Skate Canada International 2017. Частина 3 (Спортивні пари)

03 листопада 11:03
Переглядів: 648
фігурне катання

Стаття розміщена в рамках блогу : Крижане мереживо

Минулої неділі завершився другий етап серії Гран-Прі з фігурного катання - Skate Canada International 2017, що цьогоріч відбувався у місті Реджайна, Канада. Канадці Меган Дюамель / Ерік Редфорд стали переможцями серед спортивних пар.

 

Альона Савченко / Бруно Массо, Меган Дюамель / Ерік Редфорд, Ванесса Джеймс / Морган Сіпре

З вісьмох пар, що брали участь у Skate Canada 2017, п’ять вже мали досвід виконання на офіційних змаганнях елементів складності ультра-сі, зокрема викидів у чотири оберти. Олімпійський сезон - особливий, технічний ризик, з  одного боку, у разі успішного виконання додає бонусів, а, з іншого боку, ризик є ризик, знижується стабільність у виконанні елементів. Серед учасників минулотижневого етапу, дворазові призери чемпіонатів світу з Німеччини Альона Савченко / Бруно Массо, три канадські пари Меган Дюамель / Ерік Редфорд, дворазові чемпіони світу, Любов Ілюшечкіна / Ділан Московітч, Сідні Колодзей / Максім Дешамп, призери минулорічного чемпіонату Єврови з Франції Ванесса Джеймс / Морган Сіпре, росіяни Наталія Забіяко / Олександр Енберт, американці Хейвен Денні / Брендон Фрейзер, пара з Китаю Ченг Пенг / Янг Джин.

 

Меган Дюамель та Ерік Редфорд після оцінок за довільну програму

Переможцями етапу стали канадійці Меган Дюамель / Ерік Редфорд, які були другими після короткої програми, першими - після довільної, і у підсумку перемогли. Для короткої програми пара обрала композицію U-2 “With or Without You”, технічна складова програми залишається традиційною для Дюамель та Редфорда - потрійний підкрут, потрійний викид “лутц” та стрибок потрійний лутц. Стрибок парі на цьому етапі не вдався, партнерка замість потрійного лутца виконала подвійний, що призводить до зарахування парі елементу саме подвійним. Нестрибкові елементи - тодес, обертання, доріжка кроків, підтримка, - оцінено четвертим рівнем складності.

Дюамель / Редфорд підтримують тенденцію повернення до старих програм, у довільній - повернулися до постановки сезону 2014/2015 під добірку композицій Muse. Цього разу обійшлося без грубих помилок, проте мали місце неточності та деяка невпевненість у виконанні елементів. Зокрема, при виконанні стрибка потрійного лутцу та каскаду “потрійний сальхов - подвійний тулуп - подвійний тулуп”, підтримки також виглядали “на межі”. Однозначно варто відзначити чисте виконання викиду сальхов у чотири оберти.

Меган та Ерік були лідерами поточного олімпійського циклу, перемагали у абсолютній більшості змагань, в яких брали участь, постійно підвищували складність технічної складової, проте у другій половині попереднього сезону пара втратила лідерські позиції, що пов’язано із травмами партнера. Катання пари на Skate Canada 2017 радше засвідчує, що пара має плацдарм для покращення та не має наміру виходити з боротьби за олімпійське золото.

 

Альона Савченко та Бруно Массо

 Не змогла втримати лідерство у довільній програмі та закінчила змагання на другому місці німецька пара Альона Савченко / Бруно Массо. Пара для нового сезону підготувала дві нові програми, для короткої програми обрано іспанські мотиви, у довільній програмі - композиція La Terre vue du ciel by Armand Amar. В обох програмах німці виконали підкрут на четвертий рівень, цей елемент надзвичайно ефектно виглядає у них за рахунок висоти польоту партнерки та легкості виконання, проте у попередній двох сезонах через те, що вхід у елемент не розцінювався як складний, підкрут  цієї пари отримував лише третій рівень складності.

У короткій програмі також була доволі непогана спроба викиду “потрійний аксель”, Альона його докрутила, проте на виході з елементу торкнулася льодової поверхні рукою. Стрибок потрійний сальхов та всі нестрибкові елементи виконано чисто.

Довільна програма стилістично нагадує минулорічну та дуже пасує парі. У Канаді під час виконання стрибків партнер помилявся: не зумів виконати другого потрійного тулупа у секвенції та замість потрійного сальхова стрибнув лише одинарний. Крім того, пара у довільній програмі вирішила не виконувати викид потрійний аксель та обмежилася подвійним.

Для Альони Савченко Олімпіада в Кореї стане п’ятою, вона має вже дві бронзи Олімпійських Ігор з попереднім партнером Робіном Шолкови, і в Кореї боротиметься за золотом з Бруно Массо.

Загалом, думаю, якби комусь прийшло в голову створити комікс за мотивами ситуації у фігурному катанні, то у цьому коміксі обов’язково були б дві Wonder Women. Це партнерки з перших двох пар на турнірі у Канаді - Меган Дюамель та Альона Савченко, тому що беруться за неймовірні складнощі і не здаються.

 

Ванесса Джеймс та Морган Сіпре

Третіми стали Ванесса Джеймс та Морган Сіпре з Франції (треті - у короткій, другі - у довільній).

Щодо чистоти виконання елементів у короткій програмі, то французи візуально були найчистішими з призерів -  добре виконано синхронний стрибок потрійний сальхов, викид потрійний лутц, підтримку з оригінального входу, доріжку кроків оцінено четвертим рівнем складності. Пара втрачала бали на нестрибкових елементах: тодес та обертання - третього рівня. Також слабким, у порівнянні, місцем Джеймс та Сіпре є підкрут. У короткій програмі, як і в довільній, його оцінено на другий рівень складності.

У довільній програмі під композицію Крістіни Агілери “Say Something” Ванесса та Морган відзначилися досить успішною спробую виконання викиду у чотири оберти, партнерка докрутила викид, але на виході приземлилася на дві ноги, також на каскаді “потрійний тулуп - подвійний тулуп - подвійний тулуп” стався невеликий розсинхрон. Як і у короткій програмі, мали місце певні неточності при виконанні нестрибкових елементів.

Цьогорічна медаль французької пари на чемпіонаті Європи була з розряду неочікуваних, але з тих пір Джеймс та Сіпре сприймаються як серйозні претенденти на високі місця абсолютно різних турнірів. В той же час, на фоні топових спортивних пар кидається в очі, що французам не вистачає “культури катання” - контролю за лініями, різноманітнішої роботи корпусу, акуратності під час виконання елементів.

За результатами двох програм росіяни Наталія Забіяко  та Олександр Енберт стали четвертими, Ченг Пенг / Янг Джин з Китаю п’ятими, канадська пара Любов Ілюшечкіна та Ділан Московітч стали шостими,  Хейвен Денні / Брендон Фрейзер зі США сьомими та канадійці Сідні Колодзей / Максім Дешамп восьмими. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: