15 травня 07:50
Переглядів: 979

Мандрівка у "зелено-білий" 1970-й рік

Стаття розміщена в рамках блогу : Друкований спорт

Доброго всім ранку, сьогодні ми розпочинаємо нашу мандрівку світом друкованого спорту, а саме світом спортивних програмок. Першою жертвою нашого сканера стала футбольна програмка, що датується 1970 роком.

"КАРПАТИ" (Львів) - СКА (Хабаровськ)
11 квітня 1970 року. Початок матчу о 18 годині.

Матч-відкриття нового футбольного сезону у Львові став і першим матчем "Карпат" у Першій лізі. Цей дивізіон щойно з'явився, а львів'яни до нього взагалі не повинні були увійти. Допомогла "пільга" завдяки взяттю Кубка СРСР минулого року. На новому рівні львів'яни відчули себе комфортно і стали переможцями, обійшовши в таблиці всіх-всіх суперників. А почалось усе саме 11 квітня, коли до Львова приїхав СКА з Хабаровська (тоді арбітр зафіксував перемогу господарів з рахунком 1:0).

Забігаючи на кілька місяців уперед, у виїзному матчі проти СКА львів'яни здобули нічию (0:0). Вийти до Вищої ліги разом із "Карпатами" намагались "Кайрат" та "Дніпро". Обидвоє відстали від нашої команди на два пункти, але з другого місця вийшов до еліти клуб з Алма-Ати, у якого були кращими додаткові показники.

Рекорди і всяке таке... Найбільше матчів у сезоні-1970 за "Карпати" відіграв Лев Броварський - 41. А найбільше голів забив Янош Габовда - 24.

Про суперника... СКА з Хабаровська існує й сьогодні. Виступає ця команда під назвою "СКА-Енергія" у російському аналозі нашої Першої ліги (14 місце з 18 команд).

Програмку до того квітневого матчу у відсканованому вигляді Ви вже бачили нагорі сторінки. Дуже приємно, що вона цілком україномовна. А також автор критикує систему проведення змагань:
"А ось команда, яка займе 22-е місце, перейде до до другої гупа класу "А". Але якщо цією командою буде представник Молдавії, Латвії, Киргизії, Литви, Туркменії або Таджикистану, тобто республіки, що має у вищій і першій групах класу "А" одного представника, то він залишиться у першій групі, а до другої групи буде переведено команду, яка займе найгірше місце серед колективів РРФСР, України, Грузії і Казахстану. Крім того, згідно з положенням, до другої групи перейдуть ще три команди першої групи, дві - від Російської Федерації і одна - від України, які матимуть найгірші показники. Їхні місця посядуть кращі команди другої групи класу "А" від РРФСР і УРСР.
Умови дуже жорстокі. Може статися так, що одна з команд України займатиме в турнірній таблиці місце в першій десятці, але гірше, ніж її земляки, змушена буде поступитись чемпіону УРСР. Як бачимо, тут невитриманий спортивний принцип, про який так багато говориться щорічно."

Загалом програмка дуже інформативна, становить собою довгий лист (по чотири сторінки з кожного боку). Тут Вам і склад "Карпат" у фотографіях, і головні положення змагань, і фото минулорічного завоювання Кубка! А коштувала ця радість 10 копійок. Ну, це як десять разів випити газованої води без сиропу, або майже як морозиво "Ескімо" (11 копійок). Або навіть кілограм картоплі*! Отож перед громадянами стояв гострий вибір: кіло бараболі чи програмка.


В цей же день... Запуск "Аполону-13".

11 квітня 1970 року остогидлі америкоси** запустили свій космічний корабель "Аполон-13". Це була єдина з місій Аполону, котру припинили через серйозну аварію. Жоден космонавт, на щастя, не постраждав.


* - прошу вибачення у всіх тих, хто помітив неточності у цінах морозива, води чи картоплі (я тоді ще не народився, тому дізнавався ціни з інших джерел).

** - прошу вибачення у всіх громадян США, але Ваші батьки й діди не давали спокійно спати жодному вірному ленінцю. Тому я мусив вжити міцний вислів часів "холодної війни".