Львівське ватерпольне «Динамо» відіграло перший тур чемпіонату України, який відбувався у Дніпродзержинську. Матчі першого туру для «динамівців» вийшли цікавими не лише у плані змагальної боротьби, а й у так званих «підводних течіях». Зараз команда взяла невеличку паузу, опісля якої готуватиметься до другу туру чемпіонату України. Про перший тур, суддівські скандали та штрафи для «Динамо», а також про підготовку до другого туру кореспонденту «СПОРТИВКИ» розповів головний тренер «Динамо» (Львів) Ігор Ілліч Зінкевич.
Три матчі за 24 години
-Те, як команда провела перший тур я задоволений. У першій грі ми доволі перемогли харківське ХПІ – 16:9. Та не обійшовся тур і без прикростей. Ми приїхали на тур і дізналися, що гру з харківським БМК перенесено. Ми ж приїхали заздалегідь, потратили кошти, а Федерація нам ні телефонним дзвінком, ні письмово не повідомила, що ця гра перенесена. Саме з того матчу все й розпочалося. Ми грали з ХПІ, а ввечері з БМК. Розумієте, за 24 години «Динамо» повинно було зіграти три матчі! Для такої молодої команди, як наша три гри за добу – це надзвичайно багато. Тим паче, що вагомої причини переносу матчу з БМК не було і до цих пір нам так і не пояснили, чому цей матч не відбувся згідно календарного графіка.
-А як далася гра з БМК. Що відчували ваші ватерполісти після такого форс-мажору?
-Ми знали, що грати з БМК нам буде важко, бо у нас молода команда, а в харків’ян дуже досвідчені гравці. Та не дивлячись на це, «Динамо» два періоди боролося та давало бій БМК у повному складі, коли грали всі основні гравці. А вже у третьому та четвертому періодах ми дали шанс молоді проявити себе. На жаль, трапився прикрий випадок, коли наприкінці матчу у нас було вилучено Юрія Бегеня. Це вилучення вважаю несправедливим. Це – суддівська помилка. Адже Бегень бив по воротах заднім кидком і в ігровому епізоді його рука пішла по обличчі противника. За це він отримав червону картку і наступну гру з Севастополем мав пропустити. Відразу пішов коментар нашого досвідченого гравця, граючого тренера Вадима Скуратова з лави запасних в доброзичливій формі, без матюків, що треба давати чотири метри… Судді це трактували як ще одна червона картка! Відтак «Динамо» у важливому матчі проти Севастополя залишилися без двох основних гравців.
-Як у такому випадку вдалося налаштуватися на Севастополь?
-Ой! Гра проти них була важко та ще й відбувалася у ранці наступного дня. Цією грою я задоволений, адже молоді гравці «Динамо» витримали напругу. Було декілька моментів прекрасних ігрових та й команда гра була просто чудовою. І це при тому, що у цій грі грали гравці 1994-1995 років народження. На жаль, такого темпу наша молодь не витримала і ми програли останній період і в підсумку поступилися – 8:5.
Протест подавити не будемо
-А як прокоментуєте червоні картки?
-Це для нас болюча ситуація. Адже за порушення (червоні картки) треба оплачувати штраф. Однак, колись було переписано так, що за хуліганські дії або ж за дії, коли судді в нецензурній формі були висловлені претензії… А червона картка карається штрафом у сумі 500 гривень. Однак у цьому випадку судді вирішили, що цей момент у грі з БМК якраз відноситься до таких дій, коли була нецензурна лексика з боку нашого гравця, а також був сильний удар. Тому перед грою зі збірною Молдови поки ми не заплатили штраф у сумі тисяча гривень, то ні Скуратов, ні Бегень не були допущені до матчу. Щоправда, на гру із Молдовою ми штраф заплатили і у нашому складі виступали і Скуратов і Бегень. Гра з молдаванами для нас склалася дуже легко. По ходу періоду ми вигравали – 7:2, але наприкінці трапився так би мовити «збій в роботі машини» і рахунок майже став рівним – 10:9. На щастя, хлопці зібралися і довели цю гру до перемоги – 12:9.
-Підсумуйте перший тур у Дніпродзержинську…
-На загал іграми першого туру «Динамо» я задоволений. Передусім командною грою, а також тими молодими гравцями, які прийшли в «Динамо». Звісно, що нам не вистачає «великої» води. Про це я кажу вже протягом 12 років. Поки не буде у Львові великого поля ми будемо на це скаржитися.
-У футболі є Контрольно-дисциплінарний комітет, який розглядає протести і спірні ситуації. А як справи у водному полі і чи не збирається «Динамо» подавати протест на суддівство у матчі з БМК?
-Ми не будемо подавати протест. По-перше, на це потрібні великі кошти. По-друге, якщо ми виграємо протест, то нам гроші потрачені на нього віддадуть. У разі програшу, ніхто затрачених грошей на розгляд апеляції не віддаватиме. Ми пішли іншим шляхом: відправляємо лист на Федерацію, аби нам хтось оплатив той день, в який не відбулася гра з БМК. Адже ми перебували додатковий день у Дніпродзержинську, а це – 2 914 гривень. Нехай у цьому вже розбирається Федерація. Є ще інший варіант: нехай нам знижують вартість заявочного внеску, який нам треба оплатити за участь у чемпіонаті до завершення третього туру. А це – 7 500 тисяч гривень. Частину внеску ми зробили і якщо нам зарахують ці 2 914 гривень, тоді ми оспорювати нічого не будемо.
Зі мною ніхто не говорив
-Чим мотивували перенос матчу з БМК?
-У тім і справа, що нічим. Я просив показати документи, думав, що, можливо, харківська команда виступає в якомусь міжнародному турнірі, або ж не встигає приїхати… Розумієте, за це ніхто не відповідав і до сих пір ця ситуація навколо переносу гри залишається невідомою. Та й не буде. Адже я знаю, що у день проведення матчу харківська команда знаходилася у Харкові. А Дніпродзержинськ від Харкова усього в 200 км.
-Чи спілкувалися Ви у такому випадку з головним тренером БМК чи бодай президентом цієї команди?
-У тім то й річ, що навіть мені ніхто не зателефонував. Він казав, що він десь там, колись, щось говорив… Можливо, таке й було на Федерації, але конкретного дзвінка до мене про перенос не було. Якщо б мені він сказав: «Давай перенесемо цю гру» і це було б затверджено Федерацією, тоді б «Динамо» приїхало на один день пізніше і не витрачало гроші та час. Ми б зекономили оті майже 3 тисячі гривень.
-Проясніть ситуацію із другим туром?
-Другий тур відбудеться 24-27 лютого у Києві.
-Така величезна пауза у чемпіонаті хіба піде на користь командам?
-Ця пауза нікому на користь не йде. Однак така пауза у нас завжди, бо січень-лютий ті місяці, коли формується бюджет. Грошей ніколи немає. У цей період така проблема виникає завжди, матчі не проводяться. Ми просили, щоб другий тур провести всередині лютого, але з певних причин його перенесли на кінець цього місяця.
Боротимемося за «бронзу»
-Що скажете про головних претендентів на «золото» БМК та «Іллічівець». Останній, до речі, виступає і в відкритому чемпіонаті Росії з водного поло?
-Справді, ці дві команди боротимуться за перше місце. «Іллічівець» виступає відразу на два фронти. Маріупольська команда омолодилася, але ще досвіду не має. Наприклад, харківське БМК хоча й не грало в чемпіонаті Росії, але виступало у єврокубках. Та на відміну від «Іллічівця» у складі харків’ян грають досвідчені гравці з Білорусії, Молдови, зі Львова та Севастополя. Це практично, як збірна команда, середній вік якої біля 30 років. Тому досвіду їм не позичати. Гра першого туру між БМК та «Іллічівцем» була дуже цікавою, в якій на останніх секундах перемогу вирвало БМК.
-За який комплект нагород боротиметься «Динамо»?
-Уже традиційно боротимемося за «бронзу». Зараз ми повинні ввійти у четвірку. У нас залишилося ще три матчі, зараз ми перебуваємо на 4 місці і попереду ще три гри з «Іллічівцем», київським «Динамо» та командою з Дніпропетровська у Києві. Нам необхідно хоча б у двох матчах перемогти, щоб потрапити в четвірку. Адже наступний третій тур буде гратися за таким принципом: 1 – 4 місце та 5 – 8. Нам хотілося б потрапити у першу четвірку команд, щоб награти склад молодих гравців та певні тактичні схеми. А вже на матчі у плей-оф налаштовуватися і грати у повну силу.