Серед широкого спектру популярних ігрових видів спорту вирізняється відносно новий для України, але надзвичайно популярний у світі різновид хокею з м’ячем – флорбол. Ми розповідаємо про особливості нової гри.
Флорбол - молодий, але дедалі більш популярний вид спорту, адже вже сьогодні існує безліч федерацій і асоціацій по всьому світу, які підтримують розвиток цієї цікавої та динамічної гри. Більше того, флорбол нещодавно отримав офіційне визнання Міжнародного олімпійського комітету, і очікується, що в 2016 році ця гра стане ще одним олімпійським видом спорту. Незважаючи на статус професійного спорту, пограти у флорбол зможе кожен. Так, у Європі ця гра займає одне з перших місць за популярністю серед любителів. Та й загалом, пограти у веселу і рухливу гру в компанії своїх друзів воліє все більша кількість людей. То що ж таке флорбол і чому його популярність у всьому світі зростає з кожним днем?
Характерні ознаки
Флорбол - відносно недорога гра, причому грати в нього можуть практично всі, незалежно від статі й віку. Для гри у флорбол не потрібно вміти ходити на ковзанах і мати велику фізичну силу, як у хокеї на льоді. Усе екіпірування, необхідне для гри, складається з пластикового м’яча, двох воріт, ключок для польових гравців і захисного шолома та щитків для воротарів. У грі беруть участь по п'ять польових гравців та одному воротареві від кожної команди. Гра складається із трьох періодів по 20 хвилин, а перерви між періодами становлять 10 хвилин. Гра зупиняється під час пенальті, голу, тайм-ауту і в будь-якій іншій ситуації, коли м'яч вважається поза грою. Технічні можливості флорболу різноманітні: паси, обвідка, хитромудрі комбінації і точні удари. Секрет успіху цього виду спорту у тому, що ця гра досить проста і цікава, а найголовніше - доступна всім охочим.
Доступність виду
Для занять із флорболу не потрібні спеціальні приміщення та дороге обладнання. Підійде будь-який спортивний зал чи рівний майданчик із трав'яним або земляним покриттям. Саме тому флорбол на Прикарпатті, як і по всій території України, розвивається доволі стрімко. «На сьогоднішній день налічується вже чотири команди, що базуються в містах Івано-Франківськ, Калуш, Коломия та Верховина, – розповів «ГК» голова Івано-Франківської обласної федерації флорболу Володимир Барилюк. – Минулого місяця ми брали участь у відкритому турнірі «Ukraine Open», а зараз готуємося до поїздки у Прагу разом з дітьми нашого інтернату, що розташований в Угорниках. На літо плануємо низку заходів на вулицях міста Івано-Франківська – такі собі вуличні міні-турніри, в яких зможе взяти участь кожен охочий».
Поради тренера
Якщо у вас з’явилося бажання пограти у флорбол на дозвіллі, запам'ятайте кілька порад, які дав «ГК» голова Івано-Франківської обласної федерації флорболу Володимир БАРИЛЮК. Ці поради допоможуть зробити вашу гру захопливою і приємною.
1. Інвентар для гри у флорбол можна придбати у спортивних магазинах або замовити в інтернеті. Для початку вам буде потрібний лише набір ключок і м'ячиків. Дитячий варіант обійдеться у 50 грн. (45 грн. ключка + 5 грн. м’ячик), дорослий – 60-70 грн.
2. Вибираючи майданчик для гри, зверніть увагу на гладкість покриття, адже м'яч повинен легко ковзати по поверхні. Також слід встановити борти або огорожі по краях ігрового поля, оскільки через легкість м'яча і силу ударів м'яч часто вилітає за межі ігрового майданчика. І більшу частину часу ви будете витрачати на його пошуки, ніж на саму гру.
3. Грати в аматорський флорбол можна у будь-якому складі, як за кількістю гравців, так і за рівнем їх фізичної підготовки. Якихось особливих навичок ця гра на аматорському рівні не вимагає.
4. У професійному флорболі існує безліч правил. Однак у грі любителів головним правилом є лише потрапляння у ворота суперника. Всі інші правила ви можете встановити самостійно перед грою, попередньо обговоривши їх з командою суперника і, природно, зваживши на рівень вашої майстерності.