22 травня 19:55
Переглядів: 725

Згадали і вшанували (+Фото)

Кожні шкільні роки незабутні, а людей футболу особливо. Адже як карпатівська так і спортінтернатівська школи неодноразово перетиналися на футбольних полях, а навіть у провладних кабінетах. Проте вони мають чим гордитися. Адже це з їхніх спортивних гнізд у світ вилетіло тисячі талановитої, здібної та порядної молоді, яка саме тут проходила спортивний вишкіл, розвивалася та мужніла. Так, хтось зумів підкорити найвищі сходинки спортивного Олімпу, а хтось обійшовся смаком. Проте спільно проведені молоді роки під одним дахом, чи на ігровому майданчику залишаються НЕЗАБУТНІМИ (!). У цьому можна було переконатися під час зустрічі випускників Львівського спортінтернату та СДСШ «карпати».

Життєві шляхи так нас ведуть, що кожен отримує свій напрямок і не завжди тотожний з тим, хто ще вчора з тобою сидів за партою. А тут ще неабияка подія. Минає двадцятип’ятиліття з часу випуску парубків-футболістів 1969/70 років народження цих знаменитих спортивних шкіл.

Хлопці, а точніше уже поважні панове, не лінуючись, долали часто довгі відстані, аби на час потратити до старого гурту. Були такі, що спізнилися на кілька годин і не приховували свого розчарування, бо транспорт не настільки швидкий, а на прийом власних авіалайнерів ще не готовий львівський аеропорт. Готовність №1 львівського летовища почнеться зі старту Євро-2012. Та люди зібралися. Не стільки для забави – більше задля вшанування пам’яті своїх тренерів. Адже по обидва боки футбольних барикад «Карпат» і спортінтернату в цих учбово-спортивних закладах трудилися такі особистості, як Едвард Козинкевич, Віктор Асланян, Лев Броварський та Ярослав Луцишин. На превеликий жаль, ці фахівці відійшли на вічний спочинок, але не в забуття…

Бо їхні вихованці наглядно це засвідчили, при покладанні вінків на могили своїх вчителів. Усі, але без домовленості, немов первачки на шкільній лінійці промовляли «Добрий день, вчителю!», вклонялись, молились і згадували цікаві шкільні події. Та на прощання прозвучало несподіване «До наступної зустрічі!». У цих кількох словах і фразах одночасно закодовано любов хлопчаків, іноді непослушних бешкетників, до тих хто наставляв їх на праведну дорогу, вчив жити і грати у футбол.

Саме такою подією й завершилася зустріч випускників «Карпат» і спортінтернату. Тренерське опікунство над ветеранами обох колективів взяв заслужений майстер спорту, володар Кубка СРСР і заслужений тренер України Володимир Данилюк, який з підопічними з’їв не один калач хліба. Поєдинок відбувся на штучному полі карпатівської Академії. І як трапляється такий матч переможця не виявив. Воротарі обох команд втримали свої ворота на замку. Завдяки їхній надійності рахунок залишився той же, за якого Ярослав Дмитрасевич (суддя матчу) вивів команди на поле. Тож – 0:0 і жодного розчарованого обличчя. Навпаки довкола жарти і радісні спогади того, що пережили і навіть про те, що натворили без відома своїх наставників. Тепер можна було говорити. Тож, принагідно, не обійшлося й без згадки, як 1986 року після випускного вечора кільком аматорам гострих відчуттів вдарили по голові перші бульки шампанського…

Тож варто згадати випускників, які здобували тут освіту і гартували свій дух: спортінтернатівці (1969 р.н.) – Михайло Чепіль, Ігор Козуб, Юрій Костик, Олег Мельник, Ярослав Лема. Орест Шмигельський, Олег Бенько, Михайло Кенийз, Олег Береський, Жупанин Іван, Руслан Стрельба, Володимир Яворський, Іван Шанта, Любомир Сливинський, Орест Бублик, Ігор Мидлак, Сергій Горак, Віктор Пивоваров. Завгородній Юрій Петрович і Володимир Олекандрович Данилюк – тренери, Василь Лукич Неродов - вчитель-вихователь.

(1970 р.н.) – Володимир Васютин, Петро Стех, Володимир Михальцов, Віталій Соколов, Іван Фігун, Валерій Лахмай. Юрій Наполов, Любомир Янків, Богдан Антонів, Валерій Остапчук, Олександр Порицький, Юрій Мокрицький, Олександр Єщенко, Юрій Шулятицький, Анатолій Мущинка, Ігор Задворний, Владлен Носко, Володимир Воротиляк, Ігор Ядлось, Вадим Федорук;

карпатівці – Роман Стек, Степан Романів, Андрій Чіх, Роман Толочко, Олександр Дмитренко, Юрій Сідловський, Олег Звір, Андрій Сениця, Едвард Марчинський, Андрій Шунейко, Віталій Свистула, Віктор Воляник, Олександр Куриленко, Віктор Чопик, Богдан Козинський, Володимир Савчишин, Ігор Каримов, Дмитро Зуєнко, Юрій Матвіїшин.

На фото: учасники зустрічі на могилі Ярослава Луцишина