25 серпня об 11:00 годині на спортивній базі львівського училища фізичної культури дитячий міні-футбольний турнір «Легенди Спартака», присвячений 21-річниці незалежності України, Року спорту і здорового способу життя та пошані заслужених ветеранів-спартаківців, стартував Всеукраїнський турнір з футболу «Легенди «Спартака» – 2012».
Варто згадати, що Добровільно Спортивне Товариство «Спартак» у Львові було засноване у першій декаді грудня 1939 року. Спершу до складу команди входили вихованці львівського футболу - П.Ґнура, В.Комуркєвіч, В.Була, А.Волянін, К.Ґурскі, П.Давідовіч, П.Дрегер, Т.Єдинак, Е.Желязко, Ю.Зубач, М.Краус, В.Марош, К.Новак, О.Тихоліз, Є.Потіха, С.Шмид.
З 1944 року львівський «Спартак» все більше русифіковувався. До команди сходились представники Києва, Закарпаття, Буковини, Москви, Ленінграда та інших міст СРСР. Тренував футболістів (І.Зуб, В.Колодочка, В.Ханенко, В.Соломонко, М.Михайлов, В.Курдина, О.Бахвалов, Є.Гомонай, А.Музикантов, В.Гавриленко, М.Турко, К.Сазонов, О.Федоров, Ю.Зубач, В.Овсік) москвич В.Соколов. Команда почала відігравати все вагоміші ролі у радянському футболі. Однак шлях спартаківців виявився не довгим. Весною 1950 року Львів виявився не спроможним утримувати жодної (!) команди майстрів. Тож сліди спартаківців можна було відшуковувати лиш на міському і обласному рівнях. Однак «Спартак» сорокових років заслуговує великої уваги, а навіть наукового вивчення. На жаль, місцеві архіви не можуть надати вичерпної інформації, щодо діяльності цього ордена Леніна ДСТ з браку документів.
Тож залишаються спогади про цю легендарну команду і дитячі турніри, на зразок нинішнього. До речі, цього року, завдяки горстці не байдужих людей причетних до популяризації спартаківської ідеї та футболу зокрема, у турнірі виступило понад півтори сотні молодих гравців 1996/97 років народження з восьми команд: ФК «Львів» (тренер – Марич Роман); «Галичина-Спартак» (Львів) – Салогуб Василь; ФК «Покрова» (Львів) – Горошко Остап; ЛУФК (Львів) – Павліш Тарас; «Скала» (Моршин) – Лозинський Олег; «Буковина» (Чернівці) – Крафт Юрій; «Поділля» (Хмельницький) – Туз Сергій; ЛСДЮШОР-4 (Львів) – Польний Ігор.
Команди було розподілено у двох групах, після чого розіграно фінальні поєдинки. 8 місце посіли футболісти - «Поділля», 7 - ЛСДЮШОР-4, 6 - «Галичина-Спартак», 5 - «Буковина».
У матчі за 3-4 місця зустрілися команди «Скала» - «Покрова». Перемогу здобули юнаки з моршинської «»Скали» - 2:1. Найцікавіший поєдинок турніру розіграли футболісти ЛУФК – ФК «Львів». Це щось на зразок двох світів. Команда – господар забезпечена усім необхідним для нормальних занять спортом. «Синьо-золоті», які цього разу виступали у чорно-золотій формі, навпаки перебувають у стані невагомості. Однак у золотому фіналі дали супернику гідний опір. Більше того були за крок до перемоги.
Основний час переможця не виявив – 3:3. Довелось пробивати пенальті. Перша серія знову принесла нічию – 4:4. Далі без права на помилку. Клас майстерності показав воротар ЛУФК Присяжнюк Дмитро. Він у карколомному кидку витягнув з під стійки м’яча і тим самим приніс своїй команді загальну перемогу з рахунком – 6:5.
Журі турніру визначило кращих футболістів за амплуа і нагородило їх пам’ятними призами.
Воротар – Різничук Артур («Буковина»);
Захисник – Бідак Юрій («Покрова»);
Півзахисник – Баранов Дмитро («Скала»);
Нападник – Кутний Юрій (ЛУФК);
Гравець – Лесів Захар (ФК «Львів»).