Львів’яни – тріумфатори Х Універсіади України з фехтування

Default Image
19 квітня 23:06
Переглядів: 327

У Львові закінчився фехтувальний турнір у рамках Х Універсіади України. Боротьбу за почесні нагороди у складі збірних дев’яти областей а також міст Києва і Севастополя вели 208 мушкетерів, які представляли 35 вищих навчальних закладів нашої держави.

Загалом на фехтувальних доріжках універсального спортивного залу Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України, який гостинно прийняв турнір, було розіграно 12 комплектів медалей. У загальнокомандному заліку, здобувши 12 нагород (4 золотих, 3 срібних і 5 бронзових), вдруге в історії змагань перемогли фехтувальники Львівської області, які впевнено випередили збірні  міста Києва та Миколаївської області. Левова частка успіху галичан належить мушкетерам Львівського державного університету фізичної культури, які тріумфували серед вишів, залишивши позаду представників столичного Національного університету фізичної культури і спорту України та Національного університету кораблебудування імені Макарова.

Турнір фехтувальників у рамках ювілейних Х Всеукраїнських студентських ігор зібрав дуже сильний склад учасників. Достатньо сказати, що в змаганнях жінок на шаблях за нагороди боролися майже всі золоті медалістки командних змагань Олімпіади-2008 у Пекіні. Не було лише одеситки Олени Хомрової, яка пропустила Універсіаду через травму спини. А загалом на доріжки виходило 6 заслужених майстрів спорту, 17 майстрів спорту міжнародного класу та 102 майстри спорту України. Тим вагомішою є перемога у загальнокомандному заліку збірної Львівської області та представників Львівського державного університету фізичної культури, які стали першими серед вишів.

Тріумф львівської школи фехтування став можливий в першу чергу завдяки напрочуд вдалому виступу галичан у командних змаганнях. Кожна з шести команд Львівщини, які на 90 відсотків було сформовано зі студентів ЛДУФК, зійшла на п’єдестал пошани. Особливо слід відзначити успішний виступ шпажистів. Завдання максимум, яке перед ними було поставлено на Універсіаду – п’яте місце. Однак Сергій Томак, Сергій Смірновський і Микола Гузєєв – студенти відповідно І-го, ІІ-го і IV-го курсів ЛДУФК разом з представником Національного університету «Львівська політехніка» Максимом Шевченком зуміли несподівано для всіх прорватися у квартет півфіналістів. Більше того, хлопці не захотіли зупинятися на досягнутому, а їх бойовий настрій не збила навіть поразка у півфіналі. І в «бронзовому» фіналі вони сенсаційно взяли гору над збірною Харківщини, в складі якої виступало одразу двоє призерів особистого турніру. У такий спосіб шпажисти зі столиці Слобожанщини, яких до початку командних змагань фахівці практично одностайно називали головними фаворитами, взагалі залишилися без нагород. А львівська «бронза» в цьому виді зброї однозначно нічим не поступається «золоту».

До речі, львівські шпажисти доволі успішно виступили і в особистому турнірі. Зокрема, другокурсник ЛДУФК Сергій Смірновський, син знаного львівського тренера Бориса Смірновського, зупинився лише за крок від третьої сходинки подіуму, що є наразі найкращим досягненням у кар’єрі талановитого хлопця.

А найбільший внесок у переможний виступ львівської школи фехтування на цьогорічних Всеукраїнських студентських іграх зробили жінки-шпажистки на чолі із знаменитою Яною Шемякіною. Випускниця Львівського державного університету фізичної культури, яка вже не один рік є лідером національної збірної України, стала автором одного з двох «золотих дублів» звітних змагань. Як і Дмитро Пундик з Хмельниччини в турнірі шаблістів, учениця заслуженого тренера України Андрія Орліковського спочатку впевнено виграла особисті змагання, а потім й командні. Зазначимо, що разом з Шемякіною на подіум по завершенні індивідуального турніру зійшли ще дві представниці провідного вишу галузі Західної України – Анастасія Івченко та Ольга Задорожна, студентки ІІІ-го і IV-го курсів ЛДУФК відповідно. Додамо, що остання з них є не лише висококласною спортсменкою, а й відмінницею навчання.

