Початок серії Гран-Прі з фігурного катання. Rostelecom Cup 2017. Частина 1

26 жовтня 01:24
Переглядів: 488
фігурне катання

Стаття розміщена в рамках блогу : Крижане мереживо

Минулої п’ятниці з турніру Rostelecom Cup 2017 у Москві розпочалася серія Гран-Прі з фігурного катання серед дорослих. Попереду 5 етапів серії та Фінал Гран-Прі.

Участь спортсменів та спортсменок у Серії Гран-Прі забезпечується не національним принципом, а відповідно до індивідуального рейтингу, як наслідок, саме цей комплекс щорічних змагань створює платформу, де кращі атлети та атлетки розігрують комплекти медалей. Етапи Гран-Прі для перегляду приємні, окрім високого рівня тих, хто змагається, також і відносно невеликою тривалістю турнірів. У кожному з 6 турнірів беруть участь по 12 одиночників та одиночниць, 10 танцювальних дуетів та 8 спортивних пар. Право участі можна отримати на чемпіонаті світу попереднього сезону. Фігуристи та фігуристки, що посіли місця з 1 по 6, гарантовано отримують по 2 етапи Гран-Прі. Ті, хто посіли місця з 7 по 12, мають один гарантований етап, а також можуть отримати й другий відповідно до заробленого у попередньому сезоні рейтингу. Країни-господарки етапів Грін-Прі (США, Канада, Японія, Китай, Франція, Росія) мають право у кожній дисципліни заявити по три будь-яких учасники або учасниці. Всі інші вільні місця розподіляються відповідно до рейтингу. Етапи та фінал серії Гран-Прі з фігурного катання - це комерційні турніри, винагорода за перше місце на етапі - 18 000 USD,  у фіналі - 25 000. До Фіналу проходять 6 найкращих з кожної дисципліни.

 

Юдзуру Ханью, Нейтен Чен, Михайло Коляда - на п’єдесталі Rostelecom Cup 2017

Турнір серед чоловіків-одиночників в межах Rostelecom Cup 2017 видався цікавим як з огляду на склад учасників, так і на те протистояння, що склалося.

Найцікавішим моментом було, хто стане переможцем. Очевидними фаворитами були двоє - Олімпійський чемпіон 2014 Юдзуру Ханью та Чемпіон США 2017 року Нейтен Чен. Останньому всього 18 років, і минулого сезону на кількох турнірах він мав успішні спроби виконання 5 стрибків у 4 оберти в довільній програмі. Зокрема, американець володіє найскладнішими та найдорожчим четверними - лутцем та фліпом.

 

Нейтен Чен

Участь у турнірі японського фігуриста Юдзуру Ханью  гарантує присутність великої кількості вболівальників та вболівальниць, він - Олімпійський чемпіон Сочі 2014, дворазовий чемпіон світу та один найбільш вірогідних претендентів на золото Олімпіади 2018.

 

Юдзуру Ханью

Від Росії, як від організаторів турніру, було три учасники - Михайло Коляда, Дмитро Алієв та Андрій Лазукін, очевидно, що хтось з трьох росіян у січні претендуватиме на медалі Чемпіонату Європи, який буде для них домашнім (відбудеться у Москві).

Серед учасників також бронзовий призер Олімпійських Ігор 2014 року Денис Тен з Казахстану, який, щоправда, цього олімпійського циклу переживає спад результатів, але тим не менше залишається доволі сильним атлетом.

 

Денис Тен

Серед інших учасників - ще не титуловані, але молоді та перспективні, - Денис Васильєвс із Латвії, фігурист першої десятки чемпіонату Європи, який тренується у дворазоваго чемпіона світу зі Швейцарії Стефана Ламб’єля; Моріс Квітелашвілі, який від минулого року виступає за Грузію; чемпіон світу серед юніорів з Ізраїля Даніель Самохін, канадець Нам Нгуен та вже досвідчений і відомий своїм артистичним стилем Міша Ге з Узбекистану.

Переможцем став американець Натан Чен, який був першим після короткої та другим після довільнох програми, але суми балів вистачило, щоб залишитися на першому місці. Чен успішно виконав чотири четверні стрибки у довільній програмі, зокрема, каскад із четверним тулупом - у другій половині програми, що оцінюється за підвищеним коефіцієнтом, проте припустився помилок на потрійному акселі, який виконувався окремо, а каскад потрійний аксель - подвійний тулуп взагалі не було зараховано через обмежену кількість повторів стрибків. Також, очевидно, що планується виконання й п’ятого четверного стрибка, який на турнірі у Москві не вдався.

Юдзуру Ханью продемонстрував новий для себе та доволі рідкісний загалом стрибок четверний лутц, а також виконав успішно четверний тулуп у каскаді в другій половині програми і четверний сальхів із помилкою (також у другій половині). Судячи із контенту, заплановано виконувати ще й четвертий стрибок у чотири оберти. Доволі суперечливим є той факт, що Ханью у цьому сезоні буде виступати зі старими програми. Коротку під музику Шопена японець виконував вже раніше у двох сезонах поспіль 2014/2015 та 2015/2016, довільну програму під музику Сігеру Умебаясі - у сезоні  2015/2016.

Варто зазначити, що у поточному олімпійському сезоні повторювати свої старі програми буде доволі багато атлетів та атлеток як у чоловічому одиночному, так й у жіночому. Очевидно, чоловіки-одиночники економили час та енергію, щоб ускладнювати та виконувати чисто стрибковий контент програм, а жінки-одиночниці роблять ставку та відпрацювання чистоти та стабільності. В той же час переможець турніру Rostelecom Cup 2017 Нейтен Чен цього сезону виступатиме із двома новими програмами.

Третім серед чоловіків став росіянин Михайло Коляда, який мав три падіння під час виконання довільної програми, зокрема, два з них на четверних стрибках, але грамотне розташування елементів у хронометражі програми та добір стрибків за лояльного домашнього суддівства дозволили набрати більш як 100 балів технічної оцінки. У Коляди цього сезону також дві нові програми, коротка у незвичному для нього класичному стилі, адже раніше атлет катався здебільшого у жартівливих образах, і у цьогорічній короткій програмі під музичний супровід музики Моцарта дається взнаки погана хореографічна база.

Про результати турніру в інших дисциплінах - у наступних частинах.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: