Сімейна справа борців Стадніків

08 квітня 10:47
Переглядів: 529
Андрій Стадник

Найталановитіші українські спортсмени виступають за збірні інших країн

На фінішувавшому нещодавно в Тбілісі чемпіонаті Європи з боротьби українка Аліна Стадник-Махиня здобула золоту медаль, а представниця Великобританію Яна Стадник - срібну. У столиці Грузії могла б бути ще пара медалістів з таким прізвищем, але чемпіонка світу Марія Стадник, яка виступає за Азербайджан, найближчим часом повинна вдруге стати матір'ю, а її чоловік Андрій, котрий добув для нашої країни срібну олімпійську медаль в 2008 році в Пекіні, взяв невелику паузу в кар'єрі. Що тут скажеш? У світовій практиці прикладів такого сімейного борцівського підряду ми не пригадуємо.

- У сім'ї у нас було п'ятеро дітей, - розповідає Андрій Стадник. - Старший брат Володя теж боровся, був переможцем Універсіади і призером молодіжної першості України. Сестра Алла ставала призером чемпіонату країни. Ще одна сестра, Яна, у складі збірної Великобританії дісталася до п'єдесталу чемпіонату Європи. А молодший брат Рома - чоловік Аліни Стадник-Махиня, яка у Тбілісі стала чемпіонкою континенту. Моє найвище досягнення - «срібло» Олімпіади. А сама титулована у нашому родинному колі - моя дружина Марія. Вона чемпіонка світу і дворазовий призер Олімпійських ігор.

Емігранти мимоволі

Як же вийшло, що Марія та Яна приносять спортивну славу Азербайджану і Великобританії, а не рідній країні?

- В Україні я виявилася нікому не потрібною, - розповідає Марія Стадник. - У моїй вазі боролася олімпійська чемпіонка Ірина Мерлені, і тренерський штаб збірної недвозначно дав мені зрозуміти, що в моїх послугах не сильно зацікавлений. Було прикро: я вважала себе не слабкіше Ірини. Мені залишалося або закінчити кар'єру, або чекати, поки Мерлені не завершит свої виступи. Або ж змінити громадянство і виступати за іншу країну. А мені якраз прийшло серйозну пропозицію з Азербайджану, яку я прийняла.

Помилку нашого тренерського штабу збірної підтвердив півфінал олімпійського турніру в Лондоні, коли на килим вийшли «азербайджанка» Стадник і українка Мерлені. У фінал пройшла Стадник.

Яна Стадник також змушена була продовжити свою борцовскую кар'єру за кордоном. У підсумку перспективну українку - чемпіонку Європи серед кадетів, а потім і серед юніорів - запросили до Великобританії. Там Яна знайшла і своє особисте щастя: вийшла заміж за борця місцевої олімпійської збірної Леона Раттігана. Тепер Яна живе в Манчестері і в Україну приїздить не часто, але туга по дому гризе.

- Ми жили в селі Віньківці Хмельницької області, - згадує Яна. - П'ятеро дітей, іноді грошей не вистачало на хліб: пам'ятаю, батьки купували його з якихось талонами. У нас було велике господарство і город, на якому я так не любила працювати. Цукерки на столі лежали тільки по великих святах. Зате завжди був мед, батько тримав пасіку. І я ніколи не забуду смак пирогів, які пекла мама.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: