Ольга КОРОБКА: "Якщо виборов президентську стипендiю - ти король!"

Default Image
14 лютого 16:11
Переглядів: 16
Уперше за останнi вiсiм рокiв у важкiй атлетицi вiдбувся комерцiйний турнiр, призерам якого вручили грошову винагороду.

Українка Ольга Коробка, срiбна призерка Олiмпiади в Пекiнi, посiла тут друге мiсце -- й отримала три тисячi доларiв! Востаннє спортсменка змагалася на такому турнiрi ще 2003 року. А де ж пiдзаробляють нашi важкоатлети?

-- У нас узагалi немає комерцiйних стартiв, на вiдмiну вiд легкої атлетики та iнших видiв спорту, -- розповiдає Ольга Коробка. -- Можна отримати премiальнi, лише ставши призером чемпiонатiв свiту чи Європи. I то платять не одразу, вже в Українi через тривалий термiн ми отримуємо свої премiальнi. Комерцiйний турнiр у Москвi -- перший за останнi роки. I тут нам вiдразу на банкетi вручили тi грошi, якi обiцяли. Цей турнiр вразив навiть бувалих спортсменiв i тренерiв. Нас зустрiли, поселили в чудових номерах, харчування було прекрасне. На змагання возили, зал -- iдеальний, персонал нам догоджав, прибирали за нами диски. Недавно була на свiтовiй першостi в Парижi, так-от, можу порiвняти: рiвень органiзацiї росiйських змагань значно вищий.

-- Якщо комерцiйних змагань немає, то важкоатлетовi нiде розжитися зайвою копiйчиною?

-- По сутi, так. Комерцiйнi турнiри потрiбнi. Бо кiлькiсть важкоатлетiв у країнi не вимiрюється лише нацiональною збiрною. Є безлiч спортсменiв високого рiвня, котрi з певних причин не потрапляють до складу збiрної i не виступають на чемпiонатах свiту чи Європи. У них залишається тiльки два змагання на рiк -- чемпiонат та Кубок України, за перемогу в яких нiчого не платять. Примiром, на росiйському турнiрi виступало кiлька важкоатлетiв, котрi не є членами нацiональної збiрної. Вони поставили там свiтовi рекорди, заробили трошки грошей. За перше мiсце платили 5 тисяч доларiв, друге -- три i третє -- двi тисячi. Плюс були премiальнi за свiтовi рекорди. За рекорд в однiй вправi давали 3 тисячi доларiв, а в двоборствi -- шiсть. Одна росiянка загалом на цих змаганнях у такий спосiб заробила 13 тисяч доларiв. Для нас це шаленi грошi.

-- На якi ж грошi живуть важкоатлети, котрi не потрапляють до збiрної або потрапляють, але не здобувають нагород на чемпiонатах свiту чи Європи? Адже базова зарплата у вас смiшна, близько 2 тисяч гривень на мiсяць!

-- Так, зарплата смiшна. А як виживають? Та сидять упродовж року на тренувальних зборах, де забезпечують житлом, одягом, харчуванням. Грошi в такому разi не потрiбнi, тож навiть iз мiзерної зарплати можна щось вiдкласти.

Ну а якщо виборов президентську стипендiю, тодi ти -- король! Це щомiсяця 4 -- 5 тисяч гривень плюс зарплата. У такому випадку вже можна купити собi щось вагомiше, допомогти родинi.

-- На першостi Європи президентська стипендiя передбачена тiльки за перше мiсце?

-- Ранiше давали лише за перше, а останнi три-чотири роки премiюють усiх призерiв. Для нас це супер, бо постiйно бути першим неможливо, а грошi на життя потрiбнi завжди.

Автор: Максим КАЧУРІВСЬКИЙ
За матеріалами: Газета "Експрес"