17 серпня 09:31
Переглядів: 699

Де ви, герої? 43 роки тому "Карпати" завоювали Кубок СРСР

Сьогодні минає 43 роки з того історичного часу, коли команда львівських «Карпат» привезла до міста Лева дуже престижну в радянському футболі кришталеву чашу. Так, роки невблаганні. Вони летять безупинно. Пропонуємо нашим читачам згадати імена тих героїв і де вони зараз. Ось, як розпорядилися роки долями гравців команди, яка досягла свого найвищого тріумфу.

Ернест ЮСТ. Тренер, який досяг з командою найвищих результатів, але залишився з нічим. Помер 21.04.1992 р. у місті Печ (Угорщина).

Карло МІКЛЬОШ. На посаді начальника команди зумів поставити клуб на професійний рівень. На початку 90-х років працював президентом «Карпат». Почесний громадянин Львова. Його іменем названо одну з вулиць міста Львів. Помер 31.05.2003 р. у Львові.

Юрій СУСЛА. Єдиний в історії «карпати», хто трудився з першого дня його заснування клубу. Ще недавно пан Юрій трудився в СДЮШОР. Готував воротарів для «Карпат».

Віктор ТУРПАК. Воротар. У футболі зазнав радості, але у приватному житті особливого щастя не мав. Помер 18.04.1998 р. у Львові.

Михайло ЛУПОЛ. Воротар. Передчасно пішов з футболу, аби залишитись йому вірним. На жаль, його життєві шляхи загубилися…

Іван ГЕРЕГ. Правий захисник. Працював директором СДЮШОР «Карпати», але перекваліфікувався у бізнесмена.

Ростислав ПОТОЧНЯК. Центральний захисник. Завжди виважений і строгий в оцінках. Не знайшовши порозуміння, змушений був залишити тренерські посади в «Карпатах». Працює у ДЮСШ–4 (тренер-методист) і опікується ветеранською командою «Карпати».

Валерій СИРОВ. Центральний захисник. На футбольному полі – гроза авторитетів, проте роки своє беруть. Пенсіонер поза футболом.

Петро ДАНИЛЬЧУК. Лівий захисник. Петро Андрійович, як його величали навіть тренери і партнери був Футболістом з великої букви, але його приватне життя не склалося. Помер 05.05.2008р.

Лев БРОВАРСЬКИЙ. Диригент, півзахисник. Справжня легенда львівських «Карпат». Був великим футболістом, став хорошим тренером і залишився просто доброю людиною. Його іменем названо одну з вулиць міста Львів та стадіон в місті Самбір. Помер 04.06.2009р. у Львові.

Володимир БУЛГАКОВ. Півзахисник. Гравець-індивідуаліст, тренер-новатор. Футболу був відданий до останнього дня життя. Це його результативний удар приніс «зелено-білим» перемогу у фіналі над ростовським СКА. Помер 18.5.2003 р. у Львові.

Володимир ДАНИЛЮК. Правий нападник. Весельчак, цікавий і щирий співрозмовник. Людина-гол! Виховав олімпійського чемпіона В. Татарчука. Працює у Львівському ЛУФК (тренер-викладач).

Янош ГАБОВДА. Центральний  нападник. Його футбольна кар’єра, як лотерея. З життя не зумів взяти те, на що по-справжньому заслужив. Помер 21.10.1986 р. в Мукачеве.

Ігор КУЛЬЧИЦЬКИЙ. Лівий півзахисник. Любить про себе говорити: «Жива легенда «Карпат». У всьому, що карпатівське він найбільше причетний. Більше нічого додати. Працює у ДЮСШ–4 (тренер-викладач).

Геннадій ЛИХАЧОВ. Лівий нападник. Його гол у фіналі подарував карпатівцям надію на перемогу. На футбольному полі відважний і винахідливий та настільки ж скромний за його межами.

Богдан ГРЕЩАК. Людина-душа. Завжди готовий поспішити з допомогою до того хто її потребує. Виховав чемпіона світу з футболу Ю. Мокрицького. Тренер ДЮСШ-4 (тренер-методист).

Юрій БОНДАРЕНКО. Захисник. Кращі роки віддав футболу. Зараз страховий агент.

Юрій БАСАЛИК. Неординарний футболіст. Був капітаном команди. Завжди відстоював свою думку, що не завжди подобалось керівництву. Помер 16.09.1982 р.

Михайло САРАБІН. Людина наділена нечуваною фізичною силою. Однак його життя пролетіло, як пісня. Помер 31.03.2000 р. у Львові.

Роман ПОКОРА. Був у футболі і залишається у ньому на тренерському посту. З кожним роком все важче, але настирливий характер надає йому великі можливості.

А ще у цій команді зірок виступав такий відомий футболіст, як Анатолій ШИДЛОВСЬКИЙ, який не брав участі у кубкових баталіях. Нині пенсіонер.

Таке воно життя. Вчорашні зірки «Карпат» згасають, а нові ніяк не засвітяться. Хоча час від часу і поблискують…