Жіноча збірна України з фехтування на шпагах здобула олімпійські ліцензії у Лондон. Про перебіг змагань етапу Кубка світу у передмісті Парижа Сен-Морі, а також про підготовку до олімпійських ігор у Лондоні розповіла львівська фехтувальниця, аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Яна Шемякіна.
- Чи легко далася олімпійська ліцензія?
- Це був останній етап річних змагань, які упродовж року сумувалися і згідно з якими треба було потрапити у вісімку кращих команд світового рейтингу. На заключному етапі у Сен-Морі ми вибороли сьоме місце. Попри цей доволі скромний результат, наші головні конкурентки у боротьбі за олімпійську ліцензію попрогравали свої поєдинки. Зізнаюся, що нам поталанило, що на передостанніх змаганнях у Барселоні ми посіли друге місце і здобули багато очок, завдяки чому у Сен-Морі нам вдалося вибороти ліцензію.
- Які плани на наступні етапи Кубка світу у Ріо-де-Жанейро, Кубі та Нанкіні?
- У цих змаганнях треба здобувати очки для покращення олімпійського рейтингу. Гадаю, що такого потужного ажіотажу, який був при відборі на Олімпіаду, вже не буде. Кожен фехтуватиме у міру своїх сил і можливостей.
- Ріо для тебе можна вважати фартовим?
- Так. Торік мені вдалося вдало відфехтувати у цьому місті та країні. Однак, вважаю, що для мене кожна країна щось означає, кожна по-своєму особлива.
- На чому робитимеш більший акцент на олімпійських іграх: індивідуальних чи командних виступах?
- Усе дуже просто: спочатку – на індивідуальних, потім – на командних. Це пояснюється тим, що спочатку розпочнуться змагання фехтувальників у індивідуальній програмі, а потім – у командній. У обох видах програми викладатимуся на повну. Сил на олімпійських іграх ніхто не шкодуватиме.
- Раніше у Лондоні доводилося бувати?
-Так, ми були у цьому місті на тренувальних зборах два тижні.
- Що скажеш про тамтешні фехтувальні доріжки? Чи відомі вони тобі?
- Я зовсім нічого не знаю. Ми тренувалися, коли були у Лондоні в невеличкому клубі, у маленькому залі, де, щоправда, було багато фехтувальних доріжок. Однак, до олімпійських ігор буде збудований новий зал, в якому мені не доводилося бувати.
- Чи відіграє для тебе значення зал, у якому фехтуєш?
- Ні, для мене немає особливого значення зал, у якому фехтую. Усе залежить від настрою, підготовки та самопочуття.
- Згідно з набраними рейтинговими очками тобі уже відомі суперниці по лондонській Олімпіаді?
- Поки що ні, бо попереду три етапи Кубка світу та чемпіонат Європи. Саме після чемпіонату Європи сумуватиметься рейтинг і вже до липня остаточно буде все відомо. Тоді можна буде говорити й про ймовірних суперниць по Олімпіаді.
- А що скажеш про прийдешній чемпіонат Європи?
- Хочеться вдало виступити на цих змаганнях. Однак, якщо не вийде, не засмучусь, бо попереду головний старт чотириріччя – олімпійські ігри.