Іван ФРЕЙДУН: “Людина – не робот, треба й відпочити”

03 березня 16:09
Переглядів: 649
Default Image

З 23-27 лютого у Полтаві відбувався чемпіонат України з пауерліфтингу. Участь у ньому взяв наш земляк “динамівець” Іван Фрейдун. Про перипетії боротьби, підготовку до наступних змагань, чергові рекорди «Спортивка» розпитувала у самого Івана, котрого днями визнали «Найкращим спортсменом львівщини з не олімпійських видів спорту».

 

У сумі підняв 1 060 кг

--Чемпіонат України, який нещодавно завершився став відбором до чемпіонату Європи та чемпіонату світу, -- каже Іван Фрейдун. -- Я хотів пропустити цей чемпіонат, однак тренери сказали, щоб я все-таки взяв у ньому участь. Новинкою цього чемпіонату стало те, що була введена нова вагова категорія. Участь у моїй ваговій категорії до 105 кг взяло понад 20 спортсменів. Найголовнішим моїм конкурентом став Вадим Довганюк із Волочиська, що на Хмельниччині. Наприклад, минулого року він був рекордсменом світу, щоправда, в окремих вправах (в присіданні та жимі). На цьогорічному чемпіонаті я встановив відразу декілька рекордів України. У кожному підході я встановлював рекорд України, бо ця вагова категорія нова на чемпіонаті України. В присіданні у першому підході я показав – 370 кг, у другому – 390, а в третьому – 400 кг; в жимі – 285 кг; 295; та 300 кг згідно спроб. А відтак третя вдала спроба стала на 5 кг кращою від світового рекорду. В становій тязі у першій показав 340 кг, у другій – 360, а в третій спробі я трішки поспішив і мені її не зарахували, а могло бути 370 кг. Та попри це у загальній сумі я показав результат – 1060 кг, а рекорд світу до цього тримався на позначці – 1035 кг. Мені вдалося відразу на 25 кг його покращити.

 

--Як готувався до чемпіонату України?

--Підготуватися до чемпіонату України було не так вже й багато часу, бо після мого вдалого виступу у Південній Африці я сподівався на те, що тренери дозволять мені трішки перепочити. Однак, вони наполягли на тому, щоб я все-таки взяв участь у чемпіонаті України, бо саме цього року на ньому було введено нові вагові категорії. Зараз на дві вагові категорії стало менше – з 10 залишилося 8.

 

--Які наступні змагання?

--Напевно, що чемпіонат Європи я пропущу. Підготовку вестиму до чемпіонату світу, який відбудеться у чеському містечку Плзень. Зараз у мене графіка підготовки поки що немає. Треба трішки перепочити, скинути навантаження, бо людина – не робот. А вже з весни, після Великодня розпочну планомірно готуватися до світової першості.

 

Подобається боротьба та дзюдо

--Хто буде основним конкурентом?

--Основним конкурентом буде росіянин із Іркутська Костянтин Лєбєдко. На чемпіонаті Росії він у сумі підняв 1025 кг.

 

--Які твої зацікавлення окрім спорту? Можливо, музика, кіно?

--Музику дуже люблю. Без музики не можу тренуватися. Влітку, коли готуюся у спортзалі людей практично немає. Тому аби тренування були веселішими завжди слухаю музику. Слухаю різноманітні пісні – українські, російські, англомовні… Також подобається кіно. Полюбляю дивитися фільми на історичні теми, такі, наприклад,  як «Гладіатор».

 

--А є улюблені актори?

--Мені подобається наш земляк Богдан Ступка. З ним я познайомився на 750-річчя Львова в Львівському оперному театрі.

 

--Які види спорту подобаються?

--Подобається боротьба, дзюдо. Я колись, до речі, нею займався, але потім залишив, бо біцепси почали «падати».

 

Політика – це болото

--А хто твій кумир?

--Ще з дитячих років ним є Арнольд Шварценегер. Коли я жив у селі, то сусід їздив в Москву на заробітки звідки привіз відеомагнітофон та касети з фільмами, в яких знімався Арнольд Шварценегер. З тих часів він і став кумиром для мене.

 

--Багато спортсменів йде в політику, а як у тебе з цим?

--Політика – це болото. Багато з-поміж політиків обіцяють аби прийти до влади одне, а коли цю владу отримують відразу про свої обіцянки починають забувати та не робити те, що обіцяли людям. Мені також пропонували йти в політику на нещодавніх виборах від однієї політичної партії, однак я відмовився.

 

--Хто допомагає тобі підготуватися до змагань?

--Багато людей допомагає. Особливо це мої тренери – Ігор Гайдучок, Ярослав Чала, Ігор Бубен.

--А дружина у підготовці до змагань допомагає?

--Звичайно. Вона бере активну участь у моїй підготовці. Готує смачну їжу, коли болить якийсь м’яз, то розтирає його мазями.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: