16 червня 16:41
Переглядів: 726

Міжнародний тенісний турнір ITF UKRZAKHID набирає хід (+Фото)

У Львові на відкритих кортах Палацу спорту «Україна» проходить другий міжнародний тенісний турнір ITF UKRZAKHID. Загалом, на участь у турнірі зголосилися спортсмени з 16-ти країн світу, що на одну країну більше, ніж минулого року. Чимало спортсменів відмовилися їхати до столиці західної України через погодні умови. За найвищі місця на п’єдесталі пошани змагаються юнаки та дівчата до 18-ти років з України, Росії, Польщі, Словаччини, Молдови, Ізраїлю, Латвії, Литви, США, Білорусі, Бельгії, Азербайжану, Естонії, Німеччини, Швеції та Голландії.

За словами президента федерації львівщини Володимира Бербеки, тенісний турнір зі світовим рейтингом ITF UKRZAKHID планується зробити традиційним. „Надіємося, що з кожним роком він набуватиме все більшої популярності серед спортсменів та глядачів. Тішить те, що у цьому році вже розширилася географія та кількість учасників у порівнянні з минулим роком, - заявив Володимир Бербека, під час прес-конференції з нагоди відкриття турніру.

Він також додав, що минулого року у Львові цей турнір проводився вперше і зауважень до організації такого масштабного заходу не було. „Звичайно, перед організаторами змагань була певна відповідальність, тому наше хвилювання таки відчувалося. Утім ми провели все добре і набралися безцінного досвіду, багато спілкувалися з перспективними спортсменами, які, думаю, в недалекому майбутньому будуть займати провідні позиції у світовому рейтингу”, - підсумував Володимир Бербека.

"Коли ми приїхали до Львова і побачили як тут ведуться роботи з підготовки, сумнівів щодо місця проведення турніру більше не було”, - зазначив віце-президент Федерації тенісу України Сергій Лашкул. Він також додав, що до цього турнір планувалося провести в Києві, однак київські організатори не виконали всіх належних умов з підготовки.

Зі слів президента Федерації тенісу Львівщини, цього року у Львові також відбудуться чемпіонат України з тенісу як серед чоловіків так і серед жінок, а також міжнародний тенісний турнір для юнаків та дівчат до 14-ти років.

Володимир Бербека також повідомив, що вже зараз ведуться переговори з львівською владою щодо побудови у Львові сучасного тенісного центру. „Є надія, що у Львові від час проведення Євро 2012 глядачі зможуть побачити ще й цікаві тенісні турніри”, - резюмував Володимир Бербека.

Слід додати, що вже пройшли матчі 1/32 фіналу турніру ITF UKRZAKHID.

Львівські дівчата Марта Гнатишин та Ольга Романишин перемогли своїх суперниць і вторували собі шлях до наступного раунду. Натомість хлопці нічим не потішили. Усі львів’яни в одиночному розряді уже завершили свої виступи.

У перший день змагань місцевих глядачів порадували Ольга Романишин зі Львова та Марта Гнатишин з Трускавця. Марта у двох сетах (6:3, 6:3) перемогла словачку Міхаелу Острозлікову, а Ольга – росіянку Анну Костинську – 6:1, 6:2. У наступному раунді Марта Гнатишин зіграє з першою сіяною турніру росіянкою Альоною Тарасовою, а Ольга Романишин з -  своєю співвітчизницею з Харкова Анною Шкудун, яка є під п’ятим номером посіву. Інші львівські тенісистки Марта Буряк та Катерина Бугаєнко не подолали кваліфікаційний раунд і достроково завершилися свої виступи в одиночному розряді.

Також до наступного раунду серед українок пробилися Маріанна Закарлюк та Софія Чекунова.

В одиночних змаганнях хлопців львів’яни уже припинили свою боротьбу. Костянтин Дроботей Червонграда як і Назар Гук не пройшли кваліфікаційне сито. А львів’яни Лука Кімак та Євген Захаров поступилися у першому раунді. Кривдниками галичан стали другий номер посіву росіянин Міхаїл Вакс (переміг з рахунком 6:2, 6:0) та тенісист з Голландії Моос Споркен (переміг з рахунком 6:1, 6:1) відповідно. Тенісист з країни тюльпанів є п’ятим номером посіву.

Серед українців до наступного раунду пробилися кияни Владислав Манафов та Максим Лагутін, Віктор Прокопов з Хмельницького, одесит Максим Малишев та Юрій Кривой з Донецька.

Василь ГОНТАРИК, „Галичина спортивна”
фоторепортаж Віктора ДИЧЕНКА, „Галичина спортивна”