12 серпня 21:10
Переглядів: 1633

У Моршині вшанували ветерана футбольної Львівщини Миколу Зелінського

Вже стало доброю традицією серед ветеранів футболу Стрийщини проводити товариські матчі, присвячені ювілейним датам наших футболістів та футбольних функціонерів. А започаткував цей турнір у 2009 році на честь свого 70-річчя відомий далеко за межами Стрийщини футбольний функціонер, екс-начальник ФК «СКА «Карпати» Львів та ФК «Скала» Стрий, почесний президент ФК «Медик» Моршин – Микола Миколайович Зелінський. Саме відтоді такі турніри провели на своє 50-річчя: В’ячеслав Мавров, Роман Латик, Микола Лешко, Віктор Янко, Володимир Бурій; 55-річчя: Святослав Дідун, Ігор Швець, Микола Дмитришин; 60-річчя: Ярослав Сенько, Володимир Білецький; 65-річчя: Зеновій Кизима, Олексій Кухар, 70-річчя – Орест Пасіка. У суботу, 9 серпня, у Моршині традиційно урочисто вшанували ветерана футбольної Львівщини, 75-річного Миколу Миколайовича Зелінського.

До слова, пан Микола - неординарна особистість. Він людина шанована і відома далеко за межами нашої області. М. М. Зелінський народився 9 серпня 1939 року у с. Кизомис Білозерського р-ну, що на Херсонщині. Агроном, підполковник медичної служби запасу, лікар, громадський діяч, меценат, спортсмен, підприємець, футбольний функціонер, вмілий керівник, найголовніше – патріот своєї нації. Свою трудову діяльність він розпочав агрономом у колгоспі. Після служби у лавах Збройних сил СРСР вступив до фельдшерського училища, а згодом – після його закінчення – до Ленінградської військово-медичної академії. Працював старшим лікарем танкового полку у м. Яворові. Доля кидала його повсюди, а кінцевим пунктом призначення стало курортне місто Моршин. Саме тут він почав працювати лікарем-рентгенологом у військовому санаторію, а пізніше – у санаторію «Лаванда». Він людина, яка завжди живе футболом і радіє його успіхам. У недалекому минулому усі найбільші перемоги та досягнення моршинського футболу тісно пов’язані з іменем Миколи Зелінського. З 1986 по 1988 рр. він був начальником ФК «СКА «Карпати» (Львів). У 1991-1994 рр. працював на посаді начальника ФК «Скала» (Стрий). Саме завдяки Миколі Миколайовичу у 80-х роках минулого століття у Моршині був побудований міський стадіон. До слова, Микола Зелінський стояв у витоків моршинського футболу наприкінці 70-х років минулого століття. Під його керівництвом ФК «Медик» Моршин у 1989 році став чемпіоном Львівщини серед команд II ліги, а у 1992 році моршинська команда була фіналістом Кубка Львівщини. Крім того, він спричинився до побудови та облаштування у Моршині православної церкви. На даний момент пан Микола є депутатом Моршинської міської ради та очолює у курортному містечку Моршин приватну фірму «УкрГеоДор».

На урочистій церемонії відкриття були присутні: перший заступник міського голови Моршина Юрій Янків, депутат Стрийської районної ради, президент ФК «Скала» Стрий (1989-1994 рр.), ветеран футболу Володимир Бурій, директор Академії футболу «Скала» (Моршин) Володимир Ольберт, заслужений працівник культури України Роман Никифорів, головний спеціаліст відділу молоді і спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, ветеран спортивного руху Стрия Василь Коханчик, директор Стрийської міської ДЮСШ Олексій Кухар, майстер спорту України, бронзовий призер чемпіонату України 1997 року у складі ФК «Карпати» (Львів), старший тренер Стрийської філії Академії футболу «Скала» (Моршин) Анатолій Петрик, а також ветерани моршинського та стрийського футболу – Зеновій Кизима, Андрій Зелінський, Петро Довбуш, В’ячеслав Мавров, Роман Латик, Микола Лешко, Тарас Кобко, Ігор Швець, Роман Оліяр, Микола Бандурович, Андрій Фьодоров, Ігор Галій, Володимир Воробець, Юрій Галій, Роман Магомета, Валерій Шиптун. Від імені усіх ветеранів футболу Стрийщини Володимир Бурій вручив ювіляру красень-кубок і побажав довгих років життя і процвітання. Від імені міського голови Моршина Руслана Ільницького, його перший заступник Юрій Янків зачитав привітального листа та вручив ювіляру почесну грамоту. Також кубок від відділу молоді і спорту Стрийської міської ради вручили нашому славному ювіляру Руслан Каліцун і Василь Коханчик. До привітальних слів на адресу М. М. Зелінського приєдналася і футбольна жіноча команда «Медик» (Моршин) на чолі з її головним тренером Ігорем Швецем, почесним президентом якої є Микола Зелінський. А капітан команди Марта Чернета подарувала ювіляру свою медаль чемпіона України сезону 2013/2014 рр. з футболу. Далі до слова був запрошений сам винуватець торжества - Микола Миколайович Зелінський. У своїй промові він щиро подякував усім присутнім за цінні призи, за чуйне ставлення до його скромної персони та побажав усім учасникам і глядачам здоров’я, довголіття й наснаги. Далі М. М. Зелінський та І. Є. Швець нагородили ФЖК «Медик» Моршин красивим кубком, медалями та солодощами за перемогу у першості України 2013/2014 рр. серед жіночих команд I-ї ліги. Після урочистого відкриття на поле у товариській грі зійшлися ветерани футболу Моршина та Стрия. Склад ФК «Медик» (Моршин): Роман Магомета, Ігор Галій, Роман Оліяр, Андрій Фьодоров, Ігор Швець (к), Михайло Бандурович; склад ФК «Скала» (Стрий): Зеновій Кизима, Микола Лешко (к), Володимир Воробець, Юрій Галій, Петро Довбуш, В’ячеслав Мавров. Перед початком гри символічний перший пас зробили наймолодший футболіст, вихованець Академії футболу «Скала» (Моршин) 10-річний Матвій Янко та найстарший футбольний ветеран – 75-річний Микола Зелінський. Що ж стосується самої гри, то вона завершилася сухою перемогою моршинських ветеранів футболу, які завдяки голам Ігоря Швеця, Михайла Бандуровича та Андрія Фьодорова здобули красиву та впевнену перемогу – 3:0.

Отож, з роси та води Вам, шановний Миколо Миколайовичу. Довгих років життя та процвітання! Хай щастить Вам в усьому!   

Михайло Олійник. Фото автора.