Про домінування львівських шпажисток на Універсіаді найкраще свідчить той факт, що у фіналі зійшлися перша і друга збірні Львівщини. «Золото» виборола перша команда, за яку окрім Шемякіної та Задорожної виступали ще дві студентки ЛДУФК – першокурсниця Юля Понзель і знаменита четвертокурсниця Анфіса Почкалова. Володарками «срібла» разом із вище згаданою Анастасією Івченко стали третьокурсниці ЛДУФК Ксенія Пантелєєва і Вікторія Петришак та студентка Національного університету «Львівська політехніка» Катерина Краснянська.

Загалом у фехтуванні на шпагах Львівщина здобула шість нагород, дві з яких з найдорогіннішого металу. Аналогічний результат студенти-мушкетери Галичини показали і в змаганнях рапіристів. «Золото» в особистому турнірі жінок завоювала третьокурсниця ЛДУФК Олександра Сенюта, яка у фіналі взяла гору над своєю партнеркою по національній збірній України Катериною Ченцовою,  яка є студенткою Національного університету кораблебудування імені Макарова. Остання щоправда без «золота» Х Універсіади також не залишилася. Разом з своїми подругами по збірній Миколаївщини Катя взяла реванш у Олександри і її партнерок по збірній Львівщини у фіналі командних змагань. Разом із Сенютою срібними медалями нагороджені Ірина Мадьяр і Юлія Воєвода – студентки І-го та ІІІ-го курсів ЛДУФК відповідно, а також представниця Львівської Національної академії мистецтв Аліса Лисих.

За аналогічним жіночому, пройшов і чоловічий турнір з фехтування на рапірах. У представників сильної статі особисте «золото» виборов представник столичного Національного університету фізичного виховання і спорту України Георгій Лопатенко, який у вирішальній дуелі здолав свого товариша по збірній країни львів’янина Клода Юнеса, студента ІV-го курсу ЛДУФК. Реваншувався Юнес у фіналі командних змагань, де разом з магістрантом факультету реабілітації ЛДУФК Ростиславом Юнесом, минулорічним випускником цього вишу Павлом Сирочинським та студентом ІІ-го курсу ЛДУФК Юрієм Біласом отрималав перемогу над збірною Києва.

Не залишилася без нагород і друга збірна Львівської області. Причому її лідер, третьокурсник ЛДУФК Олексій Стрельцов став автором «бронзового дубля». Спочатку він зайняв третє місце в особистих змаганнях, а наступного дня разом з п’ятикурсниками ЛДУФК Олексієм Сохацьким і Юрієм Осадчим та студентом Національного університету «Львівська політехніка» Дмитром Бержаніним здобув бронзову нагороду і в командній першості.

Коментар президента Федерації фехтування Львівщини, завідувача кафедри фехтування, боксу і національних одноборств, заслуженого тренера України, доцента Василя БУСОЛА:


– Перш за все хочу відзначити, ще ніколи львівські фехтувальники-студенти так вдало не виступали на Всеукраїнській Універсіаді. Щоправда, одного разу ми вже перемагали у загальнокомандному заліку, але цього разу ми стали першими з дуже помітним відривом від найближчих переслідувачів. Причому це стосується, як збірної Львівської області, так і нашого університету. Вагомості нашій перемозі додає і дуже потужний склад учасників цьогорічної Універсіади. Звісно, все це не може не радувати. Ми дуже вдало виступили у жіночій шпазі та чоловічій рапірі. Взяли своє і в жіночій рапірі. А шпажисти просто себе перевершили! Їхня «бронза» в командних змаганнях – справжній сюрприз. Побільше б таких несподіванок. Сподіваюся, що у нас буде хороше представництво і в студентській збірній України на Всесвітній Універсіаді в Китаї. Разом з тим приємно, що всі учасники та представники команд відзначили належний організаційний рівень змагань. Зокрема, вперше вдалося всіх поселити не в студентський гуртожиток, а в готель. Причому готель знаходився в десяти хвилинах ходу від місця проведення змагань. Вдалося окрім медалей і дипломів забезпечити і грошову винагороду переможцям. Все це ніби дрібниці, але саме з них і складається наше життя загалом та спортивна діяльність зокрема.


Х Універсіада України з фехтування


11 – 17 квітня 2011 року. Львів.


Шабля. Жінки. Особиста першість

1. Ольга Харлан (Миколаївська обл., НУК ім. Макарова)

2. Ірина Кравчук (Хмельницька обл., ХмНУ)

3. Галина Пундик (Хмельницька обл., ХмНУ)

3. Ніна Козлова (Київ, НУФВіСУ)

Шабля. Чоловіки. Особиста першість


1. Дмитро Пундик (Хмельницька обл., ХмНУ)

2. Євген Аулов (Хмельницька обл., ХмНУ)

3. Андрій Кірічек (Миколаївська обл., НУК ім. Макарова)

3. Станіслав Конопацький (Хмельницька обл., ХмНУ)

Рапіра. Жінки. Особиста першість

1. Олександра Сенюта (Львівська обл., ЛДУФК)

2. Катерина Ченцова (Миколаївська обл., НУК ім. Макарова)

3. Юлія-Анна Герей (Закарпатська обл., УжНУ)

3. Анастасія Московська (Миколаївська обл., НУК ім. Макарова)

Рапіра. Чоловіки. Особиста першість

1. Георгій Лопатенко (Київ, НУФВіСУ)

2. Клод Юнес (Львівська обл., ЛДУФК)

3. Володимир Колтиго (Київ, НУФВіСУ)

3. Олексій Стрельцов (Львівська обл., ЛДУФК)

Шпага. Жінки. Особиста першість


1. Яна Шемякіна (на фото) (Львівська обл., ЛДУФК)

2. Катерина Блохіна (Київ, НУФВіСУ)

3. Ольга Задорожна (Львівська обл., ЛДУФК)

3. Анастасія Івченко (Львівська обл., ЛДУФК)

Шпага. Чоловіки. Особиста першість


1. Ярослав Пономаренко (Київ, НУФВіСУ)

2. Олексій Тишко (Харківська обл., ХДАФК)

3. Андрій Лопатенко (Київ, НУФВіСУ)

3. Роман Свічкар (Харківська обл., ХНПУ)

Шабля. Жінки. Командна першість


1. Хмельницька область

2. Миколаївська область

3. Черкаська область

Шабля. Чоловіки. Командна першість


1. Хмельницька область

2. Миколаївська область

3. м. Київ

Рапіра. Жінки. Командна першість


1. Миколаївська область – 1

2. Львівська область

3. Миколаївська область – 2

Рапіра. Чоловіки. Командна першість

1. Львівська область – 1

2. м. Київ

3. Львівська область – 2

Шпага. Жінки. Командна першість


1. Львівська область – 1

2. Львівська область – 2

3. Харківська область

Шпага. Чоловіки. Командна першість


1. Дніпропетровська область

2. м. Київ

3. Львівська область

Загальнокомандний залік серед збірних областей і міст


1. Львівська область – 871 очко

2. м. Київ – 730

3. Миколаївська область – 675

4. Хмельницька область – 519

5. Харківська область – 438

6. Дніпропетровська область – 406

7. Одеська область – 371

8. Закарпатська область – 252

9. Донецька область – 221

10. м. Севастополь – 179

11. Черкаська область – 107

Загальнокомандний залік серед вищих навчальних закладів

1. Львівський державний університет фізичної культури – 850 очок

2. Національний університет фізичної культури і спорту України (м.   Київ) – 764

3. Національний університет кораблебудування імені Макарова (м. Миколаїв) – 624,5

4. Хмельницький Національний університет – 441

5. Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ) – 321

6. Харківський Національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди – 284,5

7. Донецький Національний технічний університет – 189

8. Ужгородський Національний університет – 159

9. Національний університет «Львівська політехніка» – 117,5

10. Севастопольський Національний технічний університет – 117

Автор: Іван ДУПНАК
За матеріалами: noc.lviv.ua