Дмитро ДEM'ЯНЮК: «Цього року кардинально змінив свою підготовку до сезону»

13 січня 10:38
Переглядів: 465
Default Image

У наступні вихідні наше древнє місто стане Меккою для спортсменів зі стрибків у висоту. Причина — традиційний турнір у пам’ять про відомого українського спортсмена, майстра спорту, олімпійця Олексія Дем’янюка, котрий трагічно загинув 1999 року. Про Меморіал Олексія Дем’янюка кореспондент “Ратуші» спілкувався із його сином Дмитром Дем’янюком. львівський стрибун у висоту поділився планами на цей турнір, а також трохи розповів про задуми щодо паризького чемпіонату Європи, який уже через півтора місяця стартує у столиці Франції.


Намагатимусь показати добрий результат

— Цей турнір проводять уже дуже давно, — розповідає Дмитро Дем’янюк. Однак як Меморіал пам’яті мого батька він відбувається лише водинадцяте. Цього року запросили двох російських спортсменів досить хорошого рівня, які стрибають по 2.28 см. Також приїдуть стрибуни з Білорусі та всі найсильніші українські спортсмени, окрім Юрія Крімаренка. Серед учасників турніру — українські стрибуни Нартов, Шаповал, Проценко. Із Росії до нас приїдуть Маляренко та Іллічов. Із жінок братиме участь наша Віта Стьопіна, а також сильна російська стрибунка. 

— Розповіси більш детальніше про турнір?

— Турнір розпочнеться 15 січня, у суботу, вранці. Для розвитку майстерності та загалом цього виду спорту та турніру ми надаємо можливість виступати юнакам, юніорам. Вранці стрибатимуть наймолодші учасники турніру (хлопчики та дівчатка), потім — юнаки та юніори. А вже о 15.00 розпочнеться гран-прі серед жінок, о 17.00 — гран-прі серед чоловіків. Загалом програма розрахована на день. Однак це й добре. Бо молодші спортсмени матимуть змогу, виступивши, спостерігати за стрибками старших і набратися неоціненно-важливого досвіду. 

 — Який плануєш показати результат на цьому турнірі?

— У цьому заході я традиційно беру участь, адже це турнір пам’яті мого батька. З нього я завжди розпочинаю змагальний сезон. Хоча спеціально до цього турніру ми не готуємося. Навпаки, цілеспрямовано намагаємося підвести свою оптимальну форму ближче до кінця зими. Саме тоді, на початку березня, стартує чемпіонат Європи. Однак  на  Меморіалі свого батька однозначно стрибатиму і намагатимусь показати максимальний результат.

Інга Бабакова обов’язково приїде до Львова
— Минулоріч на турнірі була Інга Бабакова. Цього року теж запланований її приїзд?
— Думаю, що вона обов’язково буде на цьому турнірі. Передусім тому, що таких турнірів із стрибків у висоту у нас, в Україні, проводять не так уже й багато. Їх можна перелічити на пальцях однієї руки, і такі люди, як Інга, намагаються завжди брати участь у таких заходах. Ми її запрошували, і я гадаю, що вона обов’язково приїде до Львова. 

— Чи допомагає місцева влада в організації цього турніру, чи все-таки доводиться на власних плечах відчувати тягар організації таких престижних змагань?

— Усе-таки на місцевому рівні досить складно. Це стосується і міської, і обласної адміністрацій. В принципі, там мій тренер вирішував питання щодо фінансування. Однак наскільки мені відомо, поки що ніхто жодних коштів ще нам не дав. Здається, обіцяли виділити якісь невеличкі кошти, але це все на рівні обіцянок. Стосовно допомоги в організації цього Меморіалу віднедавна нас досить добре підтримує Федерація легкої атлетики України. Решту коштів на організацію цього турніру, здебільшого, збирають у спонсорів. Скажу навіть, що тут більше допомагають власні зв’язки.
Головними конкурентами будуть росіяни

— Які призи та нагороди передбачені для учасників турніру?

— Звісно, всі учасники Меморіалу Олексія Дем’янюка отримають символічні футболки зі символікою турніру, а також горнятка, медалі, кубки. Грошові нагороди також передбачено, проте лише у змаганнях гран-прі для чоловіків і жінок.   
— Підсумуй, будь ласка, минулорічний сезон і поділися планами на початок цього змагального сезону.

— Минулий сезон я розпочав непогано. Тут, у Львові, я стрибнув на 2 метри 31 сантиметр, потім ще стрибав 2.30… Однак тоді ми трішки помилилися у набутті оптимальної форми і не дотягнули до чемпіонату світу. Цього року ми з тренером кардинально змінили підготовку до змагального сезону. Намагаємося підводити форму на завершення зими, аби вдало виступити на чемпіонаті Європи. Сподіваюся, що це виллється у хороший результат. 
— Розповіси більш детально про чемпіонат Європи?

 — Чемпіонат Європи відбудеться у столиці Франції Парижі 3 – 7 березня. В ньому братимуть участь усі найкращі спортсмени Старого світу. Здебільшого, конкурентами будуть росіяни, які дуже часто віднедавна займають п’єдестали пошани у стрибках у висоту.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: