Ольга Балтажи дала сеанс одночасної гри на 35 дошках

16 травня 21:52
Переглядів: 292
Ольга Балтажи

У неділю, 12 травня, в Івано-Франківську відбулася унікальна подія в шашковому спорті. Відбувся сеанс одночасної гри в шашки-64. Гросмейстер, заслужений майстер спорту, чемпіонка Європи 2013 року Ольга Балтажи зіграла із 35 шашкістами.

Перед самим сеансом відбулася показова партія між чемпіонками Європи Ольгою Болтажи та одеситкою Вікторією Бєлою. Наш спортивний портал уже повідомляв про світовий рекорд, який ці шашкістки встановили на командному чемпіонаті Європи із шашок-100. Тоді вони перемогли у всіх трьох видах програми — класичній, швидкій та блискавичній грі.

Перший хід у цій партії зробив заступник міського голови Михайло Верес. Гра завершилася нічиєю. Далі черга дійшла до 35 шашкістів, які прийшли, щоб зіграти із міжнародним гросмейстером.

«Сеанс одночасної гри з шашок відбувся в Івано-Франківську вперше, — розповідає Костянтин Балтажи, віце-президент Федерації шашок України. — Участь взяли шашкісти з Івано-Франківська, Косова, Коломиї, Тернополя. Складність для сеансера в тому, що він грає фактично блискавичні шашки, адже треба підійти до кожної дошки, швидко оцінити ситуацію та зробити хід, у той же час решта гравців мають значно більше часу на те, щоб обдумати свої ходи. Для Ольги це був перший сеанс одночасної гри, але вона впоралася із ним та виграла усі 35 партій».

За словами Костянтина Балтажи, ідею сеансу одночасної гри підтримали посадовці міськвиконкому, тож можна сподіватися, що така подія для Івано-Франківська не стане останньою.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: