Упродовж 16-17 лютого на борцівських килимах Київського палацу спорту вирували баталії престижного «Київського міжнародного турніру з вільної боротьби», присвяченого видатним борцям та тренерам. Турнір розбурхав великий ажіотаж; позмагатися на київський борцівський килим приїхали спортсмени з 19-ти країн світу: США, Росії, Казахстану, Білорусі, Чехії, Угорщини, Китаю, Тунісу та ін.
Варто відзначити, що за перше місце спортсмени отримували не лише грамоти, медалі та кубки, а й цінні грошові призи у розмірі однієї тисячі американських доларів. Зазначу, що чималеньке представництво, окрім, звісно, господарів змагань, українців, мали й наші північні сусіди — росіяни, які були представлені в усіх вагових категоріях великою кількістю спортсменів.
Щодо борців, які представляють Західну Україну, то вони зуміли зібрати чималенький медальний урожай. Бронзовою призеркою турніру у найлегшій ваговій категорії до 48 кг стала Марія Лівач, яка у малому фіналі перемогла Анну Лукасяк із Польщі — 2 : 0 та 1 : 0.
У ваговій категорії до 51 кг друге місце посіла юна, 1994 року народження, але дуже перспективна Лілія Горішна (на фото). За вихід у фінал вона на туше перемогла росіянку Єлєну Адашін¬скую, яка, до слова, вибила представницю Львова Юлію Благиню. На жаль, на фінальну сутичку сил у юної Лілії Горішної не вистачило. Та й суперниця Лілії у фіналі трапилася «не подарунок» — учасниця Олімпійських ігор, досвідчена Тетяна Лазарєва. Лазарєвій Горішна поступилася у двох періодах — 0 : 1 та 0 : 4.
У ваговій категорії до 55 кг брали участь одразу двоє представниць львівщини: досвідчена Наталка Синишин, яка довгий час через травму не брала участі у змаганнях, та молода, але дуже перспективна Ірина Гусяк. До слова, результати Гусяк за підсумками 2012 року тільки зростали. Відтак, за підсумками очної зустрічі, завдяки правильно обраній тактиці, далі пройшла більш досвідчена Наталка Синишин. Щоправда, на шляху до фіналу вона доволі несподівано поступилася маловідомій та ще зовсім юній спортсменці 1994 року народження Тетяні Омельченко з Кривого Рогу — 0 : 2 та 0 : 1. Цікаво, що Омельченко у фінальній сутичці без шансів поступилася американській борчині Маруліс Гелен. Своєю чергою Наталка Синишин у «бронзовій» сутичці перемогла чешку Лєнку Мартінакову — 1 : 0 та 3:0.
У ваговій категорії до 59 кг бронзову нагороду виборола Тетяна Лавренчук. В 1/8 фіналу Лавренчук поступилася майбутній переможниці росіянці Анні Половнєвій — 1 : 2, 1 : 3, а на шляху до «бронзи» перемогла Хілу Раябі з Тунісу — 1 : 0, 1 : 2, 3 : 0 та американку Ісбел Шеюну — 1 : 2, 1 : 1, 1 : 0.
На жаль, не підтримали наших дівчат чоловіки. Відтак, жодного медального подіуму у львівських борців. Так, у ваговій категорії до 60 кг Василь Шуптар у першій сутичці, перемогою на туше здолав таджицького борця. Далі вдалося перемогти українського борця Гора Ованесяна, який представляв місто Мелітополь Запорізької області — 1 : 1 та 2 : 1. А далі, на жаль, по балах Василь Шуптар поступився, як виявилося згодом, «срібному» призеру цієї вагової категорії росіянину Васілію Стручкову. У втішній сутичці за третє місце Василь Шуптар без варіантів програв українцеві Євгену Хавілову — 1 : 0 та 6 : 0, залишившись таким чином поза медальним п’єдесталом.
Вагова категорія до 74 кг також не принесла медальних тріумфів. Ростислав Первачук у першій сутичці переміг казахського борця Сіфадіна Османова — 1 : 2; 6 : 0; 4 : 4). У другому поєдинку Ростиславу знову довелося боротися зі спортсменом, який представляв Казахстан Котне Барамідзе. Цього разу грузину, який виступає під прапором Казахстану, Ростислав Первачук поступився — 0 : 2 та 0 : 7. До речі, Котне Барамідзе вийшов у фінал, де програв Ахмеду Гаджімагомедову з Росії. У втішних сутичках Ростислав Первачук узяв гору над китайським борцем — 3 : 0 та 6 : 0, а в наступному колі вкотре вже на цих змаганнях зустрівся з представником Казахстану. Ним виявився Галун Узєрбаєв, який переміг Ростислава Первачука у двох періодах — 3 : 0 та 5 : 0. Варто зазначити, що Ростислав Первачук лише нещодавно перейшов у цю вагову категорію, а тому тільки-но починає звикати до тонкощів та нюансів боротьби у новій для себе вазі.
Не потішив результатами й Олег Білоцерків¬ський, який боровся у ваговій категорії до 84 кг. У боротьбі за «бронзу» Олег поступився досвідченому Ібрагіму Алдатову, в якого за плечима є досвід виступів на Олімпійських іграх.
Усі результати «Київського міжнародного турніру з вільної боротьби»
Чоловіки
55 кг
1. Машезов Расул (Росія)
2. Жабурян Мігран (Вірменія)
3. Леденьов Юрій (Україна)
3. Петров Владіслав (Росія)
60 кг
1. Ампар Рустам (Росія)
2. Стручков Васілій (Росія)
3. Флєгонтов Владімір (Росія)
3. Хавілов Євген (Україна)
66 кг
1.Чакаєв Ахмед (Росія)
2. Сафарян Давід (Вірменія)
3. Машадов Рустамбек (Росія)
3. Єдігаров Арсен (Україна)
74 кг
1. Гаджімагомедов Ахмед (Росія)
2. Барамідзе Котне (Казахстан)
3. Чіхладзе Гія (Україна)
3. Нагорний Андрій (Україна)
84 кг
1. Муртазалієв Муса (Вірменія)
2. Вереб Іштван (Угорщина)
3. Алдатов Ібрагім (Україна)
3.Тавгазов Пьотр (Росія)
96 кг
1. Гатцалов Гаджимурат (Росія)
2. Коломієць Євгєній (Росія)
3. Кордзая Мамука (Грузія)
3. Олійник Павло (Україна)
120 кг
1. Засєєв Ален (Україна)
2. Хоцянівський Олександр (Україна)
3. Модзманашвіллі Давід (Грузія)
3. Лігеті Даніель (Угорщина)
Жінки
48 кг
1. Лампе Вікторія (США)
2. Вострікова Єлєна (Росія)
3. Лівач Марія (Україна)
3. Ентоні Вікторія (США)
51 кг
1. Лазарєва Тетяна (Україна)
2. Горішня Лілія (Україна)
3. Засіна Роксана (Польща)
3. Адашінская Єлєна (Росія)
55 кг
1. Гелен Маруліс (США)
2. Омельченко Тетяна (Україна)
3. Синишин Наталія (Україна)
3. Емесе Барка (Угорщина)
59 кг
1. Половнєва Анна (Росія)
2. Ліпатова Свєтлана (Росія)
3. Лавренчук Тетяна (Україна)
3. Станкова Карина (Україна)
63 кг
1. Кратиш Ілана (Ізраїль)
2. Грабовська Пауліна (Польща)
3. Фоменко Анжела (Росія)
3. Міхалік Моніка (Польща)
67 кг
1. Стаднік Аліна (Україна)
2. Осоцка Дарія (Польща)
3. Карлсон Вероніка (США)
3. Шавлінская Анастасія (Росія)
72 кг
1. Бурмістрова Катерина (Україна)
2. Вейжек-Кордус Агнєшка (Польща)
3. Саєнко Свєтлана (Молдова)
3. Марзалюк Василіса (Білорусь)