25 вересня 11:36
Переглядів: 382

Свято бейсболу в Кременці - фото

Так, це місто у Тернопільській області поступово виходить у передовики цього екзотичного для України виду спорту. За океаном бейсбол збирає по 100 тисяч глядачів, а кращі спортсмени укладають мільйонні контракти з командами. У нашій же країні завдяки ентузіастам і представникам української діаспори Роману Леськіву і Василеві Тараско цей спорт поступово набирає обертів розвитку.

Ось цього разу завдяки спонсорській підтримці українських американців у Кременці проведено 7-й міжнародний турнір для юних бейсболістів 10-12 років зі шкіл-інтернатів. Гості з Америки привезли для українських дітей комплекти форми та необхідний інвентар.

По завершенні змагань виявилось, що недосяжними для суперників виявились змагуни міста Рівного. Рівненцям вручено головний приз турніру. Лідером рівненської команди був Сашко Єрмаков, якого журі визнало кращим гравцем. До речі, Олександр, незважаючи на юний вік, уже був переможцем міжнародного турніру в Польщі. «Срібло» вибороли гравці міста Кременець, а «бронза» дісталася сільським змагунам Іване Пустого, що в Тернопільській області.

Через воєнні дії на сході України не змогли прибути на Галичину діти з Донецька і Латугіне (Луганська обл.). Однак ці діти, яких «затримала» війна, не залишились без подарунків галичан. Подарунки свої вони отримають невдовзі.

Меценати турніру: кредитівка «Самопоміч» з Нью-Йорку і доброчинна організація допомоги Україні з Каліфорнії. Опіку над учасниками змагань взяв на себе директор Кременецької школи-інтернат Володимир Мисько. Принагідно його зусиллям в Кремінці збудовано ще одне бейсбольне поле. Тепер тут можна проводити матчі юніорської першості України.

У час вільний від змагань учасники турніру проводили екскурсії по знаменитих місцях Тернопільського краю. Це Почаївська лавра, музей відомого польського поета і драматурга Юліуша Словацького та військової слави).

Та найважливіше, що у турнірі не знайшлося розчарованих. Діти отримали велику радість, а дорослі - сатисфакцію із виконаної роботи. Отак би усюди було в Україні!