Львівські олімпійці підбили підсумки виступів на зимових Іграх у Південній Кореї

20 лютого 16:13
Переглядів: 248
дукач

Для Антона Дукача ця Олімпіада була дебютною. В одиночних санях він зайняв 23 місце. А це найкращий результат серед чоловіків-санкарів за часи незалежності України. Спортсмен зазначає: «У пам’яті точно залишиться дух Олімпійських Ігор, нові знайомства, переживання, емоції за свої виступи і за виступи колег. Так само відчуваю гордість за те, що представив досить непогано країну».

Олена Стецків завершила змагання на 28-ому щаблі. Ще одній львів’янці Олені Шхумовій забракло зовсім трохи, аби пробитися у топ-20 і спробувати сили у фіналі. Шхумова розповідає: «Звісно, хотіла краще. Хотіла проїхати стабільно три заїзди. На жаль, не вдалося. Але я все-таки рада, що проїхала два стабільних заїзди і стала 21-ою».

У змішаній естафеті українці фінішували останніми. Хоча право виступати у цій дисципліні уже можна вважати успіхом. Адже із 31 команди відбирали лише 13-ть. А у «двійці» львів’янин Роман Захарків і тернополянин Олександр Оболончик теж показали найгірший результат. Захарків резюмував: «Загалом можна вважати наш виступ провальним. Але є дуже багато нюансів, які, я вважаю, повпливали на це».

Серед цих нюансів, кажуть, індивідуальна майстерність, психологічне налаштування. І звісно ж, інвентар.

Тернополянин Андрій Мандзій, який під час виступу випав із саней, але зумів на ходу в них заскочити, зізнається: щороку виникає бажання зав’язати з цим спортом. Пояснює: «Знаєте, є така приказка: чи то я дурний, чи сани не їдуть. Раніше думалося, що ти дурень, що в тебе так не виходить. Але після того, як сів на інші сані, зразу на фініші вийшли інші цифри. Я зрозумів, що можна показувати результат, але треба робити сани, чим я і зайнявся».

Готуватися до змагань українським санкарям на Батьківщині майже ніде, – зазначають у тренерському штабі. Наставник українських санкарів Тарас Гарцула розповідає: «У нас тільки у весняно-літній період відбувається загальнофізична підготовка, швидкісно-силова, акробатика, гімнастика. Це все ми на місцях робимо. Також частково в літній період відбуваються тренувальні збори в місті Кременець на роликових санях. І все! Нема більше де займатись».

Тож вправляються за кордоном, зокрема, у латвійських колег. Тарас Гарцула каже: «Латвійці зранку в 8-ій годині, коли холодно, провели тренування, поекспериментували, переробили, зробили і на наступний день уже їдуть інше експериментують. Ми цього не маємо можливості зробити. А нам то дуже важко в умовах готелів змінити і переробити те, що привезли».

Львівщину на Олімпіаді цього разу представляли у ще одній дисципліні – гірськолижному спорті. У гігантському слаломі Ольга Книш стала 53-ою. У спеціальному – 45-ою. А у супер-гіганті – 43-ою.

Нагадаємо, у неділю, 18 лютого, Олександр Абраменко здобув для України першу золоту медаль на Олімпіаді у фрістайлі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: