27 березня 17:46
Переглядів: 534

Львівщина урочисто вшанувала Ларису Барабаш-Темпл

26 березня ц.р. за участю представників влади, депутатського корпусу, спортивної та наукової громадськості, представників ЗМІ в актовій залі Львівського державного університету фізичної культури відбулася урочиста церемонія вручення Почесної відзнаки імені професора Івана Боберського, номінантом якої визначено громадянку США українського походження, одну із активних зарубіжних партнерів Національного Олімпійського Комітету України, аташе НОК України до Олімпійських Ігор в Атланті 1996 та Солт Лейк Ситі 2002 Ларису Барабаш-Темпл (м. Атланта).

Участь в урочистостях взяли народний депутат України Ігор Янків, президент міжнародної федерації покеру, меценат українського спорту Гері Боумен (Роман Оленич), начальник управління з питань фізичної культури та спорту, голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, депутат Львівської обласної ради Тарас Скиба, ректор Львівського державного університету фізичної культури проф. Євген Приступа, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак, голова обласного осередку «Україна-Світ» проф. Богдан Якимович, представники Стрийської міської ради, голови обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств та відомств, члени Олімпійської ради Львівщини, уславлені спортсмени-олімпійці та тренери області, члени вченої ради Львівського державного університету фізичної культури та ін.

Доцільно зауважити, що рішенням Львівської обласної ради від 23 листопада 2012 року № 652 2013 рік проголошено на Львівщині Роком видатного діяча української національної фізичної культури І. Боберського.

 

Довідково

Почесна відзнака імені Івана Боберського

нок

24 травня 2011 року вчена рада  Львівського державного університету фізичної культури ухвалила рішення про запровадження Почесної відзнаки ЛДУФК імені професора Івана Боберського

Почесною відзнакою нагороджуються особи за окремі заслуги перед Львівським державним університетом фізичної культури, українським спортом і наукові, навчально-методичні та просвітницькі досягнення у царині досліджень української національної фізичної культури та їх популяризацію.

Довідкова інформація про Ларису Барабаш-Темпл

Лариса Барабаш-Темпл (Laryssa Barabash Temple) – видатна організатор громадсько-суспільного та спортивного життя української громади західної діаспори, одна із активних зарубіжних партнерів Національного Олімпійського Комітету України, аташе НОК України до Олімпійських Ігор в Атланті 1996 та Солт Лейк Ситі 2002. 

Родинні корені пов’язані зі Львівщиною (батько народився у Ходорові, мама у Стрию). Батьки емігрували з Західної України до початку Другої Світової війни. Лариса Барабаш народилася в містечку Зеєфельд (Zeefeld, Austria). Виховувалася в українському середовищі у Вінніпезі та Торонті (Канада).

Мешкає в Атланті (США) (Аtlanta, Georgia and Naples, Florida). Громадянство США.

Лариса Барабаш-Темпл відіграла надзвичайно важливу роль у налагодженні дієвої співпраці українського світового українства та керівних органів галузі фізичної культури та спорту в період утвердження українського спорту на світовій арені як самостійного державницького суб’єкта та входження НОК України в міжнародний олімпійський рух.

В Атланті очолювала Комітет приятелів  НОК України. Як аташе НОК України Лариса Барабаш-Темпл здійснила низку важливих акцій з підготовки дебютних виступів національних збірних команд України на міжнародній олімпійській арені – Зимових Олімпійських Ігор в Лілегаммері 1996 (Lillihammer, Norway) та літніх Олімпійських Ігор в Атланті 1996 (Atlanta, USA). Зокрема, у 1993-1996 роках зорганізувала масштабну безпрецедентну акцію щодо фінансової підтримки НОК України, на яку жертвенно відгукнулися українські кредитові спілки і банки, громадські організації, фундації та численні поодинокі члени громад; влаштовувала представницькі зустрічі першого президента НОК України В. Борзова з українською громадою США та Канади; дбала про забезпечення квиткових олімпійських програм, роботи волонтерів, організувала роботу унікального Українського Дому в Атланті, сприяла в наданні допомоги посольством України в США створення дипломатичного представництва в Атланті; в налагодженні співпраці з окремими командами професійної ліґи гокею NHL, наданні медичної допомоги національним олімпійським збірним командам, навчанню медичного персоналу та придбання спеціалізованого медичного обладнання для української спортивної медицини; всебічної допомоги параоліміпйцям України тощо.

Українська та зарубіжна преса того часу справедливо іменувала Л. Барабаш-Темпл «добрим ангелом українських атлетів».

Активно співпрацювала та співпрацює з Українським Конгресовим Комітетом Америки (УККА), Українською Спортовою Централею Америки і Канади (УСЦАК), окремими державними, політичними, бізнесовими, медійними та спортивними діячами України та Львівської області (звідки походить її родовід) та зарубіжних країн – серед яких Аскольд Лозинський, с.п. Мирон Стебельський, Ярослав та Всеволод Соколики, с.п. Стах Габа, Гаррі Боумен (Роман Оленич), Стефан Романів, Валерій Борзов, с.п. Володимир Кулик, Василь Карленко, Анатолій Власков, Володимир Бринзак, Мирослав Герцик та ін.

За активну участь у розбудові олімпійського руху України відзначалася на урядовому рівні та подяками НОК України.

30 березня ц.р. Л. Барабаш-Темпл запрошена на Всеукраїнську урочисту церемонію «Герої спортивного року-2012» для вручення їй спеціальної нагороди НОК України – Олімпійського ордену.