06 січня 11:30
Переглядів: 3926

Вараксін для ФК "Карпати"

У Львові звершився традиційний юнацький турнір з футболу «Кубок Володимира Вараксіна-2017». Варто знати, що Володимир Єгорович був одним з перших дитячих тренерів ФК «Карпати» з 1963 року, а згодом успішно трудився і у СКА.

З 3по 5 січня на паркеті Спорткомплексу СКА за перехідний приз змагались 16 команд. Це 3 колективи школи «Карпати» під марками «2004-1», «2004-2» і «2005»; ФК «Львів» теж у цьому напрямку не відставав і представив свою трійцю: «2004-1», «2004-2» та «2005». Дещо відстала львівська «Галичина», яка виставила два склади: «1» і «2». Дві команди прибуло і з поза Львова: ФК «Янтарний» з Новояворівська і «Рух» з Винник. Решта учасників - вихованці львівських шкіл: СДЮШОР-4, «Вікторія», «Покрова», СК «Леви», «Кардинал», «Локомотив». На турнірі виступали хлопці 2004/5 років народження.

Турніру свою увагу приділило чимало колишніх футболістів, які свого часу радували львівську публіку. Були серед них і вихованці тренера Вараксіна. Це Степан Юрчишин і Роман Лаба.

У перший день змагань фурор створили діти з СДЮШОР-4, які у своїй групі не мали собі рівних. Однак наступного дня «лідер» несподівано поступився «зелено-білим левам» - 0:8 і фактично вибув із боротьби за почесний приз.

Другого дня сформувалась група фіналістів, які продовжили змагатися за 1–8-і місця. Це були ігри чвертьфінальної стадії, які виявились найзахоплюючими протистояннями.

У матчі за третє місце зустрілись команди львівських «Карпат». Хлопці 2004 з першої команди завдали поразки молодшим колегам з 2005 року народження – 5:1.

Без перебільшення цього року на турнірі відзначились вихованці тренера Миколи Дударенка з «Кардиналу», які у підсумку вийшли у фінал. Проте у фіналі їм відверто забракло сил і вони зазнали поразки.

Склад володарів кубка Вараксіна 2017: Віталій Шудляк, Юрій Михайлів, Роман Добрянський, Матвій Бобик, Юрій Цебрівський, Максим Загородній, Юрій Важинський, Артур Федор, Вадим Петришин, Андрій Кітела, Олекса Говарицький, Михайло Федашко, Андріан Чмер. Тренер – Віталій Пономарьов.

Опісля журі назвало кращих гравців за амплуа:

-      Воротар: Віктор Роман «Кардинал»;

-      Захисник: Юрій Важинський «Карпати-2»;

-      Півзахисник: Ростислав Коваль «Карпати-2005»;

-      Нападник: Андрій Вільховий «Галичина-1»;

-      Бомбардир: Вадим Петришин «Карпати-2»;

-      Футболіст: Богдан Слюбик «Карпати-1».

Потім казали

Ярослав Грисьо (голова ФФ Львівської обл.): «Мені важко пригадати турнір в Україні з подібною історією. Скоро проведемо 40-й турнір. Традиційно змагання відбуваються у товариській обстановці, що сприяє налагодженню контактів, як дітям, так і тренерам. Так, цьогорічний турнір можна назвати львівським, хоча бажаючих виступити на змаганнях було значно більше, але ми обмежились даною кількістю команд. Футбольні школи Львова і області отримали хороший футбольний урок. А це, першочергово, їхній футбольний турнір. Організація турніру це труд працівників нашої Федерації, а дружня допомога Василя Каспаревича вкотре довела, що його любов до футболу - нев’януча, а відданість до свого вчителя гідна найвищої похвали. Клуб «Карпати», як і інші підприємства та фірми міста не зголосились з допомогою у проведенні святкових днів дітям Львівщини. Але не це важливо. Головне, що тренери провірили вміння своїх підопічних на порозі нового року, а діти зарядили своїм позитивом усіх нас на увесь новий рік. Зі свого боку бажаю кожному любителю футболу в нашому місті та області здоров’я, радості та удачі. А усій Україні – миру!»

Василь Каспаревич (вихованець Вараксіна): «Я радий, що турнір, незважаючи на війну на сході України, відбувся у нашому Львові. Свого часу я вчився футболу під проводом Володимира Єгоровича, а потім разом трудились на футбольній ниві. Що ще сказати? Варто подякувати тренерам і юним футболістам за ці прекрасні 3 ігрові дні, а організаторам витривалості на стезі проведення наступних турнірів».

Мирослав Лялек (завідувач універсально-спортивної бази СКА): «Якіснішим турнір не став, але цьому є пояснення. Однак змагання залишається змаганням, яке у кожній грі несе багато загадок. Одним справляють радість, іншим – гіркоту. Мене болить те, що у нашому, львівському, футболі не бракує солідних наставників. Проте наші «Карпати» продовжують з невтішними результатами очолювати …поза місцеві тренери. Ось цей бардак насправді болить. Щодо турніру, то зал, де колись тренувався і тренував Володимир Вараксін, завжди відчинений для дітей!»