Ґреґор Балажіц: "Чесно скажу, що в "Карпати" не хотів їхати"

18 квітня 08:30
Переглядів: 216
Грегор Балажіц

Екс-захисник "Карпат" Ґреґор Балажіц, який зараз захищає кольори російського "Урала", згадав свої виступи у чемпіонаті України.

"Чесно скажу, що в Україну не хотів їхати. Але в Словенії в тому клубі, де я грав, останні півроку не платили зарплату. У Словенії такий закон в професійному футболі: ти щомісяця маєш сплачувати податки. А якщо зарплати немає, то як бути? В той момент моя гра сподобалась скаутам "Карпат". Треба було думати про своє життя, про фінанси, тому я поїхав грати в Україну. Міг попросити гроші у батьків, але хотів самостійно заробляти.

Я був молодим футболістом, і мені більше підходив технічний футбол. А в чемпіонаті України було багато боротьби. Але тоді там був сильний чемпіонат. Перший рік мені було важко звикнути. Важко було звикнути і до побутового життя. Якщо порівнювати з Європою, то було відчуття, що повернувся на 20 років назад. Мені все здавалось дивним. Але потім адаптувався і до футболу, і до життя. Львів – гарне місто. У мене там залишилися друзі.

В Україні в магазинах були продукти низької якості. Інфраструктура там інша, дороги взагалі... Прилетів до Львова, побачив аеропорт, як у нас вокзал. Подумав: "Що це таке?". Сумки кидали куди попало. Я ніби потрапив в інший світ.

Одного разу, коли у нас була низка невдалих матчів, до нас на тренування прийшли вболівальники. Вони принесли зарізаного барана. Ось так. Там у людей зовсім інший менталітет. Він сильно відрізняється від європейського. До цього теж треба звикнути. В Україні у мене була своя машина зі словенськими номерами. Поліцейські мене постійно зупиняли, щось вигадували, вимагали платити гроші. "Чудили" тільки так! Іноді мене перевіряли на наявність в крові алкоголю. Треба було просто дихнути в обличчя поліцейському. Раніше такого не бачив.

РФПЛ та УПЛ? Думаю, це дуже схожі чемпіонати. Менталітет у футболі України та Росії однаковий. Мені важко назвати якісь відмінності. Тому мені й не треба адаптовуватись у чемпіонаті Росії, тому що чотири роки грав в Україні", – цитує словенця офіційний сайт ФК "Урал".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: