Юні франківські спортсмени розповіли, як здобували "золото" на чемпіонаті світу з BJJ

22 квітня 18:34
Переглядів: 217
джиу-джитсу

16-17 квітня спортсмени франківського спортклубу “Тигр” взяли участь у Юнацькому чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу, який відбувався в Абу-Дабі (ОАЕ).

Крім франківців, честь України захищали також вихованці одеського та хмельницького клубів. За підсумками змагань спортсмени з Прикарпаття вибороли чотири золоті, одну срібну та одну бронзову медаль.

Сьогодні, 20 квітня, в Івано-Франківську тренери та їх вихованці поділились враженнями про участь в одному з найпрестижніших світових турнірів. Володимир Гузів, керівник спортивного відділу СК “Тигр”, розповів, що клуб заснували в 2010 році, і основним напрямком підготовки спортсментів є саме бразильське джиу-джитсу.

“Це один з найпрестижніших чемпіонатів у світі, з призовим фондом близько 800 тисяч доларів, і ми взяли в ньому участь. Ми зібрали вісім юних спортсменів і почали підготовку. Діти тренувались по п’ять разів на тиждень. Двоє хлопців 2008 року народження – Дрогомирецький Андрій та Горблянський Олександр – здобули перемоги. Також маємо двох дівчат – це Діана Ломей та Юлія Васенда, вони теж зайняли перші місця. Олександр Озорович отримав друге місце, Олег Гаврилів – третє”, – сказав Володимир Гузів.

Владилен Лейцюсь, голова спортклубу, зазначив, що стратегічні та психологічні рішення в ході підготовки спортсменів були прийняті вірно.

“Це багато камер, це публіка. Були переживання стосовно виходу на килим. А найтяжчим етапом виявилось обрання путівок, переліт та реєстрація – ми стикнулись з проблемами, ситуація змінювалась щогодини. Був літак – не бло турів, і навпаки. Думали, що сядемо в машину і поїдемо чотири тисячі кілометрів, але все обійшлось, ми полетіли. Про сам чемпіонат – він був організований досить нестандартно, підказувати щось спортсменам було складно, вони нічого не чули. Також було дуже слизьке покриття, що ми врахуємо на майбутнє. Втім, мені сподобалось відношення до дітей – все було під контролем, але в той же час лояльно”, – висловився він.

Втім, були й пригоди – втоплені “водонепроникні” телефони, загублені речі й таке інше.

Юна чемпіонка Юлія Васенда пояснила, яким чином вдалось здобути ефектну перемогу.

“Було тяжко. В цих арабок на голові такі шапки, хіджаби, і вони спадають, коли ми боремся. Тоді бій зупиняють, і їх поправляють – це було дивно. Одній із суперниць я зламала руку – випадково, я не хотіла. Відпочили в Еміратах ми чудово”, – сказала Юлія.

Один з наймолодших спортсменів, Олександр Горблянський, втім, пояснив, що стати чемпіоном було досить легко, а ще він скупався у морі та гарно відпочив протягом поїздки, тому хоче поїхати ще.

Олександр Озорович, в свою чергу, теж поділився спогадами.

“Зал був неймовірно великим – шум, телевізори, важко було зорієнтуватись. В тренувальних зонах ми довго чекали на виклик та розминались. Друге місце було зайняти досить легко”, – розповів він.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: