"Чрез невірні рішень рефері "Динамо" було позбавлено призначення чотирьох пенальті"

28 серпня 23:55
Переглядів: 334
stupar

На думку відомого в минулому рефері ФІФА франківчанина Мирослава Ступар, в матчі запорізького «Металурга» з «Динамо» бригада арбітрів допустила кілька помилок.

Чим більше набирає обертів сезон, тим частіше чуємо обгрунтовані закиди на адресу арбітрів.

У минулому турі не витримали нерви у наставника «Динамо» Олега Блохіна, команда якого не раз страждала від суддівських помилок.

На думку багатьох фахівців, через невірні рішень рефері в половині матчів динамівці були позбавлені призначення чотирьох (!) пенальті - так було в іграх з «Волинню», «Шахтарем», «Чорноморцем» і, нарешті, запорізьким «Металургом», з яким кияни грали в минулий уїк-енд.

- У арбітра Ярослава Козика було багато суперечливих рішень, які дали Блохіну привід назвати їх суддівським свавіллям, - вважає експерт. - Взяти хоча б епізод наприкінці матчу.

За рахунку 2:1 динамівець Хачеріді грав головою, яку суперник йому в цю мить мало не зніс. Гравець «Металурга» дуже небезпечно діяв прямою ногою, Козик цей момент пропустив, а через кілька секунд послідував удар по воротах. Добре ще, що до гола справа не дійшла. Якби сталося він в такій ситуації і будь зарахований, суддівський промах призвів би до результативної помилку.

А в самому кінці гри був епізод з порушенням у штрафному господарів проти Мбокані, проте рефері не те що не призначив очевидний для всіх 11-метровий - він навіть не звернув уваги на цей момент! Припускаю, що Козик чітко не бачив порушення, так як кілька відстав від подій і, до того ж, був трохи перекритий гравцями. Значить, арбітр невірно «читає» гру і не пересувається відповідно до рекомендацій. Якби він пішов на довгу діагональ, цей момент бачив би так само, як і телекамера.

Повтор показав, що Мбокані заплели ноги, і пенальті був безперечним. У цій ситуації виникає запитання: якщо епізод не бачить головний арбітр, для чого тоді додаткові асистенти? Зокрема, Катерина Монзуль, яка виконувала цю роль за воротами «Металурга» в нещасливому епізоді. П'єрлуїджі Колліна хоче показати, що він першим у Європі дає можливість жінкам-арбітрам асистувати в настільки важливих матчах. Але я вважаю (і це суто моя думка), що не потрібен Монзуль чоловічий футбол. Вона і так прекрасно представляє Україну на світовому та європейському рівнях. У ситуації ж із непризначеним пенальті або Козик її не послухався, або вона йому не висловила свою думку зовсім.

У ході матчу було достатньо дрібних моментів, які Козик трактував неоднозначно. Можливо, це пов'язано з паузою в його суддівській кар'єрі. Адже мукачівець - рефері ФІФА. Такі матчі він повинен проводити на одному диханні, демонструючи свій клас. Але ...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: