13 квітня 09:00
Переглядів: 13449

Один день в армії для львівських "Карпат" (фото + відео)

Тренування, обід і вперед на... полігон! ФК «Карпати» відвідав солдатів 184-го навчального центру сухопутних військ на Яворівському полігоні. Територія, на якому відбувається підготовка майбутніх захисників нашої держави, безперечно вразила футбольних гостей, адже сам полігон є найбільшим у всій Європі.

Відразу по приїзді, на команду чекало нове та цікаве випробування. Гостей запросили спробувати власні сили у непростій справі воєнного стрільця. Спершу – ознайомлення із різноманітними зразками зброї. Стенд із ТТ і ПМ залишився недоторканим – футболістів більше цікавили автомати, снайперські гвинтівки та здоровенні кулемети. 

Опісля карпатівцям провели ознайомчий інструктаж («коли у вас щось не виходить, то не треба крутити пістолетом навколо і кричати: «Товаришу майор, у мене не стріляє!») та, довго не чекаючи, розпочали стрільби.

Першим відбулось знайомство із традиційним «Макаровим». Отримавши по п’ять куль в магазині, і розібравшись у нехитрому механізмі одного із найпопулярніших пістолетів у світі, «зелено-білі», під пильним наглядом спеціалістів («зброю вгору»!), намагалися поцілити у мішень. Чи то заважав поривчастий вітер, чи то через перше знайомство зі зброєю, але потрапити в ціль виявилось не так просто, як виглядає у голлівудських блокбастерах. Пізніше, «леви» вже самі жартома зізнавались: «головне, аби по воротах влучали». Наступним «незнайомцем» у руках карпатівців став не менш відомий автомат Калашникова, зразка 74-го року. Тут, правда, було ще складніше, адже стріляти довелося з лежачої позиції, одягнутими у важкий бронежилет, ще й з каскою на голові. Звикнути до такого екіпірування куди складніше, аніж до нової колекції форми. Тож небезпечний «друг» теж дозволив далеко не всім з першого разу підкорити себе та збити бодай одну мішень. 

Івану Лобаю у щось та й вдалося влучити. Не дивно, адже як сам зізнався наш захисник, у дитинстві ходив із дідусем на полювання. 

«Сильно вражений. Вже забув, коли останній раз був в армії, здається ще у 85-му році. Тут справжні війська, бойова частина. У мене зараз великий рівень адреналіну в організмі. Хлопці теж зарядились емоціями. Хотів їм показати, що існує інше життя, аби вони відчули цю різницю. Можливо, хлопці ще не до кінця розуміють, що зброя, яка захищає, одночасно може і вбити» – каже керманич львівського клубу Олег Дулуб.

Повертаючись до автобуса, який прямував на зустріч безпосередньо із українськими солдатами, можна було почути не тільки звичні «Тільки Львів і тільки «Карпати», а ще й «Только «Днепр», только победа». На Яворівському полігоні справді готують хлопців із всіх куточків української держави.

Приїхавши на невеличкий стадіон, де поле дбайливо оберігається і є значно кращим, аніж у деяких клубів Ліги Парі-Матч («газон схожий на той, де ми тренуємось» – жартував Сашко Гладкий), на карпатівців вже чекали зо три сотні солдатів, а разом з тим і футбольних вболівальників. Команда не могла не віддячити за такий теплий прийом, тому із собою вони захопили десяток нових м’ячів, презентованих TM Joma, а також клубний прапор, на якому залишив свій автограф кожен футболіст та тренер львів’ян. 

«Тільки позитивні враження. Поспілкувались із солдатами, побачили запал у їхніх очах. Приємно, що приїхали сюди, зарядились емоціями та сподіваюсь, що нас запросять знову. Чи стало це психологічним зарядом? Думаю, так. Вже найближчої суботи зможемо перевірити (усміхається)» – поділився захисник «зелено-білих» Олексій Дитятьєв.

Спілкування з майбутніми захисниками пройшло у теплій та щирій атмосфері. Зокрема, Шина та Пас продемонстрували солдатам бразильсько-аргентинську техніку під час набивання м’яча. А найцікавіше сталося вже під завершення зустрічі. Підопічні Олега Дулуба отримали своєрідний виклик на міні-матч, котрий футболісти не змогли не прийняти. У ролі арбітра виступив Юрій Поклад, а кількість гравців у командах налічувала всього по 6 футболістів. Відстоювати честь «левів» добровільно зголосилися Роман Підківка, Олексій Дитятьєв, Дмитро Кльоц, Ігор Худоб’як, Назар Вербний та Олександр Гладкий. При чому, Вербний та Підківка не рідко змінювалися позиціями. 

Карпатівці, які не взяли з собою тренувального взуття та одягу (довелося грати у білих кросівках), все ж не знітилися. Про рахунок, мабуть, нема сенсу говорити, варто лише зауважити, що ефектними фінтами Кльоц (у реальному світі таке побачити б!) забив двічі, а Гладкий дуже непогано пробиває злету. І все ж, точним ударом в дев’ятку, солдати забили і свій гол, чим викликали ажіотаж на трибунах. До речі, уважні уболівальники помітили, що в останні хвилини на полі побільшало армійців (один з яких є вихованцем клубної Академії), а у їхніх воротах неждано опинився Микола Матвієнко. Фінальний помах руками (свистка не знайшли) миттєво переріс у спільне фото. 

«Дякуємо «Карпатам» за приїзд, адже ми їх звикли бачити лише по телебаченню або на стадіоні. Великий позитив, що львівська команда завітала до нас. Щиро вдячні за підтримку 184-го навчального центру та за приємні подарунки. Люблю повторювати, що у неділю, у вільний від обов’язків час, солдати мають проводити активно власне дозвілля. Тепер ми гратимемо у футбол новими та якісними м’ячами від футбольно клубу «Карпати» – розповів заступник керівника 184-го навчального центру Володимир Безбородов

Обмінявшись контактами, сторони домовилися про нову зустріч, але тепер на половині поля «Карпат».