Підсумок півфінальних серій плей-офф чемпіонату Екстра-ліги наочно продемонстрував, що за працю, який вкладають команди протягом регулярного чемпіонату, сторицею воздасться в плей-офф. Протягом восьми місяців у кожному турі йшла боротьба за більш високе місце за підсумками першої частини чемпіонату, щоб потім, на стадії плей-офф, мати перевагу свого майданчика, і зараз маємо факт - і "Локомотив", і "Ураган" витиснули з нього максимум.
До найбільш вирішальних матчів сезону суперники підходять в абсолютно рівних умовах. Тут мова йде про те, що нікому з них у півфіналі не довелося грати п'ятий матч, який, виходячи з календаря плей-офф, припадав би всього за 3 дні до початку фіналів, і ставив би одну з команд у дуже складне становище в плані підготовки. Той факт, що "Локомотив"зіграв у півфіналі не 3 матчі, а чотири, не має ніякого істотного значення. Більше того, для "залізничників" програний у Львові матч був дуже корисний, чітко продемонструвавши, до чого можуть призвести помилки як в тактиці, так і в кадрах. Важливий був і четвертий матч, і не стільки тому, що приніс підсумкову перемогу, скільки в плані самоутвердження, усвідомлення своєї сили і потенціалу. Таким ось чином і маємо, що й "Локомотив", і "Ураган" при підготовці до фіналу мали можливість витримати звичний тижневий цикл підготовки.
Тепер же давайте спробуємо уявити, чому він міг бути присвячений у кожної з команд. І тут, як не крути, нікуди не піти від регулярного чемпіонату. Парадоксальний у нас фінал у цьому сезоні вийшов. Переможець регулярного чемпіонату харківський "Локомотив" протягом сезону втрачав очки в матчах з усіма командами, окрім "Урагану" - і саме з ним буде грати у фіналі. Це з одного боку. З іншого - тільки з однією командою"Ураган" за підсумками сезону має негативний очковий баланс, це і є суперник у боротьбі за "золото" чемпіонату.
Хто б і що б не говорив - але за "Локомотивом" саме за рахунок цього фактора невелика психологічна перевага. Головному тренеру "Урагану" Сергію Гупаленку за тиждень потрібно було всерйоз поламати голову над тим, щоб змусити забути своїх підопічних про ті поразки, знайти слова, щоб вони повірили в те, що "Локомотив" можна перемагати, але найголовніше - донести до кожного футболіста, як і за рахунок чого це можна зробити. Одна з головних проблем франківців лежить на поверхні - голи їм в матчах з "Локомотивом" давалися дуже важко, всього три в чотирьох матчах, причому один з пенальті. Адже і не скажеш, що для "ураганівців" оборона харків'ян була важкопрохідною, моменти-то для взяття воріт були, але логічна крапка в них була відсутня. А це знову ж - питання психології.

Що стосується Євгена Ривкіна, то його завдання з одного боку легше. Потрібно допомогти футболістам згадати ті матчі, ту гру, за допомогою якої вдавалося створювати проблеми супернику - все-таки матчі з"Ураганом" вдалися "залізничникам" і були одними з кращих для них в сезоні. Але, згадуючи саму гру, харків'янам потрібно обов'язково забути про результати - що було, те було, але зараз їм доведеться мати справу із надмотивованим суперником, який у кожному ігровому епізоді буде намагатися довести, що він не тільки не слабше, але і сильніше.
І на закінчення ще статистики. У рідному Палаці спорту "Локомотив" у нинішньому сезоні виглядав чудово - жодної домашньої осічки, очки бралися у всіх 12-ти матчах, всього лише три нічиї, 30 очок з 36-ти, що становить 83%. "Ураган" на виїзді виграв рівно половину матчів, а ще у двох зіграв унічию - 20 очок з 36-ти склали майже 56%. Цифри є цифрами, але статистика говорить про наступне - щоб стати чемпіоном,"Урагану" належить зробити те, чого в сезоні не вдавалося нікому - переграти "залізничників" на їхньому рідному паркеті. Для початку - хоча б раз, в перші два дні червня на це їм дається дві спроби.
