу, забезпечення безпеки під час заходів, попередній кошторис Чемпіонату та проведення промоції матчу.

"Проведення матчу за звання чемпіонки світу з шахів, який відбудеться у Львові є надзвичайно важливою подією для всієї країни, - зауважив Ігор Жданов. - Переконаний, що усі організаційні моменти будуть вирішені, оскільки відчуваю зацікавленість міста, області та держави загалом до підготовки Чемпіонату".

За словами Ігоря Жданова, загальний кошторис матчу складає орієнтовно 600 тисяч євро. На його переконання, одним з головних питань на сьогодні – це залучення спонсорських коштів, оскільки держава може фінансувати лише окремі напрями підготовки.

На думку Олега Синютки, Чемпіонат приверне увагу не лише до шахів, а й до всієї Львівщини, як до туристичного та спортивного центру. "Саме тому й створено робочу групу та Дирекцію з підготовки та проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові. Ми працюємо не лише над організацією даного матчу, а також над тим, щоб провести низку культурних та мистецьких заходів в межах Чемпіонату. Тобто ми прагнемо, щоб це було справжнє свято, родзинкою якого має стати перемога нашої спортсменки",- сказав Олег Синютка.

Окрім цього, присутні обговорили питання ремонту ризаліту Палацу Потоцьких й вирішили скерувати відповідного листа до Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка та міського голови Львова Андрія Садового. У грудні до Льова здійснить візит інспектора ФІДЕ, який ознайомиться з підготовкою до проведення матчу й огляне Палац Потоцьких.

Неабияку увагу учасники наради приділили й промоції Чемпіонату. Зокрема йшлося про необхідність створення сюжетів для трансляції на загальноукраїнських телеканалах та проведення низки подій, які популяризуватимуть розвиток шахового спорту під назвою "Шахові сезони".  Заплановано також, що матч транслюватимуть на екранах, які встановлять на центральних вулицях міста.

Нагадаємо, що місцем проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок визначили Палац Потоцьких, а церемонії офіційного відкриття та закриття чемпіонату відбуватимуться у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Матч за шахову корону між чинною чемпіонкою, львів’янкою Марією Музичук та претенденткою на титул китаянкою Хоу Іфань розпочнеться 1 березня 2016 року у місті Львові.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: