10 червня 17:03
Переглядів: 821

В Коломийській виправній колонії священики перемогли ув’язнених у волейбол (+Фоторепортаж)

8 червня у Коломийській виправній колонії № 41 відбулася неординарна подія. На запрошення керівництва установи до цього закладу завітали Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії кир Миколай Сімкайло та численне духовенство єпархії.

Священики єпархії вже не вперше відвідували ув’язнених з різноманітними місіями – і на Великодні свята, і з благодійно-гуманітарною допомогою, та й, зрештою, щонеділі і у свята у місцевій чудовій церковці Преображення Господнього служиться Свята Літургія. Однак вперше духовенство прийшло сюди, щоб помірятися силами у спортивній зустрічі.

Як годиться кожному доброму християнинові, на початку Єпископ Миколай, разом з усіма присутніми, відслужили Молебень до Христа Чоловіколюбця. І це було не тільки традиційно, адже цей Молебень служиться у червні місяці у всіх храмах. Це коротке спільне Богослужіння, а також щира батьківська проповідь-наука Єпископа, сколихнула серця тих, хто особливо потребує Любові Божої внаслідок скоєння ними певних недобрих проступків.
 
Владика наголосив, що Христос любить всіх – і праведників, і грішних, але особливо терпить і страждає разом з тими, хто внаслідок тих чи інших подій у своєму житті знаходиться в скрутних обставинах. Ув’язнені слухали Преосвященного Владику, і на очах багатьох бриніли сльози: можливо хтось із них уперше в житті побачив Боже Милосердя так близько біля себе і їхня людська надія вийти з тюремних стін наповнилася Божою Надією. Владика пригадав, що Христос просить кожного виконувати всього дві заповіді – любові Бога і любові ближнього. Єпископ наголосив, що, як Христос Господь не відкидає заблуканих овечок, а бере на свої рамена, так і сім’ї, родини засуджених, українська держава і суспільство – чекає на їх повернення, але не як розбійників і грішників, а як тих, хто зрозумів свої помилки і правдиво хоче будувати своє нове добре і розважливе життя. Владика помирував в’язнів оливою з Єрусалиму, подарував кожному образок Матері Божої Чернівецької «Надія Безнадійних», а для церковці – подарував богослужбовий «Апостол»

Також офіцери провели для духовенства короткий огляду побуту ув’язнених, а потім відбувся хоч і товариський, але наповнений гостротою спортивної боротьби волейбольний матч між священиками і ув’язненими. І хоч Владика Миколай «болів» за команду ув’язнених, із рахунком 3-1 перемогу здобуло духовенство. Однак добру гру продемонстрували обидві команди.

Для людей, тимчасово позбавлених волі, це був надзвичайно сильний приклад і важлива подія у їхньому житті. Вони побачили, що будь-які обставини, звання чи духовні сани не можуть бути перешкодою здоровому способу життя, активним тренуванням і заняттям спортом. Адже серед волейболістів священиків були і зовсім молоді, і 50-60-літні. І, як сказав Єпископ, та правда, що «в здоровому тілі – здоровий дух», повинна бути добрим орієнтиром і метою, до якої повинні йти всі, прямуючи своїм життям.

Щоб ув’язнені могли тренуватися для майбутніх спортивних зустрічей, переможці подарували для колонії два волейбольні м’ячі.

Такі події є реальним сповненням слів Христа «любити один одного», незважаючи на становища, віровизнання і посади. Саме тому, подібні зустрічі-відвідування ув’язнених, віримо, принесуть багато духовних користей для їхніх душ.

На завершення події відбулося спілкування священиків з керівництвом колонії, в якому офіцери подякували Преосвященному Владиці за добру вже тривалу співпрацю, а також домовилися за майбутні духовні і спортивні зустрічі.

Коломийсько-Чернівецька єпархія