На Кубку Львівщини діти позмагалися у бейсбольних баталіях

11 жовтня 22:56
Переглядів: 121
Бейсбол

У Давидові відбувся відкритий Кубок області з бейсболу. Силами мірялися вихованці спортивних шкіл Давидова та Пустомитів, а також гості з Рівного.

Президент обласної федерації бейсболу Юрій Яремко лаконічно підсумовує хитромудрі правила і складні нюанси гри: «Потрібні швидкість, кмітливість і велике терпіння. Адже треба чекати свого часу».

Але, насправді, не все так просто. У бейсбол міряються силами команди, які складаються із 9 гравців і по черзі нападають і захищаються. З’ясовують стосунки на полі, яке поділене на бази.

М’яча у гру кидком вводить пітчер. Має зробити це так, аби суперникові-беттеру було якомога складніше його відбити. Сфера летить зі швидкістю приблизно 60 км/год. У дорослих поєдинках швидкість може сягати і 170 км/год.

Беттер Анастасія Іванішкіна пояснює: «Пітчер може кинути страйк, тобто правильний м’яч, який треба відбивати. А якщо м’яч буде летіти високо або низько, він називається бол, його бити не варто. Бо якщо я не попаду, то це рахується страйк. А 3-и страйки перетворюються на аути».

Поруч із беттером стоїть кетчер-суперник, який повинен зловити м’яча.

Якщо беттеру вдається відбити м’яча,він перебігає із «дому» на всі бази по черзі, поки куля у польоті. Лише коли він знову повернеться додому, то заробить для своєї команди очко. Тайми у бейсболі називають іннінгами. А матчі тривають годинами. Тому терплячість – обов’язкова риса бейсболіста.

Юрій Яремко зазначає: «Ця гра унікальна тим, що в ній можуть брати участь і діти дошкільного віку, і пенсіонери. Тут багато бігти не треба. Усього 20 із лишком метрів».

Тож бейсболісти запрошують долучатися у їхні команди. Адже навіть із приходом зими продовжать вправлятися у приміщеннях.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: