Підсумки 2016 року. Премії для олімпійців: скільки отримали львівські спортсмени?

07 березня 10:27
Переглядів: 275
Андрій Демчук

18 представників Львівської області (це найчисельніша делегація за усі роки) змагалися у складі національної олімпійської збірної команди України в Іграх XXXI Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Представник Львівщини Тарас Міщук став бронзовим призером Ігор з веслування на байдарках і каное.

9 спортсменів з інвалідністю представляли Львівщину у складі національної параолімпійської збірної команди України в XV літніх Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро 2016 року. Четверо з них Андрій Демчук (Львів), Антон Дацко, Віктор Дідух (Буськ), Роман Павлик (Пустомитівський район) здобули 5 параолімпійських медалей (3 золотих, 1 срібну, 1 бронзову).

Для преміювання Тараса Міщука з обласного бюджету було виділено 130 тис. грн., а його тренер отримав 20 тисяч. Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації пропонувало виплатити спортсмену та його тренеру 300 тис. грн., але бюджетна комісія облради не підтримала такого рішення.

Нагадаємо, що за рішенням Кабміну, українські «бронзові» призери Олімпіади у Ріо-де-Жанейро отримали по 55 тис. доларів призових. Також одноразову допомогу у розмірі 420 тисяч гривень виділила Львівська міська рада. Кошти, які спортсмен отримав від міської і обласної влади пішли на купівлю квартири. Суму якої не вистачало компенсував забудовник, а це біля 300 тисяч.

Паралімпійцям з обласного бюджету виділено 960 тис. грн. (зокрема за золоті медалі  – спортсменам по 170 тис. грн, тренерам по 40 тис. грн., за срібні медалі – спортсменам по 150 тис. грн., тренерам по 30 тис. грн., за бронзові медалі – спортсменам по 130 тис. грн., тренерам по 20 тис. грн.). З державного бюджету чемпіони отримали близько 40 тисяч доларів, срібні призери – до 26 тисяч доларів, бронзові медалісти – до 18 тисяч.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: