Увосьме відбувся чемпіонат малої бейсбольної ліги. Чому малої? Тому, що на змаганнях виступали 10-12- річні шанувальники, цього екзотичного для України, виду спорту. До того ж, ігри відбувались на полях менших розмірів, як грають дорослі (професіональні команди). Фінальна частина цього року відбулася за традицією в місті Кремінець (Тернопільська обл.), де завдяки старанням директора місцевої школи-інтернат Володимира Миська, створено добротну спортивну базу.
Цікаво, що такі змагання проводяться у сімдесят одній (!) країні світу. Започатковано їх рівно 70 років тому на території США. Принагідно, американці щорічно проводять у себе чемпіонати для 16 команд цієї вікової групи з усього світу. 8 з них представляють європейський континент.
Юнаки з Кіровограду, ставши кращою командою в Україні та Європі, тричі їздили за океан. Останній тріумф святкували в польському місті Кутно, де стали першунами Європи. Власне в Кутно, завдяки фінансовій підтримці малої бейсбольної ліги США зведено шикарну спортивну базу з шістьма ігровими майданчиками.
Українські шанувальники бейсболу наразі мріють про такі поля. Однак завдяки копіткій праці представникам української діаспори в США Василю Тараску та Роману Леськіву, які популяризують цей спорт в Кремінці, є сподівання на подібний стадіон.
Цього року вперше виступили на таких змаганнях молоді кияни, яким через брак досвіду не вдалося скласти суперникам гідну конкуренцію. Найкращими виявились спортовці з села Іване-Пусте, що на Тернопільщині. Серед призерів були господарі та школярі з селища міського типу Мізоч, що на Рівненщині.
Лідер бронзових медалістів Софійка Жакун визнана кращим гравцем першості. У нагороду дівчинка отримала спеціальним призом. Прекрасна стать підкорює нову висоту!
Наші краяни з-за океану Леськів і Тараско намагаються аби бейсбол ширшим кроком рухався по українській землі. Готові щорічно під час своїх візитів в Україну надавати українцям всіляку допомогу і проводити відповідні семінари для тренерів та учнів фізкультури.
Перед виїздом до дому американські гості відвідали Львівську міську дитячу лікарню, у якій не залишили малюків без презентів.
Отак, люди далекі від батьківського дому, залишаються близькими до родинних сторін. Похвально!