Мерлені Ірина Олексіївна

Ірина	 Мерлені

Мерлені Ірина Олексіївна — заслужений майстер спорту з вільної боротьби. Олімпійська чемпіонка (Афіни, 2004), бронзова призерка Олімпіади (Пекін, 2008); чемпіон світу (2000, 2001, 2003), чемпіон Європи (2004, 2005), вагова категорія — до 48 кг.

Біографічні відомості

Народилася 8 лютого 1982 р. в Кам'янці-Подільському (Хмельницька область). Батько і тренер — Олексій Володимирович Мельник.

Заміжня. Чоловік — майстер спорту міжнародного класу з вільної боротьби Андрій Микульчин. Син Артур. Вийшла заміж 18 лютого 2006. Після одруження Ірина переходить на прізвище свого чоловіка, але, радше за все, під час різноманітних спортивних змагань послуговуватиметься звичним Мерлені, оскільки саме під цим прізвищем досягла найбільших перемог на світовій борцівській арені, і воно відоме всьому світові.

Кавалер орденів Княгині Ольги та «За заслуги».

Спортивна кар'єра

Прийшла в боротьбу у віці 15 років. Приїхала до Львова на навчання в училище фізичної культурі під прізвищем Мельник. Згодом юна спортсменка потрапила у «темну історію» з фіктивним шлюбом з греком Мерлені. Про цю сторінку своєї біографії борчиня згадувати не любить, навіть дратується, коли при ній порушують згадану тему.

Щодо шлюбу з греком — усе суцільна вигадка, бо ніякого Яніуса Мерлені не існувало в природі. Коли я переїхала в Елладу, то просто змінила прізвище на їхній манер. Це як псевдонім. Що вдієш — такі були умови сторони, яка мене запросила. Мовляв, не можна на змаганнях представляти Грецію з українським прізвищем.Попри чутки, у мене справді не було ніякого шлюбу. Ми практично весь час були на зборах і постійно переїжджали з місця на місце. Поїхала ж я туди, зрозуміло чому — у пошуках кращих умов для тренувань.

Ірина Мерлені завоювала срібну медаль на чемпіонаті світу з жіночої боротьби, що проходив у Баку. Незадовго до світової першості, Ірина упевнено виграла міжнародний турнір у Польщі.Ріст — 150 см.

Перший тренер: Олексій Мельник.

Чемпіонка Олімпійських ігор 2004 в м. Афіни, Трьохразова чемпіонка світу, срібний призер чемпіонату світу 2007, Багаторазова чемпіонка України.

Тренери: Олексій Мельник, Руслан Савлохов, Ігор Дух.